Z tego, co do tej pory słyszeliśmy, wydaje się, że iPhone 14 Pro i iPhone 14 Pro Max będą zupełnie innymi telefonami niż iPhone 14 i iPhone 14 Max, z większą liczbą zmian niż zwykle widzimy w modelach Pro. Od iPhone'a 15 Apple mógłby też znacząco odróżnić Pro i Pro Max.

To dlatego, że według Ming-Chi Kuo (otwiera się w nowej karcie), analityka z dużym doświadczeniem w Apple News, iPhone 15 Pro Max mógłby mieć aparat peryskopowy, podczas gdy iPhone 15 Pro miałby jeden plus konwencjonalny teleobiektyw.

Kamera peryskopowa jest w stanie przybliżyć się bliżej, a od dawna słyszymy pogłoski o dodaniu jej do iPhone'a. Ale Kuo ma tutaj dodatkowe informacje, mówiąc, że prawdopodobnie oferowałby 5-krotny lub 6-krotny zoom optyczny (zamiast 3-krotnego w obecnych modułach teleobiektywu Apple) i że używałby czujnika 12 MP i miałby przysłonę f/2.8.

Nadal nie dorównałby 10-krotnemu zoomowi optycznemu oferowanemu przez Samsunga Galaxy S22 Ultra, ale z pewnością byłby świetnym ulepszeniem.

Jest to jednak ulepszenie, które najwyraźniej uzyskasz tylko wtedy, gdy zdecydujesz się na większy i droższy iPhone firmy Apple – aktualizacja do wersji Pro nie wystarczy, musisz uaktualnić do wersji Pro Max.

Standardowy iPhone 15 i iPhone 15 Max mogą nadal nie mieć teleobiektywu, a także mogą być mniej wydajne, biorąc pod uwagę, że iPhone 14 i iPhone 14 Max miałyby gorsze chipsety niż modele Pro.

Analiza: złamanie, które może się zagoić

Ten podział może sprawić, że każdy z modeli iPhone’a 15 firmy Apple będzie się bardzo różnić od siebie, ale może być przynajmniej trochę więcej jedności z linią iPhone’a 16, ponieważ Kuo twierdzi, że w przypadku tych telefonów, oba modele Pro będą miały aparat peryskopowy, i będzie podobny do tego, co widzimy na iPhonie 15 Pro Max.

Może więc wróciliśmy do głównego podziału na modele Pro i modele standardowe, ale nigdy nie wiadomo, że Apple może mieć w zanadrzu inne funkcje lub ulepszenia, które może zarezerwować dla iPhone'a 16 Pro Max.

Tak czy inaczej, przynajmniej przez następne kilka lat wygląda na to, że może być znacznie większy wybór między różnymi modelami iPhone'a, co może oznaczać, że mniej nowych znajdzie się na naszych najlepszych listach. iPhone'y i lepsze telefony, bo jedne potrafią być znacznie lepsze od innych.

Udostępnij to