Twórca PUBG kpi z wirtualnego człowieka

Jakby nie było wystarczającej liczby osób próbujących stać się wieloplatformowymi gwiazdami, wkrótce wszyscy będą musieli konkurować z ANA, hiperrealistycznym wirtualnym człowiekiem z Kraftonu.

Firma, która produkuje również popularną grę battle royale PlayerUnknown Battlegrounds, w środę zaprezentowała (otwiera się w nowej zakładce) kilka zdjęć ANA. Zdjęcia pokazują tylko jej głowę, a właściwie tylko jej twarz, ale pokazują nieco zabawną różowowłosą osobę, która wydaje się być głęboko zainteresowana tym, co masz do powiedzenia.

Jednak w końcu zobaczymy więcej ANA. Krafton obiecuje, że jego Wirtualna Wola Ludzka, jak wyjaśnił Josh Seokjin Shin, dyrektor Krafton Creative Center, „wyda oryginalny utwór muzyczny i poszerzy zakres swojej działalności jako influencer w różnych dziedzinach rozrywki i e-sportu.

Ze zdjęć ANA wygląda realistycznie. Nadal są problemy z zębami, zbyt idealną skórą i plastikowymi palcami lekko dotykającymi jej twarzy. Mimo to efekt jest, dzięki dodaniu przebarwień, takich jak blade pory, zmarszczki i drobne włoski na skórze, dość uderzający.

Nawet bez obrazu całego ciała lub animowanego filmu są powody, by sądzić, że ANA może stać się czymś wyjątkowym. Kiedy w lutym Krafton po raz pierwszy zaprezentował swoją hiperrealistyczną technologię, która wykorzystuje technologię manipulacji twarzą w celu uzyskania subtelnych i żywych wyrazów twarzy, ruchów źrenic i naturalnych ruchów stawów, udostępnił również film kinowy PUBG (otwiera się w nowej karcie) demonstrujący obecny stan Twoja wirtualna ludzka technologia.

Na filmie grupa zawodników PUBG walczy z zamaskowanym wrogiem. Przeplatane dziwnymi momentami w dolinie, niektóre sceny zbliżają się do prawdziwego realizmu. Jedna z bohaterek, kobieta, która została postrzelona w ramię, wyraźnie przypomina przodkinię ANY.

Wraz z całą technologią twarzy, skóry i ciała, Krafton mówi, że wykorzystuje głębokie uczenie, aby stworzyć głos AI, który pozwoli ANA „zachowywać się i śpiewać jak prawdziwy człowiek”.

Dlaczego tego potrzebujemy?

Żyjemy w fałszywym świecie. Od aktorów wykorzystujących twarze innych ludzi, aby odtworzyć młodsze wersje oryginalnych aktorów (patrz Boba Fett i Luke Skywalker (Otwiera się w nowej karcie)), po Deep Fakers używających twarzy innych ludzi (Otwiera się w nowej karcie) lub boty, które myślą, że jesteś człowiekiem, trudno ufać wszystkiemu, co widzisz, słyszysz lub czytasz.

Sztuczni ludzie, nawet sztuczni influencerzy, istnieją od lat. Ale niewielu pomyliłoby na przykład Miquelę z prawdziwym człowiekiem. Jednak w oparciu o to, co obiecuje tutaj Krafton, nie dowiemy się w najbliższym czasie, czy TikToker, który mówi nam o idealnym sprzątaniu, czy YouTuber, który śpiewa oryginalną piosenkę, jest z krwi i kości, czy z zerami i jedynkami.

Powitamy ANA, gdy będzie gotowa do wejścia na scenę cyfrową, ale może nadal będzie mogła grać w PUBG i nie próbować znokautować żadnego z konkurentów The Voice.

Udostępnij to