Według Narodowej Federacji Niezależnych Przedsiębiorców (NFIB), połowa właścicieli małych firm w USA stwierdziła, że ​​ma wakaty, których nie mogli wypełnić w czerwcu. Ale spójrz na to w ten sposób: jest lepiej niż w maju 2022 roku, kiedy minęło więcej niż połowa. Nawiasem mówiąc, był to rekord 48 lat.

Jasne, inflacja zjada nasz lunch i możemy zmierzać w kierunku recesji, ale pracownicy wciąż nie weszli na rynek pracy. Zamiast tego wciąż cierpimy na kaca Wielkiej Rezygnacji.

Niektóre firmy padają ofiarą inflacji, niemal zduszonego łańcucha dostaw i niskiego zaufania konsumentów. Firmy takie jak Netflix i PayPal zainicjowały zwolnienia, podczas gdy Microsoft spowalnia zatrudnianie „w celu lepszego dostosowania swoich zasobów”, a Meta (Facebook) i Twitter zamroziły zatrudnianie w niektórych działach. Znajomi wiedzą, że inne firmy z listy Fortune 500 przygotowują się do zwolnienia personelu lub zamrożenia zatrudnienia.

Ale dla małych firm to inna historia.

W rzeczywistości, jeśli wielcy ludzie odejdą, wiele małych firm chętnie ich zatrudni. Jak ujął to główny ekonomista NFIB Bill Dunkelberg: „Niedobory siły roboczej pozostają trudnym problemem dla małych firm”.

Możesz to powtórzyć.

W Asheville w Karolinie Północnej, gdzie turystyka napędza gospodarkę miasta opartą na usługach, nie znam ani jednej firmy zatrudniającej tylu pracowników, ile bym chciała. Problem polega na tym, że Asheville jest również drogim miastem do życia.

Praca w usługach i wysokie koszty utrzymania sprawiają, że praca jest zła.

Odpowiedzią było podniesienie płac. Ale nie jesteśmy sami.

Według NFIB 48% właścicieli stwierdziło, że zwiększyło swoje odszkodowanie. To o jeden punkt mniej niż w maju, ale tylko o dwa punkty mniej od styczniowego rekordu 48 lat. Dodatkowo 28% właścicieli małych firm planuje zwiększyć swoje wynagrodzenie w ciągu najbliższych trzech miesięcy, o trzy punkty więcej niż w maju.

Jest to absolutnie konieczne.

Twoi pracownicy potrzebują wszystkich pieniędzy, jakie mogą zdobyć. Średni czynsz w całym kraju po raz pierwszy osiągnął najwyższy poziom ponad 2,000 euro.

Pamiętaj, że ogólną zasadą budżetowania jest to, że czynsz nie powinien przekraczać 30% Twoich miesięcznych dochodów przed opodatkowaniem. Innymi słowy, Twoi pracownicy muszą zarabiać blisko 80,000 XNUMX euro rocznie tylko po to, by płacić czynsz.

To niesamowite. Ale liczby nie kłamią.

Wskazuje mi również, że jednym z głównych powodów, dla których potencjalni pracownicy nie przychodzą do twoich drzwi, jest to, że nie oferujesz wystarczającej ilości pieniędzy. Połącz to z faktem, że według obliczeń Banku Rezerwy Federalnej w St. Louis, całkowita liczba przepracowanych godzin, obejmująca zarówno liczbę pracowników, jak i długość tygodnia pracy, wzrosła z roku na rok o 4,6%. Wiemy więc, że nawet jeśli niektórzy pracownicy wrócili, to i tak nie wystarczy.

To mówi mi, że ci, którzy się pojawili, ciężko pracują.

Ciężka praca i małe pieniądze: to nie jest dobra kombinacja, aby ludzie starali się o pracę.

Oczywiście są jeszcze inne czynniki.

Według Boston Consulting Group, globalne badanie wśród pracowników niebędących pracownikami umysłowymi wykazało, że aż 37% planuje zrezygnować z pracy w ciągu najbliższych sześciu miesięcy.

Właśnie tego nie chcesz słyszeć.

Więc jeśli myślałeś, że Wielkie Wyrzeczenie dotyczyło tylko pracowników biurowych lub technicznych, pomyśl jeszcze raz.

Podczas gdy pracownicy biurowi i inne osoby, które mogą pracować w domu, podali obawy dotyczące elastyczności (28%), równowagi między życiem zawodowym a prywatnym (22%) i po prostu nieszczęśliwego (15%) jako głównych powodów, dla których ci, którzy rozważają odejście, pieniądze (30 %) uzyskał wyższą pozycję.

Około 41% chce również możliwości awansu, co dla mnie oznacza „więcej pieniędzy”.

W ogólnoświatowym badaniu przeprowadzonym przez PwC w marcu co piąty respondent stwierdził, że jest „bardzo lub bardzo prawdopodobny” do zmiany pracodawcy w przyszłym roku.

A czego ci ludzie szukają? Zaskoczyć! Na czele 71% list pracowników znajdują się pieniądze.

Aby zarabiać pieniądze, musisz wydawać pieniądze. A w 2022 roku, aby mieć wystarczającą liczbę wykwalifikowanych pracowników, trzeba podnieść ich pensje. To takie proste.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to