Czat głosowy Discord jest już dostępny na konsoli dla niejawnych testerów Xbox, a pełna wersja będzie dostępna wkrótce.

Popularna aplikacja do przesyłania wiadomości trafiła na konsole Xbox Series X | S i Xbox One, ogłosił Xbox (otwiera się w nowej karcie) na swojej oficjalnej stronie informacyjnej. Gracze będą teraz mogli połączyć swoje konta Discord i Microsoft pod jednym banerem, co pozwoli im uzyskać dostęp do listy znajomych Discord na konsolach Xbox.

Integracja z Discord nie zastępuje istniejącego systemu czatów grupowych Xbox. Jest to jednak fantastyczne rozwiązanie imprezowe dla tytułów kompatybilnych z cross-play. Twoi znajomi i członkowie społeczności na Discord mogą teraz dzielić tę samą imprezę na konsoli Xbox, telefonie komórkowym i komputerze.

Jak wspomniano, musisz zarejestrować się w programie Xbox Insider, aby korzystać z Discord na platformie. Jednak Microsoft zauważył, że „wkrótce będzie dostępny dla wszystkich”. Przeczytaj nasz przewodnik, jak dołączyć do programu Xbox Insider, aby rozpocząć.

Jeśli jesteś niejawnym testerem Xbox, możesz stosunkowo łatwo uzyskać dostęp do Discord na Xbox. Wystarczy nacisnąć środkowy przycisk Przycisk główny Xbox w kontrolerze przejdź do imprezy i rozmowynastępnie wybierz Wypróbuj Discord Voice na Xbox.

Zeskanuj kod QR, który pojawia się na ekranie telefonem, a będziesz mógł połączyć swoje konta Discord i Microsoft, dając dostęp do nowej funkcji.

(Źródło obrazu: Microsoft/Discord)

Dlaczego Discord na Xbox jest tak ważny

Obsługa wielu platform dla wielu graczy eksplodowała w ostatnich latach, a duże gry, takie jak Call of Duty: Warzone, Fortnite i Fall Guys, przyjęły tę funkcję. Jednak większość najlepszych gier crossover nie ma dedykowanej funkcji czatu grupowego, aby ułatwić czatowanie ze znajomymi na różnych platformach.

Discord zawsze był świetną aplikacją do tego, ale jeśli nie korzystasz z komputera, nie uzyskasz zrównoważonego dźwięku między grami i imprezami. Teraz, gdy Discord pojawił się na konsoli Xbox, nie musisz też angażować się w czatowanie ze znajomymi online.

Pojawienie się Discorda na Xboksie jest również świetne w przypadku gier, które mają wokół siebie większe społeczności Discord. Chcesz poznać więcej przyjaciół, bawiąc się w grach typu crossover, takich jak Minecraft czy Apex Legends? Możesz uzyskać dostęp do dowolnej społeczności, do której dołączyłeś za pośrednictwem Discord na Xbox, rozpocząć czat głosowy i od razu zacząć grać.

Nie możemy się doczekać, aż Discord zostanie w pełni udostępniony graczom spoza programu Xbox Insider. Mamy nadzieję, że Microsoft i Discord mogą skorzystać z aktualnej wersji Insider, aby rozwiązać wszelkie problemy, aby zapewnić bezproblemowe działanie, jeśli chodzi o pełną wersję.

Udostępnij to