W ciągu ostatnich dwóch dekad firma Apple odnotowała fenomenalny wzrost popularności w biznesie ze względu na łatwość obsługi, zaawansowane narzędzia bezpieczeństwa i ochrony prywatności oraz preferencje pracowników dotyczące korzystania z komputerów Mac. zarządzać i zabezpieczać te urządzenia. W rezultacie administratorzy IT mogą zmagać się z uciążliwymi, niewygodnymi przepływami pracy i starszymi rozwiązaniami, które nie są zautomatyzowane ani ujednolicone.

Mosyle zmienia tę dynamikę dzięki nowej generacji oprogramowania dla urządzeń Apple. Firma zaczynała jako dostawca MDM i szybko stała się innowatorem na rynku zarządzania urządzeniami Apple. Na początku tego roku Mosyle zrewolucjonizował branżę, wprowadzając koncepcję Apple Unified Platform.

Idea platformy Apple Unified Platform firmy Mosyle może wydawać się prosta: integruje ona pięć krytycznych aplikacji do zarządzania i bezpieczeństwa na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple. Jednak zasadniczo zmieniło to sposób, w jaki dostawcy na rynku rozwiązań punktów końcowych pozycjonują się na konkurencyjną pozycję.

Tradycyjnie dostawcy zarządzania IT B2B pozycjonowali się w jednej z "ujednoliconych" kategorii, takich jak "Unified Endpoint Management" lub "Unified Endpoint Security". To oznaczenie sugeruje, że oferują rozwiązania na wszystkich platformach: Apple, Windows, Linux i inne, ze szczególnym uwzględnieniem jednego tematu, takiego jak zarządzanie urządzeniami. Ta strategia pozostawia jednak luki w środowisku IT firmy, ponieważ jedno rozwiązanie nie może zaspokoić innych potrzeb organizacyjnych, takich jak ochrona, zarządzanie tożsamością, zarządzanie poprawkami, zgodność itp. Dlatego zespoły IT są zmuszone do przyjęcia innych rozwiązań, które wspierają te przypadki użycia. Ponadto rozwiązania niezależne od platformy praktycznie uniemożliwiają zapewnienie wysokiej jakości obsługi, zasięgu i wydajności we wszystkich systemach operacyjnych.

Wynik? Skomplikowany i wszechobecny stos technologii.

Wraz z ewolucją nowoczesnego miejsca pracy to tradycyjne podejście miało ogromny wpływ na wyniki biznesowe i doświadczenie administratorów IT. A liderzy chcą zmian. Mosyle przeprowadził niedawno ankietę na grupie małych i średnich firm i stwierdził, że około 70% organizacji woli jedno rozwiązanie od wielu dostawców usług w zakresie bezpieczeństwa i wsparcia zarządzania.

Zunifikowana platforma Apple firmy Mosyle spełnia to zapotrzebowanie. Jego specjalizacja obraca się wokół systemu operacyjnego, w tym przypadku Apple. Rozwiązania Mosyle odpowiadają na wyjątkowe potrzeby tego systemu operacyjnego, w tym MDM, zabezpieczenia punktów końcowych, zarządzanie tożsamością, filtrowanie treści i inne. Dzięki ujednoliconemu podejściu platformy Apple, firma przyjmuje jedno rozwiązanie, które spełnia wszystkie potrzeby urządzeń Apple. Zmniejsz liczbę dostawców potrzebnych do obsługi całej floty urządzeń.

Mosyle oferuje obecnie koncepcję Apple Unified Platform poprzez produkt zaprojektowany specjalnie dla środowisk korporacyjnych o nazwie Mosyle Fuse. Ten produkt zawiera następujące funkcje:

  • Zarządzanie urządzeniami mobilnymi klasy korporacyjnej
  • zarządzanie tożsamością
  • Zautomatyzowane zarządzanie poprawkami
  • Bezpieczeństwo punktów końcowych, w tym wzmacnianie i zgodność urządzeń, antywirus nowej generacji i zarządzanie uprawnieniami
  • Prywatność i bezpieczeństwo online dzięki filtrowaniu treści zaszyfrowanych w oparciu o DNS

Koncentrując się na macOS, iOS, iPadOS i tvOS, Mosyle oferuje niezrównany poziom wydajności rozwiązań wieloplatformowych. Ale to nie jedyna dodatkowa korzyść. Nowe podejście zapewnia:

Łatwa integracja dzięki automatyzacji

Tylko administratorzy IT rozumieją wyjątkowe wyzwanie związane z wdrażaniem wielu rozwiązań punktów końcowych i zapewnieniem ich pracy na wszystkich urządzeniach w przedsiębiorstwie. Dzieje się tak, ponieważ większość rozwiązań dla punktów końcowych jest zaprojektowana do wdrażania i używania niezależnie od innych rozwiązań; po prostu nie działają z produktami innych dostawców. Zmusza to administratorów IT do wykonywania wielu czynności na każdym urządzeniu, aby zapewnić prawidłowe działanie każdego narzędzia.

Koncepcja Apple Unified Platform firmy Mosyle eliminuje cały ten proces. Dzięki wyspecjalizowanym możliwościom automatyzacji Mosyle, administratorzy IT nie muszą się o nic martwić. Mosyle używa własnego MDM do natywnej konfiguracji i instalowania aplikacji, wymuszając jednocześnie filtrowanie treści, zabezpieczenia punktów końcowych i nie tylko. Oznacza to, że kiedy nowy pracownik po raz pierwszy uruchamia nowe urządzenie Apple, jest on (i urządzenie) gotowy do pracy.

Poprawiona komunikacja z natywną integracją

Innym problemem związanym z tradycyjnym podejściem do rozwiązań punktów końcowych jest to, że nie są one zaprojektowane do komunikowania się lub udostępniania danych innym rozwiązaniom końcowym działającym na tym samym urządzeniu. Prowadzi to do luk w zabezpieczeniach i kontrolach. To często powoduje, że każde rozwiązanie uniemożliwia drugiemu wykonanie swojej pracy i stawia administratorowi IT wyzwanie polegające na próbie zorientowania się, który system blokuje drugi, dodając ręczne zadania do procesu, który powinien działać poprawnie.

Mosyle integruje różne rozwiązania terminalowe na jednej platformie i komunikuje się między różnymi funkcjami. Dzięki temu Mosyle zapewnia najlepszą w swojej klasie wydajność bez zbędnych opóźnień i przerw.

oszczędność czasu i pieniędzy

Fakt, że wszystkie te oddzielne rozwiązania dla punktów końcowych współpracują ze sobą, zmienia zasady gry dla menedżerów IT. To nie tylko poprawia wydajność urządzenia, ale także oszczędza zespołom IT cenny czas, który można teraz wykorzystać na zadania biznesowe o wyższym priorytecie.

Te imponujące wyniki wydajności pokazują, że koncepcja zunifikowanej platformy Apple to droga na przyszłość. Firmy nie mogą sobie pozwolić na powrót do starego sposobu, w którym usiłują ze sobą współpracować rozwiązania wieloplatformowe. Ale czy stać ich na to nowe podejście? TAk! Mosyle wykazał, że zunifikowana platforma Apple może kosztować mniej niż którekolwiek z pięciu samodzielnych rozwiązań, które obecnie zastępuje.

Aby dowiedzieć się więcej o zunifikowanej platformie Apple Unified Platform i Mosyle Fuse, odwiedź stronę: https://business.mosyle.com/.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to