El MacBook Air de 15 pulgadas podria llegar en 2023

Nowy raport mówi, że Apple może pracować nad nowym 15-calowym MacBookiem Air na premierę w 2023 roku, a także bliżej nieokreślonym 12-calowym laptopem.

Według analityka Bloomberg, Marka Gurmana (otwiera się w nowej zakładce), źródło potwierdziło, że gigant technologiczny pracuje nad większym MacBookiem Air, który trafi do sprzedaży wiosną 2023 roku. Byłby to pierwszy raz, kiedy Apple wypuścił Macbooka Air . tej wielkości w swojej historii.

Tymczasem trwają również prace nad 12-calowym laptopem, który byłby pierwszym modelem tego rozmiaru od czasu wycofania 12-calowego MacBooka w 2019 roku. Apple podobno planuje wypuścić tego mniejszego laptopa w 2023 r. lub na początku 2024 r. .

Firma Apple ogłosiła niedawno swój najnowszy krzem, Apple M2, na WWDC 2022, wraz z MacBookiem Air (M2) i nowym 13-calowym MacBookiem Pro, oba zasilane przez chip.

Analiza: przyszłość M2 i nie tylko

M2 prawdopodobnie zasili 15-calowy MacBook Air, jeśli kiedykolwiek zostanie wydany, oraz tajemniczy 12-calowy laptop, biorąc pod uwagę, jak skutecznie Apple używa M1 z jak największą liczbą zwykłych urządzeń.

Ta strategia rozwijania własnej technologii zamiast polegania na Intelu zdecydowanie pomogła w sprzedaży. W drugim kwartale 2022 r. Apple osiągnął przychody w wysokości 10,400 mld euro, w porównaniu do 5,400 mld euro przychodów wygenerowanych w drugim kwartale 2020 r., tuż przed oddzieleniem od Intela.

Zgodnie z informacjami z Bloomberg, Apple może planować kontynuowanie rozwoju poprzez rozwój M2 Pro i M2 Max dla swojego kolejnego high-endowego MacBooka Pro, a także Maca mini i Maca Pro. mają 2 rdzeni CPU i do 12 rdzeni GPU.

Ponieważ Apple udoskonala proces i tworzy jeszcze lepszy krzem, nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co firma technologiczna ma dla nas w zanadrzu w przyszłości.

Udostępnij to