DualSense Edge będzie z nami raczej wcześniej niż później. Dajemy Ci wszystko, co musisz wiedzieć o nadchodzącym kontrolerze PS5 Pro przed styczniową datą premiery.

DualSense Edge zostało ogłoszone podczas prezentacji na żywo otwierającej targi Gamescom 2022. Sony przedstawiło kontroler na wystawie ze zbyt krótkim podglądem, pokazując zaktualizowany kontroler i jego niestandardowe funkcje, które plasują go nieco powyżej kontrolera bezprzewodowego.Zwykły DualSense. .

Podczas gdy DualSense Edge pojawi się dopiero w przyszłym roku, widzieliśmy, jak standardowy DualSense wyprzedaje się po najniższych cenach podczas zimowej wyprzedaży, a ofert PS5 w Cyberponiedziałek na pewno nie będzie. . To na pewno coś, co warto mieć na radarze.

Sony jest najnowszym z trzech największych producentów konsoli, który oferuje bardziej zaawansowany kontroler dla swojego systemu. Microsoft przewodził paczce dzięki kontrolerowi bezprzewodowemu Xbox Elite i ponownie kontrolerowi bezprzewodowemu Xbox Elite Series 2. Następnie jest kontroler Nintendo Switch Pro, który jest bardziej standardowy, ale oferuje niezwykłą żywotność baterii w porównaniu ze standardowymi kontrolerami Joy-Con. .

Teraz, gdy Sony wskoczyło do gry z DualSense Edge na PS5, czego możemy się spodziewać? Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co do tej pory wiemy o kontrolerze DualSense Edge.

DualSense Edge: przejdź od razu do sedna

  • Co to jest? Kontroler Sony DualSense „Elite”
  • Kiedy mogę go kupić? 26 stycznia 2023
  • W co mogę grać? ps5

DualSense Edge: cena i data wydania

Dzięki niedawnemu „Zwiastunowi funkcji (otwiera się w nowej karcie)” i niedawnemu wpisowi na blogu PlayStation mamy teraz datę premiery i informacje o cenach DualSense Edge. Według Sony, będzie kosztować 199,99 EUR / 239,99 EUR / 209,99 EUR i zostanie wydany na całym świecie 26 stycznia 2023 r., Miesiąc przed PSVR 2. Niestety nie podano australijskiej ceny.

Umieszcza DualSense Edge nad kontrolerem bezprzewodowym Microsoft Xbox Elite Series 2, który kosztuje 179.99 USD / 159.99 GBP / 249.95 USD. Ponieważ Sony ostatnio podniosło cenę PS5, nie jesteśmy zaskoczeni, że akcesoria poszły w jego ślady. DualSense kosztuje 69,99 USD / 59,99 GBP / 109,95 USD, a kontroler bezprzewodowy Xbox jest nieco tańszy za 59,99 GBP / 54,99 GBP / 74,99 USD.

W Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Europie zamówienia przedpremierowe na moduły DualSense Edge i wymienne drążki są dostępne wyłącznie w sklepie PlayStation Direct — otwiera się w nowej karcie. Zostanie to jednak później zaoferowane „innym uczestniczącym detalistom” 23 lutego, chociaż firmy nie zostały wyszczególnione.

Krawędź DualSense: projekt

Konstrukcja kontrolera bezprzewodowego DualSense Edge

(Źródło zdjęcia: Sony)

Sylwetka DualSense Edge jest praktycznie identyczna jak standardowego kontrolera. Ale to nie jest złe. DualSense jest już wygodną i stylową poduszką, która przede wszystkim nie wymagała wiele udoskonaleń.

Ich różnice estetyczne są bardziej widoczne. Centralny touchpad jest matowo czarny i ozdobiony kwadratową, okrągłą, krzyżową i trójkątną ikonografią PlayStation. Przyciski d-pad i twarzy również zostały zmienione na czarne, zamiast oryginalnej bieli. To, co mamy, stanowi wyraźny kontrast w stosunku do standardowego białego kontrolera DualSense.

Spód kontrolera, w którym znajduje się mikrofon, przycisk PS i drążki analogowe, ma teraz bardziej błyszczącą czerń. Same drążki, spusty, a także tył kontrolera również wydają się mieć bardziej wytrzymały i teksturowany uchwyt.

DualSense Edge: żywotność baterii

Gamescom 2022 — nowy kontroler PS5

(Źródło zdjęcia: Sony)

Zdecydowanie największą wadą DualSense jest słaba żywotność baterii. Często 4-10 godzin na jednym ładowaniu to znacznie poniżej padów konkurencyjnych systemów. Niestety, nawet po niedawnym ujawnieniu Sony, nadal nie mamy żadnych konkretnych informacji na temat żywotności baterii DualSense Edge.

Mimo to jest to coś, co Sony powinno chcieć poprawić na piedestale, nawet jeśli jest to tylko marginalna poprawa na kilka godzin. Dla porównania, Xbox Elite Series 2 oferuje około 35 do 40 godzin pracy na baterii na jednym ładowaniu. Nie sądzimy, że Edge odpowie na to pytanie, biorąc pod uwagę wszystkie funkcje, które ma i brakuje konsoli Xbox. Chcielibyśmy jednak poprawić żywotność baterii o co najmniej około 15 do 20 godzin.

DualSense Edge: Funkcje

Futerał DualSense Edge

(Zdjęcie: przyszłość)

DualSense Edge może wyglądać jak element, ale jego wartość jako profesjonalnego standardowego padu będzie oceniana na podstawie jego funkcji. W większości wydaje się, że Sony idzie na całość w tym zakresie.

Zgodnie z oczekiwaniami Edge będzie bardzo modułowy. Kije, wierzchołki drążków i tylne łopatki można wymieniać i dostosowywać do własnych preferencji. Układ i czułość elementów sterujących można również w pełni dostosować. Gracze będą mogli nie tylko w pełni dostosować układ przycisków, ale także dostosować martwe strefy drążków, a także odległość i czułość spustu.

Wszystko to można zrobić w locie, z samego kontrolera. Dedykowany przycisk Fn (funkcja) otworzy osobny interfejs użytkownika, który pozwoli graczom w dowolnym momencie dostosować ustawienia kontrolera. Ponadto możesz również zapisywać profile, gdy najbardziej ich potrzebujesz. Przełączyć się z Demon's Souls na Gran Turismo 7? Przełączanie profili zapewni, że konfiguracja kontrolera będzie wyglądać dobrze niezależnie od gry, w którą grasz.

Możesz spodziewać się powrotu wszystkich najlepszych funkcji DualSense. Haptyczne sprzężenie zwrotne, wyzwalacze adaptacyjne i sterowanie ruchem są obecne i brane pod uwagę, jeśli chodzi o Edge. Wreszcie, wszystko jest dostarczane w dołączonym futerale i możesz ładować kontroler przez połączenie USB, gdy jest przechowywany w środku.

Udostępnij to