Sprawdź Amazon (otwiera się w nowej karcie)

Dwuminutowa recenzja

Kupowanie robota odkurzającego w średnim przedziale cenowym może oznaczać kompromis w czymś, niezależnie od tego, czy chodzi o nawigację, czyszczenie, czy funkcje automatycznego namaczania. Dreametech DreameBot D10 ma na celu wypełnienie tej pustki, zaznaczając wszystkie te pola i wprowadzając więcej funkcji do stołu.

Jest to najnowszy dodatek do obecnej linii mopów do odkurzaczy Dreametech Robot, łączący, podobnie jak inne, system zbiornika i podkładek, które czyszczą podłogę wodą podczas odkurzania. Najbardziej podobny w swoim asortymencie byłby droższy Dreametech Bot Z10 Pro, który ma większą pojemność w swojej podstawie odpylającej, czy nieco tańszy Dreametech Bot L10 Pro, który ma podobną specyfikację, ale nie posiada podstawy odpylającej. kolekcja.

Funkcja mopowania umożliwia skuteczniejsze usuwanie drobniejszego kurzu i uporczywych zanieczyszczeń z twardych podłóg, co jest idealne dla alergików i tych, którzy lubią wykonywać dwie prace domowe w jednym. Co więcej, DreameBot D10 Plus ma samoopróżniającą się podstawę do zbierania kurzu, którą należy opróżniać co około 45 dni (lub osiem razy w roku), co skutkuje bardziej „niezależnym” odkurzaczem robota, który wymaga mniej czasu. i energia. Utrzymać. To 15 dni dłużej niż podobny model firmy Ecovacs, Deebot Ozmo N8 Plus.

Co ciekawe, w przeciwieństwie do niektórych głównych producentów odkurzaczy zrobotyzowanych, których produkty skupiają się przede wszystkim na technologii zautomatyzowanej, Dreametech to przede wszystkim marka odkurzaczy, a jej pozostałe kategorie to odkurzacze bezprzewodowe oraz odkurzacze na sucho i mokro. Oznacza to, że chociaż DreameBot D10 Plus oferuje zaawansowaną nawigację i mapowanie, nie zaniedbano przy tym czystości. Na pokładzie nadal znajduje się solidny pojemnik na kurz o pojemności 13,5 uncji / 400 ml, z zamkniętym workiem na kurz o pojemności 0,5 galona / 2,5 litra w podstawie do zbierania kurzu. Pojedyncza szczotka boczna zmiata cząsteczki do głównej szczotki szorującej, a dostępne są cztery poziomy ssania do maksymalnie 4000 Pa.

Podczas gdy odłączany zbiornik na wodę jest kompaktowy (4,9 uncji/145 ml), DreameBot D10 Plus różni się od niektórych robotów odkurzających i mopów tym, że ilość używanej wody można regulować od niskiego do wysokiego. Oznacza to, że jeśli planujesz lekkie sprzątanie dużej powierzchni, możesz łatwo zmniejszyć zużycie wody, więc nie ma potrzeby spłukiwania.

Biorąc pod uwagę funkcjonalność mopowania i wyższą wydajność na twardych podłogach, Dreametech DreameBot D10 Plus nadaje się również do dużych i średnich domów z wieloma twardymi podłogami. Jednak nawet jako samodzielny odkurzacz robota, jego cechy sprawiają, że dobrze pasuje do każdego ruchliwego domu.

Cena i dostępność

Dreametech DreameBot D10 Plus jest wyceniony na 399.99 EUR do 9 lipca z kuponem rabatowym 100 EUR na Amazon. Wprowadź numer zamówienia w formularzu na stronie Dreametech w okresie premiery, a będziesz mieć również prawo do paczki trzech worków na kurz, które zwykle kosztują 15.99 EUR za opakowanie. Jest również dostępny bezpośrednio ze strony Dreametech.

Jest wyposażony w narzędzie do czyszczenia, dwa worki na kurz i podkładkę do czyszczenia, ale nie ma zapasowych szczotek bocznych ani dodatkowej podkładki czyszczącej, co jest zrozumiałe przy tej średniej cenie dla robota odkurzającego ze stacją zrzutu. Dwie zamienne nakładki na mopa kosztują 21.99 €.

Dreametech Dreamebot D10 Plus zadebiutuje w Europie 24 czerwca, z planami w Australii w lipcu i Wielkiej Brytanii 10 sierpnia. Cena nie została sfinalizowana.

