Przedłużone uruchomienie DJI Mini SE w końcu zaowocowało oficjalnym uruchomieniem mini drona w Stanach Zjednoczonych.i zapowiada się na imponującą opcję budżetową, ale początkujący piloci powinni nadal wybierać DJI Mini 2.

Chociaż powiedział w lipcu, że „obecnie nie ma planów sprzedaży tego produktu w Stanach Zjednoczonych ani Europie (z wyjątkiem Rosji)”DJI powiedział teraz, że Mini SE jest dostępny w USA „za pośrednictwem kanałów detalicznych za 299 USD”.

Aby umieścić to w kontekście, Obecny dron klasy podstawowej DJI, DJI Mini 2, kosztuje 449 USD i DJI Mini SE to najtańszy dron od króla dronów. Ale Mini SE jest również oparty na znacznie starszej technologii DJI Mavic Mini, wydanej w październiku 2019 r., A to ma duże wady.

Główne wady DJI Mini SE w porównaniu z jego nowszym rodzeństwem to:u niższa rozdzielczość wideo (do 2.7K, w porównaniu do 4K na Mini 2), brak trybu surowego zdjęcia, a co najważniejsze brak Ocusync 2.0. Łączność.

To ostatnie oznacza, że ​​Mini 2 ma znacznie zwiększony zasięg 10 km.w porównaniu do 4 km Mini SE, ale także bardziej stabilne połączenie, które często może być bardziej odporne na zakłócenia, co ogólnie zapewnia bardziej wyrafinowany i bezpieczniejszy lot.

Istnieją inne małe różnice między dwoma dronami, jako jego różnych kontrolerów. Pad Mini SE ma bardziej kompaktową, składaną konstrukcję, podczas gdy Mini 2 jest większy i nieco bardziej dopracowany. Ale to w dużej mierze będzie zależeć od twojego osobistego gustu: wielkość kontrolera Mini SE to potencjalna zaleta dla wędrowców, podczas gdy osoby o większych dłoniach mogą preferować podkładkę od nowego rodzeństwa.

Co ważniejsze dla każdego, kto szuka pierwszego latającego aparatu, DJI Mini 2 ma znacznie mocniejszy aparat. Oba drony mają ten sam czujnik 1/2,3 cala, ale Mini 2 ma wyższy bitrate (100 Mb / s, w porównaniu do 40 Mb / s w systemie operacyjnym), a także znacznie lepsze opcje rozdzielczości i liczby klatek na sekundę.

ZDJĘCIE: WALMART

DJI Mini SE w końcu pojawia się w USA, ale nowicjusze nadal powinni dostać DJI Mini 2 1

Czy będzie DJI Mini 3?

Niewątpliwie, DJI Mini SE jest wart rozważenia, jeśli szukasz niedrogiego drona dla początkujących, choć szkoda, że ​​wydaje się, że nie ma już pakietów „Fly More” z dodatkowymi bateriami dla lepszej wartości Premium.

Ponadto, zalety DJI Mini 2 pod względem jakości obrazu, filmów i zdjęć w tym trybie surowym oraz łączność dzięki Ocusync 2.0 sprawiają, że jest to najbardziej wyrafinowana i skalowalna opcja.

Ponieważ jednak zbliża się rok od pojawienia się DJI Mini 2,Czy powinienem poczekać na możliwy DJI Mini 3? Jak dotąd nie widzieliśmy żadnych wiarygodnych plotek, że Mini 3 jest nieuchronne. DJI wcześniej przeszedł roczny cykl aktualizacji dla swoich dronów klasy podstawowej i średniej: Mini 2 wylądował w listopadzie 2020 r. (rok po Mavic Mini), podczas gdy DJI Air 2S pojawił się w kwietniu 2021 roku, prawie dokładnie rok po DJI. Mavic Air 2.

Pero pojawienie się DJI Mini SE nieco zaciemnia obraz, a na pewno nie jest to rok, w którym możemy dokonywać wiarygodnych prognoz dotyczących cykli wydawniczych. Do tej pory widzieliśmy silniejsze plotki na temat wyczekiwanego DJI Mavic Pro 3, który zastąpi prawie trzyletniego DJI Mavic 2 Pro, ale najnowsze plotki sugerują, że model został opóźniony.

Nasza aktualna wskazówka dla początkującychTak więc DJI Mini 2 jest najlepszym dronem, jaki możesz kupić, a najnowsze plotki prawdopodobnie nie zostaną wyjaśnione w najbliższym czasie. Ale za cenę, DJI Mini SE to z pewnością fajna nowa opcja, którą warto rozważyć, jeśli nie masz nic przeciwko swoim nieco przestarzałym umiejętnościom wideo i doświadczeniu z lotu.

Dzisiejsze najlepsze oferty DJI Mini 2

 

 

Udostępnij to