Ogłoszono pierwszy plan DLC dla Resident Evil Village i wydaje się, że poważnie wstrząsa grami typu survival horror.

Podczas gdy Resident Evil Village jest prawdopodobnie najbardziej znany z tego, że internet ślini się nad dziewięciometrową, arystokratyczną mutantką, zauważono również z perspektywy pierwszej osoby. To wszystko się zmieni, ponieważ wydawca Capcom ogłosił podczas ostatniego przemówienia (otwiera się w nowej karcie), że tryb trzeciej osoby pojawi się w grze jako część nowego pakietu rozszerzenia Winters.

Będziesz mógł rozegrać całą główną historię w trzeciej osobie. Nowy tryb gry przełącza kamerę na klasyczną perspektywę serii przez ramię, dając szerszy widok na wszystkich złych facetów pełzających po Ethanie.

Wraz z tym zaprezentowano również rozszerzenie do równoległego trybu Resident Evil Village, Mercenaries. DLC dodaje listę grywalnych złoczyńców do strzelanki w stylu arcade, w tym Chrisa Redfielda, Karla Hesienbarga i nikogo innego, jak samą Lady Dimitrescu. Każdy będzie miał broń i specjalne zdolności.

Na koniec ogłoszono również nową historię DLC Shadows of Rose. Śledzi dorosłą córkę bohatera Resident Evil Village, Ethana, 16 lat po wydarzeniach z oryginalnej gry. Poprowadzisz ją, gdy będzie próbowała uwolnić się od klątwy, napotykając po drodze hojną pomoc groteskowych, skrzeczących potworów.

Wszystkie trzy rozszerzenia będą częścią kolekcji dodatków Winters', która zostanie również dołączona do gry podstawowej w ramach Resident Evil Village Gold Edition. Oba będą miały premierę 28 października.

Lady Dimitrescu w Resident Evil Village trzymająca długie cygaro

(Zdjęcie: Capcom)

Duże zmiany

Zmiana kąta kamery może dramatycznie zakłócić grę, zwłaszcza upiorną strzelankę, taką jak Resident Evil. Seria przesunęła się do perspektywy pierwszej osoby wraz z Resident Evil 7 z 2017 roku, odchodząc od strzelanki zorientowanej na akcję, która charakteryzowała poprzednie tytuły na rzecz horroru nasyconego strachem.

Zmiana okazała się wielkim sukcesem. Bieganie przez Baker Ranch oczami bezbronnego bohatera, niezdolnego do zobaczenia, co jest za tobą bez odwrócenia się w jego stronę, tylko potęgowało atmosferę ciągłego terroru w Resident Evil. 7. Resident Evil Village kontynuował ten trend, ponieważ nadawał się do bardziej przerażającej strony. z serii

Granie w wiosce w trybie trzeciej osoby z pewnością zmieni atmosferę gry, ale daje dobry powód, aby wrócić do wioski, aby zagrać ponownie. Zmienia również grę, aby była bardziej podobna do nowej wersji Resident Evil 2 i najnowszej wersji Resident Evil 3. Nawiasem mówiąc, wszystkie trzy z tych gier właśnie otrzymały bezpłatną aktualizację obecnej generacji, możesz chcieć to kontynuować.

Pomiędzy tymi strzelankami, Village i nadchodzącym remake'iem Resident Evil 4, Capcom ujednolicił serię w zestaw pięknych strzelanek z perspektywy trzeciej osoby, dostosowanych do najnowszego sprzętu i projektowania gier.

Nowy tryb trzecioosobowy to także bojowy hołd dla spuścizny serii. Styl kamery na ramieniu, który teraz dominuje w strzelankach z perspektywy trzeciej osoby, został po raz pierwszy spopularyzowany w Resident Evil 4. Czy jest lepszy sposób na oddanie hołdu tej grze niż zmiana wioski, aby dopasować.

Udostępnij to