Konstrukcja

  • podstawa odpylacza
  • Łatwo wyjmowany zbiornik na wodę
  • Regulowana moc ssania i czyszczenia

Nieco większy niż niektóre odkurzacze automatyczne, Dreametech DreameBot D10 Plus nie jest zbyt duży. Jego wymiary 34,9 x 35 x 9,6 cm / 13,74 x 13,77 x 3,79 cala oznaczają, że nadal będzie w stanie dotrzeć do listew przypodłogowych i krawędzi pokoju, a także wsunąć się pod większość mebli. Podkład w pudrze może być bardziej problematyczny pod względem rozmiaru. Chociaż nie jest zbyt duży przy 15,7 cala/399 mm lub szerokości 11,92 cala/30,3 cm, rozciąga się w jednym pomieszczeniu ściany o 15,86 cala/40,3 cm. Zalecany prześwit wokół podstawy jest ogromny: 20 cali / 50.8 cm z każdej strony i 60 cali / 152.4 cm z przodu, co sugeruje, że został zaprojektowany do dużych pomieszczeń. Jednak odkurzacz robota został przetestowany w pozycji o znacznie mniejszym prześwicie i nadal działał, chociaż miał tendencję do wędrowania w poszukiwaniu bazy zamiast podążania w jej kierunku.

Pod względem estetycznym podstawa odkurzacza i odpylania robota jest dostępna w kolorze białym, dzięki czemu może się nieco wyróżniać, nawet jeśli konstrukcja jest dość minimalistyczna. Na odkurzaczu robota znajdują się dwa przyciski: jeden do włączenia i rozpoczęcia czyszczenia, a drugi do wysłania go do bazy kurzu lub rozpoczęcia czyszczenia punktowego (co czyści powierzchnię 59,05 cala / 1,5 m²).

(Zdjęcie: przyszłość)

Jednostronna szczotka zamiast dwóch oznacza, że ​​jesteś zależny od brudu tylko z jednej strony, ale nadal nie ma dużego wpływu na czyszczenie. Dreametech DreameBot D10 Plus jest również wyposażony w głos, informujący, że zaczyna się czyścić lub ładować, przydatny, ale nie niezbędny, gdy przyzwyczaisz się do tego, co robią jego przyciski. Głośność można zmniejszyć, aby była mniej uciążliwa, ale nie wydaje się, aby była to funkcja, którą można wyłączyć. Głos jest bardziej przydatny, jeśli zgubiłeś robota odkurzającego gdzieś w domu, ponieważ powie Ci „Jestem tutaj”, dzięki czemu możesz go znaleźć.

Dostępne są cztery tryby czyszczenia: cichy, domyślny standardowy, mocny i turbo, z trzema poziomami czyszczenia dostępnymi po podłączeniu zbiornika wody, od niskiego do wysokiego. Zamiatanie to jedyna opcja dostępna bez dołączonego zbiornika na wodę, podczas gdy tethering oferuje opcję samego mopowania lub mopowania i mopowania. Wszystko to oferuje wiele możliwości dostosowania sprzątania, nawet jeśli łatwiej jest zdefiniować ulubione dla każdego obszaru zamiast systematycznie zmieniać je w zależności od sytuacji.

Wydajność

  • Dobrze czyści twarde podłogi.
  • szybkie mapowanie
  • Dobre zbieranie dużych gruzu.

Jedną z wyróżniających się funkcji DreameBot D10 Plus jest mapowanie podłoża. Podczas gdy niektóre odkurzacze robotów wymagają pełnej mapy powierzchni podłogi, zanim będą mogły rozpocząć czyszczenie lub tworzenie mapy w locie, laserowe czujniki odległości DreameBot D10 Plus szacują mapę od razu. Oznacza to, że masz możliwość szybkiego mapowania bez własnego lub mapowania z własnym, a także szybsze jest dodawanie obszarów niedostępnych i wirtualnych ścian.

Przetestowaliśmy robota odkurzającego na twardych i miękkich podłogach, z drobnym pyłem z mąki i pokruszonymi herbatnikami działającymi jak kurz, a płatki owsiane jako większe odpadki. Wszystkie testy rozpoczęto przy najniższym ustawieniu mocy Quiet. Na twardych podłogach nie cały kurz został zebrany przy tym niskim ustawieniu, ale było to na standardowej mocy. Chociaż ogólnie było to dobre zbieranie dużych śmieci z twardych podłóg, ponownie musieliśmy przełączyć się na standardowe zasilanie, aby wyczyścić wszystkie owies, zwłaszcza że pojedyncza szczotka boczna mogła wyrzucić je w obszar, który został już odkurzony – wadą nie posiadanie dwóch szczotek lub dwukrotne czyszczenie tego samego miejsca. Ponadto przetransportowanie DreameBot D10 Plus do innego pomieszczenia usunęło część zebranych już śmieci, co sugeruje, że niektóre mogły pozostać w głównej komorze szczotki.

