Linia iPhone'a 14 nie może być oskarżona o to, że nie wygląda i nie czuje się premium, ale w przypadku iPhone'a 15 Apple może uczynić swoje telefony jeszcze bardziej premium.

Tak twierdzi przeciek ShrimpApplePro (otwiera się w nowej karcie) (przez Phone Arena (otwiera się w nowej karcie)), który napisał na Twitterze, że iPhone 15 będzie miał tytanowe boki. Jest to materiał premium, który jest droższy niż aluminium, z którego korzysta iPhone 14, a nawet stal nierdzewna, z której korzysta iPhone 14 Pro.

Ale to nie wszystko, źródło twierdzi również, że tylna krawędź boków zostanie zaokrąglona, ​​więc ramka zakrzywi się w kierunku tyłu telefonu, w przeciwieństwie do obecnych modeli, które są bardziej prostokątne.

W międzyczasie tył najwyraźniej pozostanie szklany, a ShrimpApplePro mówi w kolejnym tweecie (otwiera się w nowej karcie), że „ten projekt stworzy naprawdę ładne przejście krawędzi od tyłu do guzka aparatu”.

Oto nowy iPhone 15 Według pierwszych informacji jakie posiadam, iPhone 15 będzie miał nowy design krawędzi. Narożnik tylnej krawędzi (jak pokazano na zdjęciach) zostanie zaokrąglony i nie będzie już kwadratowy. Materiałem będzie również tytan. Jest jeszcze za wcześnie, aby brać to tak, jak jest. pic.twitter.com/hbdCKUhVP920 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

To powiedziawszy, zdecydowanie powinieneś wziąć ten wyciek z przymrużeniem oka, ponieważ wycieki iPhone'a 15 to bardzo wczesne dni, jak wskazuje samo źródło; nawet jeśli w rezultacie nie wydają się całkowicie pewni swoich informacji.

Nie spodziewalibyśmy się, że cała linia iPhone’ów 15 będzie również wykorzystywać tytan, nawet jeśli okaże się to prawdą. Źródło mówi po prostu „iPhone 15”, co sugeruje, że ten materiał może być używany we wszystkich modelach, ale jest wystarczająco luksusowy, by sądzić, że jest to wysoce nieprawdopodobne.

Najprawdopodobniej będzie używany tylko przez iPhone'a 15 Pro i iPhone'a 15 Pro Max (lub iPhone'a 15 Ultra, jak można nazwać ten telefon). W zasadzie całkiem możliwe, że tylko ten ostatni korzysta z tytanu, tym bardziej, że inny sponsor już to dokładnie powiedział.

Analiza: co jest takiego dobrego w tytanie?

Dlaczego warto przejść na tytan? Cóż, jest znacznie mocniejszy i znacznie lżejszy niż stal nierdzewna. Tak więc teoretycznie Apple może zwiększyć trwałość i zmniejszyć wagę dowolnego modelu iPhone'a, który zdobi tytanową ramę, co z całego serca zaakceptowalibyśmy.

Jednak te korzyści dosłownie wiążą się z kosztami, ponieważ tytan jest również znacznie droższy niż stal nierdzewna, według Aesteiron Steels (otwiera się w nowej karcie), kosztując około 35 do 50 euro za kilogram, podczas gdy stal nierdzewna kosztuje tylko 1 € do 1.50 €.

Jako taki, tytan ma tendencję do degradacji do przedmiotów luksusowych lub rzeczy, które naprawdę go potrzebują, takich jak części samolotów. Więc jeśli jakikolwiek model iPhone'a 15 wykorzystuje tytan, ta zmiana materiału powinna być zdecydowanie postrzegana jako ulepszenie, które grozi, że następna generacja będzie jeszcze droższa niż obecna kolekcja najlepszych iPhone'ów.

Udostępnij to