Dron DJI Mini 3 przygotowuje się do startu, zgodnie z nowymi wyciekami zdjęć, i może zastąpić DJI Mini 2 jako naszą najlepszą latającą kamerę dla początkujących.

Zdjęcia Mini 3 pochodzą z konta @DealsDrone (otwiera się w nowej karcie) na Twitterze, które w ostatnich latach stało się zaufanym źródłem przecieków DJI. A w tweecie (poniżej) zdjęciom towarzyszy wzmianka „DJI Mini 3 już wkrótce”.

Co zatem mówi nam przeciek? Jeśli są dokładne, zdjęcia sugerują, że Mini 3 będzie oparty na tym samym podwoziu, co DJI Mini 3 Pro, kompaktowy dron klasy premium, który pojawił się w maju.

Główną fizyczną różnicą między nimi jest kształt dwóch czujników na górze stabilizowanej gimbalem kamery drona. Sugeruje to, że Mini 3 mógłby obejść się bez czujników unikania przeszkód widocznych w Mini 3 Pro, aby obniżyć jego cenę.

Podobnie jak w DJI Mini 2, przednie otwory w Mini 3 mogą służyć do chłodzenia drona podczas lotu. Teorię tę potwierdza brak dodatkowej wentylacji za kamerą Mini 3 na ujawnionych obrazach.

Oprócz widocznego braku skierowanych do przodu czujników przeszkód, wyciekły zdjęcia Mini 3 sugerują, że będzie on miał prawie identyczną konstrukcję jak Mini 3 Pro. A to oznacza, że ​​prawdopodobnie jest to dron ważący mniej niż 250 g przeznaczony dla początkujących. pierwszy latający aparat.

Biorąc pod uwagę oczekiwaną niższą cenę, Mini 3 prawdopodobnie nie będzie miał niektórych innych funkcji swojego droższego rodzeństwa. Na przykład Mini 3 Pro zapewniał wyższą przepływność wideo (150 Mb/s w porównaniu do 100 Mb/s Mini 2) i formaty wideo przyjazne dla profesjonalistów, takie jak D-Cinelike, który jest „płaskim” ustawieniem wstępnym przeznaczonym dla wszystkich tych, którzy kochają gradację kolorów. . Twoje filmy

Mimo to, chociaż w Mini 3 może brakować części tej wydajności, wyciekające obrazy sugerują, że będzie on dzielić ten sam moduł kamery, co Mini 3 Pro. Jeśli tak, byłoby to kluczowe ulepszenie w stosunku do Mini 2, biorąc pod uwagę, że aparat ma stosunkowo duży czujnik 1/1,3 cala z jasną przysłoną f/1,7.

(*3*) Analiza: oczekiwany, ale mile widziany przyjazd

Dron DJI Mini 3 Pro na niebieskim tle

DJI Mini 3 Pro (powyżej) pojawił się w maju, ale Mini 3 może zaoferować część swojej mocy po niższej cenie. (Źródło zdjęcia: DJI)

Odkąd DJI Mini 3 Pro pojawił się w maju, aby usiąść obok DJI Mini 2, pojawiły się pogłoski, że standardowy Mini 3 może być w drodze. W końcu istnieje obecnie ogromna różnica cen między dwoma dronami a Mini 2, który pojawił się ponad dwa lata temu.

Najważniejsze pytanie brzmi: ile może kosztować Mini 3. Cena Mini 3 Pro zaczyna się od 669 EUR / 639 GBP / 989 USD (bez kontrolera), wzrastając do 759 EUR / 709 GBP / 1,119 USD ze standardowym kontrolerem. Kiedy wylądował w październiku 2019 r., Mini 2 kosztował 449 USD / 419 GBP / 749 USD (z kontrolerem), ale ostatnio stał się dostępny za mniej niż w sprzedaży w Czarny piątek.

Jedną z możliwości jest to, że DJI Mini 2 faktycznie stanie się nowym DJI Mini SE (który jest obecnie najtańszym kompaktowym dronem DJI), pozostawiając miejsce dla Mini 3 na miejsce poniżej Mini 3 Pro. Ale cokolwiek się stanie, wydaje się prawdopodobne, że cena Mini 3 będzie wyższa niż pierwotna cena detaliczna Mini 2, biorąc pod uwagę ilość nowych technologii na pokładzie.

Jeśli nie jest to zbyt utrudnione w porównaniu z Mini 3 Pro i rzeczywiście jest to bezczujnikowy dron do unikania przeszkód, to Mini 3 ma duże szanse na przekazanie naszego przewodnika po najlepszym dronie dla początkujących.

Podczas gdy unikanie przeszkód jest z pewnością przydatne dla początkujących pilotów, cena Mini 3 Pro jest nieco zaporowa dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z dronami, a zautomatyzowane tryby lotu Mini 3 nadal dawałyby mu stopień użyteczności rzadko spotykany w dronach. Biorąc pod uwagę te nowe przecieki, wygląda na to, że nie będziemy musieli długo czekać, aby się o tym przekonać.

Udostępnij to