DJI podąży za premierą swojego doskonałego DJI Mini 3 Pro z bardziej nietypowym dronem, jeśli rosnące plotki będą prawdziwe. DJI Avata, jak nazwały go niedawne przecieki, wydaje się być dronem „cinewhoop” z 3-calowymi śmigłami, co oznacza, że ​​może być w stanie nakręcić dramatyczny materiał w pomieszczeniach.

Co to jest dron cinewhoop? Te małe modele często mają wbudowane osłony śmigieł i są przeznaczone do latania w ciasnych przestrzeniach lub nad ludźmi. Oznacza to, że Avata różniłaby się od reszty obecnego składu DJI, który jest przeznaczony przede wszystkim do kręcenia epickich materiałów na zewnątrz.

Brzęczyk drona DJI Avata na niebieskim tle

Wcześniejsza wersja rzekomego drona cinewhoop DJI Avata. (Źródło zdjęcia: DealsDrone)

Oczywiście oznacza to, że DJI Avata został zaprojektowany tak, aby miał radykalnie inny projekt niż inne drony, a niektóre najwyraźniej wyciekające obrazy wydają się to potwierdzać. Możemy spodziewać się świetnych wbudowanych osłon akcesoriów i potencjalnie nowych gogli FPV, które pasują do Avaty.

Więc co dokładnie wiemy do tej pory o DJI Avata i kiedy zostanie wydane? W tym regularnie aktualizowanym przewodniku podsumowaliśmy wszystkie najnowsze przecieki i plotki i posypaliśmy je własną analizą tego, co wydaje się być ekscytującym i niezwykłym wydaniem dla króla dronów.

Data premiery i cena DJI Avata

Według ogólnie wiarygodnego wycieku DJI @DealsDrone, możemy spodziewać się premiery DJI Avata w lipcu.

Ta skala czasowa z pewnością wydaje się możliwa do osiągnięcia, biorąc pod uwagę ostatnie wydarzenia w świecie DJI. Zaczynamy dostrzegać, jak wyglądają pierwsze ujawnione zdjęcia DJI Avata i zwykle dzieje się to na około miesiąc przed oficjalną premierą DJI.

DJI Avata podobno planuje wydać w lipcu https://t.co/IVblTuxSClJune 2, 2022

Zobacz więcej

Ponadto DJI ma już zaplanowane na 15 czerwca kolejne wydarzenie, które zgodnie z oficjalnym zwiastunem (otwiera się w nowej zakładce) ma na celu premierę nowego produktu „DJI Pro”. Oczekuje się, że to wydarzenie będzie miało miejsce na premierę gimbali DJI RS3 i RS3 Pro, więc spodziewamy się niewielkiej luki między tym a premierą Avata.

Do tej pory nie było żadnych przecieków ani plotek sugerujących możliwą cenę DJI Avata. Drony Cinewhoop to zwykle domowe przedmioty hobbystyczne, które są dostarczane z uchwytami GoPro. To powiedziawszy, gotowe modele, takie jak iFlight Bumblebee V3 (z DJI Goggles), mogą kosztować do 999 USD / 999 EUR, więc nie ma gwarancji, że DJI Avata będzie tania.

Ponieważ Avata prawie na pewno będzie zawierał zintegrowaną kamerę i gogle FPV, może być wyceniony podobnie jak DJI FPV, ale zaktualizujemy tę stronę, gdy tylko usłyszymy więcej plotek.

Wycieki i plotki o DJI Avata

Wyciekłe obrazy DJI Avata, które widzieliśmy do tej pory, pokazują radykalnie inny projekt niż obecne drony DJI, ale można się tego spodziewać, biorąc pod uwagę, że jest to model w stylu cinewhoop.

Dwa największe przecieki pochodzą z konta @DealsDrone na Twitterze, które już udowodniło, że jest wiarygodnym źródłem poprzednich wydań DJI, takich jak Mini 3 Pro.

Pierwsze zdjęcia (poniżej), które pojawiły się 18 maja, pokazały małego, pokrytego plastikiem drona o konstrukcji, która jest dość typowa dla obecnych modeli cinewhoop, z wbudowanymi dużymi akcesoriami, dzięki czemu nadaje się do latania w pomieszczeniach lub wokół ludzi.

