Właśnie dlatego prawdopodobnie nigdy nie wypróbuję niesamowitego nowego telefonu OnePlus

Właśnie dlatego prawdopodobnie nigdy nie wypróbuję niesamowitego nowego telefonu OnePlus

OnePlus Ace, po tygodniach dokuczania, został odsłonięty. To średniej klasy telefon z Androidem, którego główną cechą jest superszybkie ładowanie 150 W, ale przeciętne specyfikacje w innych obszarach.

To prawda, że ​​to prawie dokładnie ten sam telefon, co Realme GT Neo 3, zaprezentowany niecały miesiąc temu przez siostrzaną markę OnePlus, ale nie dlatego nie będziemy testować tego telefonu.

Nie, problemy z dostępnością oznaczają, że prawdopodobnie nigdy nie będziemy mogli grać w gry na tym nowym telefonie OnePlus.

Czy można kupić OnePlus Ace?

OnePlus Ace został zaprezentowany podczas premiery w Chinach, a kiedy widzimy telefony zaprezentowane w tym kraju, rzadko dzieje się to na całym świecie.

W rzeczywistości rzecznik OnePlus powiedział nam: „W tej chwili nie mamy żadnych planów dotyczących europejskiej premiery. Jednak OnePlus nadal uważnie monitoruje rynek i, ściśle współpracując z naszą społecznością, może się to zmienić”. .

Poprosiliśmy o komentarz w Stanach Zjednoczonych, ale tam nic nie usłyszeliśmy. Przynajmniej na razie wygląda na to, że OnePlus Ace będzie dość trudny do kupienia poza Chinami.

Dlaczego nie możesz kupić OnePlus Ace poza Chinami?

OnePlus nie jest jedyną firmą wprowadzającą ekskluzywne telefony na ogromny chiński rynek. Samsung, Xiaomi, Huawei, Honor, Vivo, Realme, Oppo i wiele innych zrobiło to w przeszłości; w rzeczywistości jest to dość powszechna praktyka.

Ale dlaczego? Cóż, marki nie często wypowiadają się na temat rynku w ten sposób, ale powodem tego jest prawdopodobnie mieszanka czynników, w tym preferencje rynkowe i trendy: wszystkie firmy, które wymieniliśmy powyżej, z wyjątkiem jednej, mają siedziby w danym kraju. Pamiętaj, że poza Zachodem iPhone'y Apple'a mają znacznie niższy udział w rynku, a inne marki przodują.

Widzimy wystarczająco dużo urządzeń, które zyskują chińską wyłączność (a czasem także wydania indyjskie), aby stało się to normą. Ale to trochę irytujące w przypadku OnePlus Ace.

Premiera OnePlus Ace

(Zdjęcie: OnePlus)

Dlaczego ekskluzywny OnePlus Ace jest niespodzianką

OnePlus Ace został po raz pierwszy pokazany w lutym na MWC 2022 (coroczna konwencja smartfonów). Pod koniec przemówienia Oppo (Oppo i OnePlus połączyły się w 2021 r.), firma zapowiedziała swoje rozwiązanie do ładowania o mocy 150 W, które zadebiutuje w telefonie OnePlus.

Oczywiście okazało się, że był to OnePlus Ace. Dlaczego więc ekskluzywność jest takim zaskoczeniem? Ano dlatego, że MWC 2022 odbywa się w Barcelonie. W Hiszpanii. Czego na pewno nie ma w Chinach.

Chińskie marki często wykorzystują MWC do wypuszczania na Zachód telefonów, które już zadebiutowały w Chinach. Kiedy więc słyszymy tutaj o technologii, prawie na pewno pojawia się ona w Europie, a czasem także w Stanach Zjednoczonych.

Tym samym premiera OnePlus Ace tylko w Chinach jest niespodzianką sprzeczną z trendem.

Wstyd

Chińska ekskluzywność, która jest powszechna w branży telefonicznej, to wstyd, ponieważ zwykle świetne i ciekawe telefony pozostają zamknięte w kraju.

Dobrym przykładem jest OnePlus Ace, podobnie jak składane urządzenia, takie jak Oppo Find N i Honor Magic V.

Miejmy nadzieję, że OnePlus zmieni zdanie na temat OnePlus Ace, abyśmy mogli przetestować jego superszybkie ładowanie 150 W w prawdziwym życiu. Być może Realme rozpali ogień konkurencji pod OnePlus, bo wspomniany już GT Neo 3 ma znacznie większe szanse na trafienie do Europy (od czasu Neo 2).

Jednym z powodów, dla których premiery Apple wzbudzają tak duże emocje, jest to, że wiesz, że iPhone'y trafią do sprzedaży w wielu częściach świata. Nie dotyczy to większości innych marek. Możesz ekscytować się wydaniem Xiaomi tyle razy, zanim zaczniesz zdawać sobie sprawę, że większość ich wydań jest przeznaczona tylko dla Chin.

Miejmy nadzieję, że nie zobaczymy zbyt wielu wydawnictw w samych Chinach. W przeciwnym razie kupujący OnePlus mogą stracić zainteresowanie wszystkimi wydarzeniami związanymi z premierą firmy.