Światowe Forum Ekonomiczne (WEF), wraz z niektórymi gigantami technologicznymi, chce zmapować cały ekosystem cyberprzestępczości.

Celem projektu, ujawnionym na niedawnej konferencji RSA Security Conference, jest lepsze zrozumienie, kto jest kim w świecie cyberprzestępczości, kto się z kim przyjaźni, kto zleca komu części cyberataku, kto buduje i kto czego używa. narzędzia i oprogramowanie.

Powiedziano, że dzięki tym informacjom przypisanie będzie łatwiejsze, co z kolei znacznie ułatwi wydawanie nakazów aresztowania, konfiskaty i zajęcia mienia. Tworząc mapę całego świata cyberprzestępczości, firmy wierzą, że uczynią cyberprzestrzeń bezpieczniejszym środowiskiem dla wszystkich.

otwarte dane źródłowe

Projekt nosi nazwę The Atlas Initiative, a oprócz WEF inni współautorzy to Fortinet, CTA i Microsoft.

„To nie jest strumień zagrożeń” – powiedział Derek Manky, główny strateg ds. bezpieczeństwa w FortiGuard Labs podczas panelu konferencyjnego RSA dotyczącego projektu. „Szukamy nietradycyjnych artefaktów. Pomyśl: adresy kryptograficzne i konta bankowe, numery telefonów, e-maile, rzeczy, które ostatecznie pomagają w wyzwaniu atrybucji, o którym zawsze mówimy, że jest Świętym Graalem”.

W miarę rozwoju projektu Atlas wszystkie wykorzystywane dane będą typu open source. Firmy będą szukać nie tylko technicznych wskaźników naruszenia bezpieczeństwa, oprogramowania antywirusowego (otwiera się w nowej karcie) czy danych zapory sieciowej (otwiera się w nowej karcie), ale także takich rzeczy jak konta w mediach społecznościowych, akty oskarżenia i inne dokumenty sądowe, blogi i prawie byle co. inne niezastrzeżone informacje tam.

„Jednym z problemów, które często napotykamy, gdy mówimy o dzieleniu się informacjami, jest: czy są one własnością sektora prywatnego? Czy jest to produkt pracy, którym niekoniecznie chcesz się dzielić? Niejawne informacje rządowe? Ale tak nie jest”. Nie oznacza to, że nie ma dostępnych informacji” — powiedziała Amy Hogan-Burney, prawniczka zastępcza i dyrektor generalna jednostki ds. przestępczości cyfrowej firmy Microsoft.

Na początek grupa skupi się na 13 cyberprzestępcach. Cóż, to nom nait été leavene, spekulacyjne media sur le fait que TrickBot, Conti, Evil Corp, DarkSide et le groupe Lazarus, qui infectent des milionów terminali (ouvre dans un nouvel onglet) depuis des années maintenant, feront the cup.

Przez: Rejestr (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to