W obliczu globalnego spowolnienia gospodarczego nie można się spodziewać, że niektóre z najdroższych smartfonów na rynku zwiększą udział w rynku. A jednak to właśnie zrobił iPhone firmy Apple.

Globalne dostawy smartfonów spadły o 9% w drugim kwartale tego roku, według nowego raportu Canalys (otwiera się w nowej karcie), ale udział Apple w rynku spadł z 14% do 17%. To prawda, że ​​wciąż jest za światowym liderem Samsung, który ma 21%. Jednak podczas gdy Samsung spadał, Apple rósł. Ponadto Canalys twierdzi, że popyt na iPhone'a 13 firmy Apple pozostaje silny.

Co się tu dzieje?

Nikt nigdy nie nazwał Apple „niedrogą marką” lub „miejscem, w którym można znaleźć swój budżetowy telefon”. Żaden z modeli iPhone'a 13, od 13-calowego iPhone'a 5,4 mini do 13-calowego iPhone'a 6,7 Pro Max, nie kosztuje mniej niż 699 euro (niektóre kosztują ponad 1,000 euro). Można argumentować, że flagowce Samsunga są równie drogie, chociaż Canalys twierdzi, że najlepsze miejsce Samsunga sprowadza się do tego, jak „wzmocnił swój low-end”. Serie dostarczać." Te telefony mogą zaczynać się od 350 euro.

Można powiedzieć, że to niewątpliwy znak rozpoznawczy Apple w pracy. Ludzie chcą tylko tego, co sprzedaje Apple, ponieważ jest to Apple. Nie zgadzam się. Powiedziałbym, że istnieje sześć powodów, dla których Apple nadal wygrywa, podczas gdy nasze portfele przegrywają.

Spis treści

Konsekwentne, długoterminowe wsparcie oprogramowania

Ekran blokady iOS 16 (Źródło zdjęcia: Apple)

Kiedy kupujesz nowy iPhone, jest on dostarczany z najnowszą wersją iOS. Zakupiony dzisiaj iPhone 13 będzie miał iOS 15. Jeden zakupiony w październiku tego roku, po prawdopodobnym wydaniu iPhone’a 14, będzie miał iOS 16. Wszystkie obsługiwane wersje iPhone’a będą mogły uaktualnić się do nowego mobilnego systemu operacyjnego, gdy tylko możliwy. Apple to udostępnia. W świecie Androida to wciąż znak zapytania. Nowsze urządzenia powinny mieć system Android 12, ale może nie. A kiedy Android 13 pojawi się jeszcze w tym roku, nie ma gwarancji, że wszystkie urządzenia z Androidem będą go obsługiwać lub aktualizować od razu. Apple po prostu nigdy nie zmusza cię do życia z tą niepewnością (dopóki nie przestaną obsługiwać twojego naprawdę starego telefonu).

wydajność przez całą drogę

Apple jest jednym z niewielu producentów telefonów, który nie miesza się już z różnymi procesorami mobilnymi. Teraz oferuje A15 Bionic we wszystkich modelach iPhone'a 13 (a nawet iPhone'a SE). Urządzenia z systemem Android są wyposażone w szeroką gamę procesorów mobilnych firm Qualcomm i Mediatek. Starsza generacja i nieco mniej wydajne modele pomagają utrzymać produkty takie jak seria A firmy Samsung w przystępnej cenie.

Jeśli naprawdę chcesz „niedrogiego” iPhone'a, możesz wybrać iPhone'a SE za 429 USD i nadal uzyskać najlepszy mobilny procesor firmy Apple.

Wydajność aparatu przez cały czas

Tylne aparaty iPhone'a 13 Pro

Tylne kamery iPhone'a 13 Pro (Źródło zdjęcia: Apple)

Ponieważ wszystkie te iPhony mają ten sam procesor, mogą zrobić więcej za mniej. Tak więc zdjęcia zrobione przyzwoitym, ale nie spektakularnym aparatem iPhone’a SE, będą wyglądały świetnie, zwłaszcza, że ​​nadal można robić zdjęcia w trybie portretowym jednym obiektywem. Gdy tylko wejdziesz do oferty iPhone'a 13, szukasz doskonałych podwójnych i potrójnych kamer. Nie powiem, że Samsung konsekwentnie przewyższa Apple pod względem mocy i jakości zoomu, ale jeśli chodzi o jakość obrazu i ogólne przetwarzanie, iPhone nadal prowadzi.

ekosystem

Chociaż Samsung buduje kolekcję wysokiej jakości połączonych urządzeń, w tym linię Samsung Galaxy S22, Galaxy Watch i Galaxy Buds, oprogramowanie i ich połączenia z innym sprzętem, takim jak inteligentne głośniki, urządzenia do przesyłania strumieniowego, tablety, komputery stacjonarne i laptopy, nie tak solidne i spójne, jak to, co znajdziesz w Apple.

iOS, iPadOS, tvOS, watchOS, macOS, iCloud, wszystkie one czują się częścią tego samego wszechświata, ponieważ istnieje prawdziwa synergia między tymi platformami i produktami. Czasami może to być tak proste, jak po rozpoczęciu wpisywania długiego kodu na Apple TV, a Twój iPhone włącza się, aby ułatwić Ci wpisywanie.

Każdy produkt jest częścią większej całości, ponieważ Apple tak to projektuje. Samsung, Google i inne firmy z Androidem próbują działać w tym samym kierunku, ale myślę, że konsumenci widzą, że nadrabiają zaległości.

Obsługa klienta

Apple Store Fifth Avenue

Wydarzenie w sklepie Apple Store (Źródło zdjęcia: Future/Lance Ulanoff)

Dostępność fizycznych sklepów Apple jest nie tylko prawdziwym atutem Apple, ponieważ pozwala sprzedać miliardy nowych produktów, ale jest także korzyścią dla klientów. Zapewnia nie tylko szybki fizyczny dostęp do większej liczby urządzeń Apple, ale jest także miejscem obsługi klienta i koleżeństwa. Uznając, że jego sklepy to coś więcej niż tylko miejsca sprzedaży detalicznej, Apple przekształcił je w coś podobnego do centrów społeczności technologicznej. Microsoft próbował tego zrobić i nie udało mu się tego zrobić, a Samsung i Google, oferując dobre sklepy z podobnymi usługami, nie mają tego samego poziomu żywotności i użyteczności.

Zachowaj jego wartość

Gazela

iPhone w Gazelle (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Myślę, że można śmiało powiedzieć, że iPhone'y mają swoją wartość. Niedawna wizyta w Gazelle (otwiera się w nowej zakładce) ujawnia, że ​​iPhone'y sięgające czasów iPhone'a 6s są nadal w sprzedaży (oczywiście, po co kupować 6S za 84 euro, skoro można kupić iPhone'a 13 mini za 589 euro). ?).

Mimo to iPhone firmy Apple nie zawsze jest zwycięzcą. Pod koniec 2020 r. Apple był krótko numerem 1 z około 20% udziałem w rynku, ale potem spadł latem 2021 r., Gdy klienci czekali na iPhone'a 13.

Chodzi mi jednak o to, że ludzie zawsze będą wracać do Apple i jego wartościowego iPhone'a i to nie tylko ze względu na ikonografię czy ducha Steve'a Jobsa. Płacą więcej, bo w końcu dostają więcej,

Udostępnij to