Użytkownicy systemu Windows 11 od czasu do czasu zmagali się z błędem, który zakłóca wyniki wyszukiwania programu Outlook.

Jak wykryto przez Bleeping Computer (otwiera się w nowej karcie), klient poczty e-mail może nie zwracać najnowszych wyników poczty podczas wyszukiwania w programie Outlook na komputerze z systemem Windows 11. Dzieje się tak w przypadku kont POP, IMAP i Exchange w trybie offline, czyli scenariuszy, w których program Outlook używa lokalnego Poczta. Usługa wyszukiwania systemu Windows do indeksowania wiadomości e-mail (w większości przypadków).

Konta Exchange Online i Microsoft 365 nie są zagrożone, ponieważ używają one usług wyszukiwania do większości wyszukiwań i nie ma na to wpływu dany gremlin.

Microsoft twierdzi, że bada problem i „obecnie pracuje nad poprawką” z aktualizacją rozwiązań, które mają być dostarczone w dokumencie pomocy technicznej (otwiera się w nowej karcie), zgłaszającym problem.

W międzyczasie ten artykuł zawiera tymczasowe rozwiązanie dla dotkniętych problemem użytkowników, którzy są sfrustrowani niestabilnymi wynikami wyszukiwania w programie Outlook.

Analiza: błąd wyszukiwania pojawia się ponownie, miejmy nadzieję, że z szybką poprawką?

Błędów należy się spodziewać, aczkolwiek niepożądanych i zdecydowanie zbyt częstych od czasu pojawienia się systemu Windows 10, ale sytuacja z tym jest nieco bardziej zawstydzająca dla Microsoftu, ponieważ ten sam rodzaj błędu w Outlooku pojawił się w zeszłym roku, kiedy został wydany. 11 po raz pierwszy. z powrotem (przed poprawką w styczniu 2022 r.). Dlatego nie wydaje się dobre dla firmy Microsoft, że problem pojawił się ponownie.

Nie jest też dobrze, że dostarczone obejście obejmuje rejestr, obszar systemu, który wymaga dużej ostrożności podczas obsługi i wprowadzania zmian (drobne potknięcia mogą tu siać spustoszenie). Jeśli chcesz zastosować obejście, zachowaj ostrożność podczas wykonywania kroków rozwiązywania problemów przedstawionych przez firmę Microsoft (a także pamiętaj, że obejście polega na wyłączeniu wyszukiwania z pulpitu systemu Windows, co zasadniczo zmusza program Outlook do korzystania z własnych badań) .

Być może pamiętacie, że była to dokładnie ta sama poprawka, którą Microsoft wydał, gdy ten problem pojawił się po raz pierwszy w zeszłym roku. Mamy nadzieję, że biorąc pod uwagę wcześniejsze doświadczenia z rozwiązywaniem tego błędu, rozwiązanie problemu powinno być dostępne wkrótce, chociaż zawsze istnieje szansa, że ​​jest to pozornie bardziej skomplikowana usterka w Outlooku, niż oczekiwano, biorąc pod uwagę jej ponowne pojawienie się.

Zobaczymy, ale warto mieć oko na tę stronę pomocy technicznej, na której zostanie wysłane powiadomienie o wszelkich wprowadzonych poprawkach.

Dzisiejsze najlepsze oferty na laptopy

Udostępnij to