Microsoft był na misji kupowania studia przez trzy lata, zbierając Obsidian i Ninja Theory. Oprócz Activision Blizzard największym z nich była Bethesda, studio stojące za Falloutem, Skyrimem i nadchodzącą międzygalaktyczną grą RPG Starfield.

Szef studia, Todd Howard, przyznaje, że odczuwa „presję”, aby jego RPG science-fiction stało się „sprzedawcą platformy” dla Xbox Series X firmy Microsoft i szczerze mówiąc, po tych wszystkich przejęciach, studia Microsoft muszą zacząć wydawać atrakcyjne ekskluzywne gry na konsole.

„Nigdy nie byliśmy tego rodzaju sprzedawcami platform, wiesz,„ graj ”na jednej platformie przez jakiś czas, więc jest duża presja. [i] istnieje duża odpowiedzialność, aby upewnić się, że dostarczamy wszystkich”, powiedział Howard w podcaście Lexa Fridmana (otwiera się w nowej karcie) (przez VGC (otwiera się w nowej karcie)).

Aby zwiększyć presję, celowo samotny Starfield nie zostanie wydany na konsole Sony, ale Todd Howard mówi, że „to w żaden sposób nie jest nienormalne”.

„Pamiętaj, że dla nas ta ekskluzywność nie jest wyjątkowa, mimo że zrobiliśmy kilka rzeczy na PlayStation i myślę, że PS5 to po prostu szalona maszyna” – powiedział Howard. Dodając, że studio produkuje głównie gry na PC, dopiero niedawno skupiło się na Xboksie po zakupie Bethesdy przez Microsoft za 7.5 miliarda euro.

(Źródło zdjęcia: Bethesda Softworks)

Gwiezdny człowiek

Ekskluzywność zaczyna się, gdy niegdyś wieloplatformowe studio przestaje wydawać swoje gry na wszystkie konsole, a Nintendo Switch i PS5 nie są obce wyłączności. Tylko w tym roku Sony wydało trzy własne gry God of War Ragnarok, The Last Of Us i Horizon Forbidden West.

Podczas gdy informowaliśmy o wielu przejęciach Microsoftu w ostatnich latach, brak świetnej konsoli Xbox Series X | S i gry, które pokazują, co potrafi ta generacja konsol, były wyraźnie nieobecne.

Z niedoborami zapasów uniemożliwiającymi każdemu zdobycie PS5 i Xbox Series X oraz skupieniem się na Game Pass, który otwiera unikalną bibliotekę gier dla graczy na PC i starsze konsole Xbox, brak nowych gier nie był zbyt duży świetnie. problem do niedawna.

Jednak nastąpiła zmiana. W ten Czarny piątek, gdy PS5 wciąż nie było w magazynie, w magazynie było mnóstwo Xboksów. Okazja na Xbox Series S sprawiła, że ​​była to jedna z najlepszych ofert długiego weekendu, a teraz każdy nowy właściciel Xbox będzie chciał czegoś specjalnego, aby uzasadnić swój zakup.

Czy Starfield, ze swoim sandboxowym światem ponad 100 układów słonecznych i kosmicznymi sekwencjami walki, dotrzyma obietnicy?

Udostępnij to