Microsoft System Center 2022 otrzymuje dyskretną wersję

Microsoft System Center 2022 otrzymuje dyskretną wersję

Microsoft ogłosił ogólną dostępność System Center 2022, pakietu narzędzi firmy do zarządzania i obsługi centrów danych, po Windows Server 2022.

System Center 2022 zawiera aktualizacje prawie całego pakietu, w tym System Center Operations Manager (SCOM), Virtual Machine Manager (VMM), System Center Orchestrator (SCORCH), Service Manager (SM) i Data Protection Manager (DPM).

To wiele modnych słów, ale jeśli prowadzisz centrum danych korzystające z systemu Windows, powinno to być muzyką dla twoich uszu.

Microsoft System Center 2022

Lista nowych funkcji jest dość krótka, głównie dlatego, że Microsoft skupił się na tym, aby wszystko inne działało lepiej. Firma twierdzi, że użytkownicy mogą oczekiwać aktualizacji współpracy, łatwiejszych uprawnień i pracy w wielu centrach danych jednocześnie.

Jak zauważa The Register, System Center 2022 może teraz zarządzać hostami Azure Stack HCI 21H2 lub VMware 7.0, co jest raczej ćwiczeniem odzyskiwania niż wyznacznikiem trendów.

Być może największe wiadomości są nieco ukryte pod koniec ogłoszenia, że ​​Microsoft wprowadza zarządzanie hybrydowe na platformę Azure.

„Dzięki System Center 2022 wprowadzimy funkcje hybrydowe, aby ujednolicić zarządzanie i nadzór w środowiskach lokalnych i chmurowych, jednocześnie zmieniając przeznaczenie istniejących inwestycji w System Center” — powiedziała firma.

wyścig w chmurze

Najnowsza wersja jest kolejnym przykładem wielkiej bitwy toczącej się w przestrzeni usług w chmurze, zwłaszcza między Microsoftem a Amazonem.

Według jednego z szacunków, AWS prowadzi z 33% udziałem w rynku, następnie Azure z 21% i Google Cloud z 10%. Pozostała część rynku obejmuje Alibaba (6%), IBM (4%), Salesforce (3%), Tencent (3%) i Oracle (2%).

Tajną bronią Microsoftu są wcześniejsze relacje z dużymi firmami, które są już zamknięte w ekosystemie Windows. Wykorzystanie tych relacji było niezwykle opłacalne dla firmy Microsoft, zwłaszcza przy promowaniu pakietu usług subskrypcyjnych.

Jednak AWS powitał zupełnie nową bazę klientów: programistów i start-upy, z których niektóre stały się absolutnie ogromne.

Jest wszystko, o co można grać, a Server Center 2022 to krok we właściwym kierunku dla Microsoft i Azure.