DJI Avata, pierwszy przeciek pic.twitter.com/OYv7di4Zea 18 maja 2022

Zobacz więcej

Jednak mniej typową cechą tego typu drona jest wbudowana kamera i gimbal. Podczas gdy dzisiejsze drony cinewhoop generalnie obsługują GoPro bez kamery, DJI Avata wydaje się mieć moduł kamery DJI, a @DealsDrone twierdzi, że może zapewnić podobną jakość wideo i obrazu jak DJI Mini 3 Pro.

Wyciekłe obrazy ujawniają również dość dużą baterię i zostały wsparte osobnym wyciekiem renderów z 4 czerwca pokazującym identyczny projekt. Nieco mniej przekonujący był jednak załączony obraz niektórych pozornie nowych Gogli DJI, które wydają się po prostu zmodyfikowanym obrazem Gogli V2 FPV.

Wydaje się jednak prawdopodobne, że DJI Avata pojawi się z nową odsłoną gogli FPV DJI, które mogą również obsługiwać „tryb śledzenia głowy”, zgodnie z innym tweetem @DealsDrone (otwiera się w nowej karcie) 15 maja. . Nie wiadomo dokładnie, co to będzie, ale wygląda na (nieco przerażającą) formę śledzenia obiektów.

Avata jest kompaktowa i waży około 500g. Można latać w pomieszczeniach. Jakość zdjęć jest znacznie lepsza (chyba tak samo jest w Mini 3 Pro). Żywotność baterii znacznie się poprawiła. Tryb ręczny nie jest obsługiwany. Tryb pogoni za głową. Funkcja wibracji. 15, 2022

Zobacz więcej

Najwyraźniej te nowe okulary będą również łączyć się bezpośrednio z telefonem, a DJI Avata został również zaprojektowany z wbudowaną redukcją wibracji.

Nie jest jeszcze jasne, czy odnosi się to do stabilizacji opartej na gimbalu, stabilizacji elektronicznej, takiej jak istniejący RockSteady DJI, czy może kombinacji tych dwóch. Ale potencjalnie może to być część próby DJI, aby zaoferować odpowiednik oprogramowania ReelSteady firmy GoPro. Na przykład poniższy film został ustabilizowany za pomocą ReelSteady.

ReelSteady jest używany przez większość pilotów dronów FPV do wygładzania wstrząsów i wstrząsów typowych dla małych, lekkich dronów. Ponieważ używa żyroskopowych metadanych z kamer sportowych GoPro, a nie tylko przycinania materiału szerokokątnego, zapewnia dużą kontrolę nad poziomem stabilizacji w Twoich filmach. Chcielibyśmy, aby DJI oferowało odpowiednik dla własnych dronów FPV, biorąc pod uwagę, że ReelSteady jest teraz własnością GoPro.

Inną potencjalną korzyścią drona Cinewhoop wyprodukowanego przez DJI byłoby włączenie inteligentnych trybów lotu, takich jak QuickShots. Nie było jeszcze żadnych przecieków na ten temat, ale mamy nadzieję, że zobaczymy to w jakiejś formie na DJI Avata.

DJI Avata: Pierwszy werdykt

DJI Avata staje się dla DJI niezwykłym dronem, ale ma też sens i pasuje do ich szerszej strategii.

Gigant dronów najwyraźniej ma na celu przekazanie masom profesjonalnych umiejętności filmowych, czy to tworzenia jednych z najlepszych dronów dla początkujących, czy narzędzi do vlogowania, takich jak DJI Pocket 2, a Avata wydaje się być tylko do filmów w stylu cinewhoop.

Ten rodzaj wideo stał się w ostatnich latach wirusowy wielokrotnie w mediach społecznościowych, od wiaduktów do kręgli (Otwiera się w nowej karcie) po najnowszą wycieczkę po fabryce Tesli Giga (Otwiera się w nowej karcie). Wiele dronów użytych w tych filmach korzysta już z technologii DJI, takiej jak system DJI HD FPV, więc uruchomienie opcji „wszystko w jednym” nie byłoby ogromne.

To postawiłoby go na kolejnym kursie kolizyjnym w powietrzu z GoPro, który niedawno wypuścił kamerę GoPro Hero 10 Black Bones dla dronów Cinewhoop. Jednak ten ostatni jest przeznaczony bardziej dla zaawansowanych hobbystów, chociaż wydaje się, że DJI Avata może być nieco bardziej plug-in-fly, w tym samym duchu, co ich DJI FPV. Szukaj więcej przecieków, gdy tylko zbliża się premiera Avaty, o czym porozmawiamy tutaj, gdy tylko wylądują.

Udostępnij to