Po wydaniu wyczekiwanej aktualizacji nowej generacji Wiedźmina 3, deweloper CD Projekt RED zajął się typowymi problemami, z którymi borykają się gracze, oferując nawet potencjalne poprawki krótkoterminowe.

Na oficjalnej stronie forum gry (otwiera się w nowej karcie) CD Projekt RED rozwiązał znane problemy z najnowszą aktualizacją nowej generacji Wiedźmina 3 (otwiera się w nowej karcie) na PS5 i PC. Należą do nich przestarzałe sterowniki powodujące awarie gry, poprawki uszkodzonych modów, słabe śledzenie na komputerach z procesorami graficznymi Intel oraz wersje rozszerzeń DLC na PS5, które nie są dostępne w niektórych regionach.

Oprócz przyznania, że ​​niektóre z tych problemów są nadal w toku, deweloper udostępnił wskazówki, które mogą pomóc rozwiązać inne, z sugestiami, takimi jak aktualizacja sterowników w celu uniknięcia awarii i ponowne uruchomienie gry lub powrót do poprzedniej wersji gry, aby być możliwość wyboru swoich ukochanych modów, nawet jeśli oznaczałoby to granie w nieobsługiwaną i przestarzałą edycję Wiedźmina 3.

(*3*)problemowe dziecko

Ciri en The Witcher 3

(Źródło zdjęcia: CD Projekt RED)

Jak na grę zbliżającą się do ósmej rocznicy, Wiedźmin 3 wygląda niesamowicie jak na swój wiek. W wielokrotnie nagradzanej grze fabularnej wcielasz się w szermierza, łowcę potworów Geralta z Rivii; lakoniczny, nagły i nie do końca ludzki. Pomyśl o Agencie 47 z Hitmana 3, ale zamiast zostać wynajętym do zabijania ludzi, żywisz się głównie krwiożerczymi bestiami, które zagrażają życiu mieszkańców miasta.

Aktualizacja nowej generacji Wiedźmina 3 ulepsza grę, aby zaktualizować ją na potężniejszych konsolach, takich jak PS5 i Xbox Series X│S. Wiedzieliśmy już, że zupełnie nowa zawartość, z tymi wszystkimi technicznymi poprawkami graficznymi, może wiązać się z ogromnymi kosztami, zwłaszcza jeśli grasz już w zmodyfikowaną wersję gry. Mimo to wygląda na to, że szczególnie gracze na PS5 i PC cierpią z powodu bardziej irytujących bólów wzrostowych.

Post na forum CD Projekt RED zawiera listę istniejących problemów, z którymi borykają się gracze. Jak wspomniano powyżej, programista sugeruje aktualizację sterowników (otwiera się w nowej karcie), aby uzyskać najlepsze wrażenia i uniknąć frustrujących awarii. Możesz jednak zgłosić problem (otwiera się w nowej karcie), jeśli nadal występuje, nawet po zainstalowaniu najnowszych sterowników.

Wyszczególnia również, że będą dostępne dwie wersje gry dla osób, które mają problemy z uruchomieniem lub naprawdę tęsknią za modami.

Oczywiście, przy tak wielu przerobionych i przepisanych zasobach, w szczególności aktualizacje zmodyfikowanych skryptów spowodują uszkodzenie niektórych z nich. Jeśli obietnica mniej śmieciowego łupu nie wystarczy, by skusić cię do wymiany własnych modów na te zawarte w aktualizacji, deweloper ma dla ciebie rozwiązanie.

Jedna z dwóch dostępnych wersji gry, wersja DirectX 11, „nie obsługuje Ray Tracing i brakuje jej niektórych ogólnych ulepszeń graficznych wprowadzonych w darmowej aktualizacji nowej generacji” – czytamy na forum. Będzie to działać jako poprawka dla „graczy ze słabszym sprzętem, którzy mają problemy z wydajnością” i pozwoli ci uruchomić Wiedźmina 3 „z modami, które nie są już obsługiwane przez grę”.

Jednak dla tych, którzy nie mogą pozbyć się swoich modów, ale chcą zobaczyć aktualizację nowej generacji Wiedźmina 3, post sugeruje rozpoczęcie całkowicie nowej gry.

Chociaż te poprawki mogą niektórym pomóc, CD Projekt Red obecnie dokładniej bada problemy. Jeśli więc szukasz bardziej trwałego i niezawodnego rozwiązania, proponujemy poczekać, aż zostanie wdrożone.

Udostępnij to