iPhone 15 może mieć aparat „nowej generacji” do znacznie lepszych zdjęć

iPhone 15 może mieć aparat „nowej generacji” do znacznie lepszych zdjęć

Telefony Apple są prawie zawsze jednymi z najlepszych telefonów z aparatem, ale może wystąpić duży wzrost jakości zdjęć w przypadku iPhone'a 15, ponieważ najnowszy wyciek sugeruje, że te telefony będą wyposażone w nowy zaawansowany czujnik.

Słowo pochodzi od Nikkei Asia (otwiera się w nowej karcie) (za pośrednictwem Apple Insider (otwiera się w nowej karcie)), w raporcie, że Sony dostarczy Apple czujnik aparatu „nowej generacji”, który powinien być używany w serii iPhone'a 15.

Co sprawia, że ​​ten czujnik jest tak wspaniały? Cóż, najwyraźniej „z grubsza podwaja poziom sygnału nasycenia na każdym pikselu”, pozwalając uchwycić więcej światła, co może być korzystne w przypadku scen o słabym oświetleniu.

Prawdziwą wyjątkową korzyścią jest to, że może zredukować unikanie i przepalanie, co może być szczególnie problematyczne, gdy istnieje duża różnica w oświetleniu między pierwszym planem a tłem obrazu.

Źródło podaje przykład wyraźnego sfotografowania twarzy osoby, nawet stojącej pod silnym podświetleniem.

Przyjęlibyśmy to twierdzenie z przymrużeniem oka, zwłaszcza że Apple właśnie zaktualizował główny czujnik w iPhonie 14 Pro i iPhonie 14 Pro Max do nowej jednostki 48 MP.

To nie w stylu Apple, aby wprowadzać tę zmianę dwa lata z rzędu, więc być może ten nowy czujnik będzie używany tylko w standardowym iPhonie 15 i iPhonie 15 Plus, ale to sugerowałoby, że nie jest tak dobry, jak obecne funkcje snappera Apple. 48 Pro i Pro Max.

Inną opcją jest to, że jeśli pojawi się plotka o iPhone 15 Ultra, ten czujnik może być zarezerwowany dla tego telefonu, aby wyróżnić go na tle iPhone'a 15 Pro.

Zestaw aparatów Apple iPhone 14

(Źródło zdjęcia: Future/Lance Ulanoff)

Analytics: nie jedyna aktualizacja aparatu

Jeśli jakikolwiek telefon z serii iPhone 15 otrzyma ten nowy czujnik Sony, może to być dość duża aktualizacja aparatu, ale prawdopodobnie nie będzie to jedyna, ponieważ poprzednie przecieki również sugerowały dodanie kamery peryskopowej.

To wydłużyłoby 3-krotny zoom optyczny obecnych modeli Pro do prawdopodobnie około 5-krotnego, ale potencjalnie nawet do 10-krotnego, zgodnie z Samsungiem Galaxy S22 Ultra.

Co więcej, iPhone 15 Ultra i być może także iPhone 15 Pro mogą nagrywać wideo 8K, według źródła.

Innymi słowy, mogliśmy zobaczyć duże ulepszenia szerokokątnych i teleobiektywów w niektórych modelach iPhone'a 15, a także nagrywanie wideo, przy czym być może tylko ultraszerokokątny aparat pozostał taki sam.

Z tymi telefonami prawdopodobnie dopiero we wrześniu 2023 roku mamy jeszcze długą drogę do przebycia, ale jeśli to, co słyszymy, jest poprawne, seria iPhone 15 już teraz kształtuje się jako jeden z najlepszych telefonów 2023 roku.