DreameBot D10 Plus zostawił mąkę z tyłu dywanu

(Zdjęcie: przyszłość)

Podczas gdy DreameBot D10 Plus rozpoznawał dywan i sporadycznie zwiększał ssanie (funkcja, którą można wyłączyć), często nie był wystarczająco mocny, aby wykonać zadanie. Na naszym dywanie ze średnim włosiem Calm zbierał okruchy ciasteczek, ale bez mąki; musieliśmy przełączyć się na Turbo, aby uderzyć w kurz. Quiet zebrał sporą ilość płatków owsianych na dywanie, ale Standard musiał zapewnić głębokie czyszczenie. Jego hałas, mierzony miernikiem decybeli, wahał się od cichego 485 dB na dywanie i 48 dB na twardych podłogach do 64 dB na Turbo na twardych podłogach, co wystarczyło, aby zagłuszyć normalną rozmowę. Odpływ automatyczny był krótki, ale równie głośny przy około 60 dB.

DreameBot D10 Plus do czyszczenia twardych podłóg z płatkami owsianymi

(Zdjęcie: przyszłość)

Jeśli chodzi o nawigację obiektów, DreameBot D10 Plus jest dobrze posortowany, nie jest w stanie dopasować mebli i dobrze pokonywać przeszkody, częściowo dzięki jego grubym bocznym trasom, które zapobiegają upadkowi, jeśli to konieczne. Jedyny raz, kiedy walczył raz czy dwa, był na drążku podłogowym między winylem a laminatem. Zastosowana w nim technologia antyosadowa działała dobrze: pozostawiliśmy go do czyszczenia na szczycie schodów, a mimo to zszedł z krawędzi.

Główna szczotka ma funkcję zapobiegającą splątaniu, jednak odkryliśmy, że ludzkie włosy nadal mają tendencję do plątania się wokół niej; po tygodniu użytkowania musieliśmy użyć dołączonego narzędzia do czyszczenia, aby go wyczyścić. Poza tym robot odkurzający jest łatwy w utrzymaniu: automatyczne opróżnianie po każdym czyszczeniu oznaczało, że wbudowany pojemnik na kurz nie był przepełniony, podczas gdy worek w podstawie zbierającej kurz można było po prostu wyjąć i wyrzucić po kilku tygodniach.

Spód DreameBot D10 Plus pokazujący szczotkę główną i szczotkę boczną

(Zdjęcie: przyszłość)

Inne czynności konserwacyjne obejmują czyszczenie filtra pojemnika na kurz co dwa tygodnie i jego wymianę po trzech miesiącach. W aplikacji dostępny jest nawet licznik odliczający czas, który oblicza, ile godzin pracy pędzla i filtra Ci pozostało.

Podkładkę czyszczącą należy wypłukać po każdym czyszczeniu; niestety nie można go prać w pralce, co jest uciążliwe, jeśli jest bardzo brudne lub lepkie. To również musi być wymieniane co trzy do sześciu miesięcy.

Solicitud

  • Wiele kart może powodować problemy z programowaniem
  • Łatwa regulacja poziomów mocy
  • Sterowanie głosowe przez Alexa i Google Home

Aplikacja, zaprojektowana z myślą o innych inteligentnych urządzeniach domowych przez firmę macierzystą Xiaomi, jest dość prosta w nawigacji. Po podłączeniu Dreametech DreameBot D10 Plus do Wi-Fi (pamiętając, że obsługuje on tylko sieć 2,4 GHz), większość potrzebnych informacji można znaleźć na stronie konfiguracji odkurzacza robota. Obejmuje to stan naładowania baterii wyświetlany w procentach, mapy, przyciski umożliwiające odesłanie go z powrotem do bazy kurzu lub rozpoczęcie czyszczenia oraz wyznaczenie obszarów, w których nie można przejść.

Dwa kolejne menu przeniosą Cię do ustawień czyszczenia, w których możesz wybrać…

Udostępnij to