Capcom spełnił marzenia, zapowiadając Dragon's Dogma 2. Czyje marzenia? Własny. A teraz zrobię ci przysługę.

Dyrektor Dragon's Dogma, Hideaki Itsuno, ujawnił tę wiadomość pod koniec 10-letniej transmisji na żywo Dragon's Dogma (otwiera się w nowej karcie). Zespół zdjął bluzy, aby odsłonić pasujące koszulki z nowym logo Dragon's Dogma 2. Jestem prawie pewien, że słyszałem też śpiew aniołów, ale może to była tylko moja wyobraźnia.

Pierwsza gra wyszła w 2012 roku i była po prostu niesamowita. System pionków był niesamowity i mogłem tu siedzieć i zachwycać się grą przez cały dzień. Ale teraz możesz w to zagrać i zobaczyć na własne oczy za mniej niż pięć dolarów. Jest tak tanio na PC i konsolach, a powinieneś wiedzieć, czego ci brakowało, planując sequel.

(* 2 *)

(Zdjęcie: Capcom)

Zabierz kultowego klasyka na lot

Dragon's Dogma: Dark Arisen to ponownie wydana wersja gry, która zawiera mnóstwo dodatkowej zawartości. Został przeniesiony na PS4 i Xbox One, więc możesz go pobrać z odpowiedniego sklepu swojej konsoli już teraz lub na Steam. Zobacz, jak szalone są te ceny:

Jedyną wadą Dragon's Dogma w tamtym czasie był brak współpracy. Pionki są świetne, a system niesamowicie fajny. To, że wyruszają na własne przygody, aby uzyskać pomocne wskazówki lub znaleźć kogoś do rekrutacji, dodaje do gry zupełnie nowy poziom. Ale to nie to samo, co zabawa z prawdziwymi ludźmi.

Dlatego premiera MMO Dragon's Dogma Online wyłącznie w Japonii była prawdziwą klapą. Ale gra została zamknięta w 2019 roku z powodu małej liczby graczy, więc nie czułem się po tym tak zazdrosny.

W zasadzie czekaliśmy dekadę na sequel tutaj, na zachodzie. Mieliśmy nadzieję, że podczas transmisji usłyszymy jakieś wieści o Dragon's Dogma 2, więc to ogłoszenie zrobiło dla mnie tydzień. A cena oryginalnej gry w tej chwili sprawiła, że ​​jest jeszcze przyjemniejsza. W tej cenie powiedziałbym, że wystarczy go kupić. To mniej niż cena kawy, a jeśli jej nie znosisz, możesz dać mi znać w mediach społecznościowych, a powiem Ci, dlaczego się mylisz.

Udostępnij to