Carlosa Hoskinsona. Źródło: Zrzut ekranu filmu, Bloomberg/Youtube

Założyciel Cardano, Charles Hoskinson, podczas ataku na projekt nazwał społeczność XRP „toksyczną i złośliwą”, mówiąc, że „nie wnosi ona żadnych skojarzeń ani wartości technicznej”.

Hoskinson, który został wrogo zaatakowany przez społeczność XRP, powiedział w filmie z 16 grudnia, że ​​planuje przestać mówić o Ripple i jego natywnym tokenie XRP.

Założyciel Cardano twierdził, że ataki wynikały z jego stanowiska w toczącej się sprawie Komisji Papierów Wartościowych i Ripple (SEC).

Wcześniej przewidywał, że proces zakończy się 15 grudnia, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Jednak po tym, jak transakcja nie została zamknięta w tym dniu, niektórzy członkowie społeczności XRP oskarżyli go o bycie kłamcą. Powiedział:

„Zostałem oskarżony o kłamstwo i ponownie oskarżony o spowodowanie powodzi i trolling. Nie wiem, jak wchodzić w interakcje ze społecznością XRP, myślę, że moje wypowiedzi były historycznie bardzo wyważone i korzystne.”

Hoskinson twierdził, że faktycznie stanął po stronie Ripple i wspierał armię XRP, ale interakcja ze społecznością stawała się coraz trudniejsza. Dlatego powiedział, że w przyszłości po prostu powie „bez komentarza” w odniesieniu do wszystkiego, co jest związane z Ripple.

„Tak więc w przyszłości pod żadnym pozorem nie będę odpowiadał na żadne pytania dotyczące XRP. O projekcie nie wspomnę; Nie będę w ogóle mówić o tym, co dzieje się po rozwiązaniu sprawy. XRP Nie będę nawet o tym dyskutował, jeśli zostanę o to poproszony w przyszłości, po prostu nie będę komentował.

W odpowiedzi użytkownik Twittera @3TGMCrypto porównał przemówienie Hoskinsona do jego oświadczeń, że nigdy nie weźmie udziału w wydarzeniu, na które zaproszeni są również programiści Bitcoin, ponieważ niektórzy bycy Bitcoina obrazili go na Twitterze za twierdzenie, że Bitcoin jest zbyt wolny i ma znaczną przewagę konkurencyjną w stosunku do Ethereum.

„Nie ma sensu zapraszać toksyczności do swojego życia” – odpowiedział założyciel Cardano, dodając, że społeczność XRP jest „toksyczna i małostkowa”, ale projekt nie wnosi żadnych skojarzeń ani wartości technicznej.

Tymczasem dwuletnia walka prawna Ripple z SEC może dobiegać końca, ponieważ różne plotki wskazują na potencjalną ugodę.

Na początku tego miesiąca Stuart Alderoty, główny radca prawny Ripple, powiedział w tweecie, że odpowiedzią firmy była ostateczna prezentacja. Powiedział, że firma zwróciła się do sądu o orzeczenie na jego korzyść w tej sprawie. Alderoty powiedział, że firma kryptograficzna jest dumna z obrony, którą stworzyła w imieniu branży kryptograficznej.

Udostępnij to