Realizując swoją obietnicę, Amazon wprowadza obecnie obsługę standardu inteligentnego domu Matter dla 17 urządzeń Echo, a kolejne są w drodze.

Aby wymienić tylko kilka obsługiwanych urządzeń, masz Echo 4th Gen, Echo Dot (5th Gen) z zegarem, Echo Studio, wyświetlacz Echo Show 10 i Show 15. Dzień zmieni wszystko wymienione w centralny hub, który pozwoli ci kontrolować inne inteligentne urządzenia obsługujące Matter za pośrednictwem Androida; podobne do tego, co ostatnio zrobiło Google. Jednak w przeciwieństwie do Google, urządzenia Echo będą mogły komunikować się tylko przez Wi-Fi, a nie Thread, zgodnie z ogłoszeniem (otwiera się w nowej karcie). Amazon twierdzi, że wprowadza obsługę najczęściej używanych urządzeń, takich jak żarówki, wtyczki i inteligentne przełączniki, najpierw jako sposób na przetestowanie rzeczy przed przejściem do innych typów urządzeń. Firma mówi dalej, że chce zapewnić, że „klienci będą mieli płynne, wysokiej jakości doświadczenie…” w tym czasie.

Wsparcie w toku

W chwili pisania tego tekstu Matter ma nieco ponad dwa miesiące, więc nie ma wielu urządzeń, które można kontrolować za pomocą standardu. Na przykład ma łańcuchy świetlne Festavia firmy Philips Hue oraz czujnik kontaktowy do drzwi i okien firmy Eve marki inteligentnego domu. Użytkownicy mogą nadal kontrolować ponad 30,000 XNUMX urządzeń w ramach programu Works with Alexa, chociaż nie mają obsługi Matter.

Aby przyspieszyć działanie, Amazon wydał również kilka zestawów programistycznych, które inne firmy mogą wykorzystać w celu ułatwienia przyjęcia standardu, takie jak Frustration-Free Setup – Opens in a new tab. Ten zestaw ma na celu uczynienie konfiguracji urządzenia „tak łatwą dla klientów, jak otwarcie pudełka i włączenie urządzenia”. Mówiąc o konfiguracji, Amazon współpracuje również z Samsungiem (otwiera się w nowej karcie), aby zintegrować SmartThings z ich własnymi urządzeniami, abyś mógł kontrolować oba systemy inteligentnego domu. Nie jest jednak jasne, kiedy SmartThing zostanie wydany.

Obecnie sytuacja jest dość skromna, ale Amazon ma wielkie plany na przyszłość. Według przedstawiciela firmy celem jest ostateczne wdrożenie obsługi „100 milionów urządzeń na 30 urządzeniach Echo i eero”. Na początku 2023 roku pojawi się wsparcie dla systemu iOS, dzięki czemu będzie można sterować urządzeniami obsługującymi technologię Matter za pośrednictwem iPhone'a. W tym samym czasie zostanie również udostępniona obsługa bezprzewodowego standardu Thread.

Na więcej informacji na temat tych urządzeń nie będziemy musieli czekać zbyt długo, ponieważ Consumer Electronics Show (CES) rozpoczyna się 5 stycznia. Amazon twierdzi, że będzie miał „obszar doświadczenia – otwiera się w nowej karcie”, w którym zaprezentuje najnowsze urządzenia Matter i inteligentnego domu.

Udostępnij to