Brytyjskie firmy wydają średnio 213,000 XNUMX euro rocznie na przechowywanie własnych danych i zarządzanie nimi.

Według badań firmy Seagate może to oznaczać, że nawet jedna trzecia budżetu IT jest wydatkowana tylko w tej branży.

Firma zajmująca się przechowywaniem danych przeprowadziła ankietę wśród ponad 500 decydentów IT w firmach zatrudniających ponad 1000 pracowników, a ponad połowa (52%) z nich oceniła poziom wydatków jako „niezrównoważony”.

Czego obawiają się decydenci IT?

Zdecydowana większość decydentów IT (90%) obawia się rosnących kosztów, a większość (51%) uważa, że ​​ich kierownictwo nie zawsze zdaje sobie sprawę z rozmiarów problemu.

Ponadto prawie dwie trzecie (64%) respondentów uważa, że ​​obecne ceny przechowywania i zarządzania danymi zniechęcają do innowacji. Ponadto wydaje się, że na horyzoncie rysują się dalsze wzrosty cen.

Firmy odnotowały 30% wzrost wydatków na zarządzanie danymi w ciągu ostatniego roku, a ponad połowa uważa, że ​​nie będzie w stanie udźwignąć tego typu kosztów w ciągu 3 lat.

Ale brytyjskie firmy nie są jedynymi, które wydają duże pieniądze na zarządzanie danymi. Raport firmy analitycznej IDC z listopada 2022 r. wykazał, że firmy na całym świecie wydają 41.1 mld euro rocznie w kategorii obciążeń „Zarządzanie danymi”.

IDC przewiduje, że ten segment wydatków ma wzrosnąć o CAGR na poziomie 9%, podnosząc tę ​​​​liczbę do 56.3 miliarda euro do 2026 roku.

  • Czy chcesz obniżyć koszty przechowywania w swojej organizacji? Sprawdź nasz przewodnik po najlepszych serwerach
Udostępnij to