DJI Air 2S to najnowsza latająca kamera od króla dronów i wydaje się, że łączy najlepsze części dwóch poprzedników: średniej klasy DJI Mavic Air 2 i wysokiej klasy DJI Mavic 2 Pro. Więc jak dokładnie wypada w porównaniu z tym ostatnim, biorąc pod uwagę, że ma ten sam rozmiar czujnika i wiele takich samych funkcji?

Zanim zagłębimy się w debatę DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro, cofnijmy się trochę i zobaczmy, skąd pochodzimy. DJI Mavic 2 Pro został wydany w połowie 2018 roku i zachwycił fotografów i kamerzystów połączeniem 1-calowego czujnika i regulowanej przysłony, a wszystko to w lekkim, przenośnym opakowaniu. Wcześniej 1-calowy czujnik był dostępny tylko w DJI Phantom 4 Pro, który jest znacznie większym i cięższym dronem, który jest znacznie mniej przenośny.

Jednak szybko przechodząc do kwietnia tego roku, zobaczyliśmy premierę DJI Air 2S; wczesna kontynuacja DJI Mavic Air 2 2020, ale z dużą różnicą. Wraz z różnymi aktualizacjami i nowymi funkcjami, najważniejszą aktualizacją było dodanie 1-calowego czujnika w jeszcze mniejszym i lżejszym dronie niż DJI Mavic 2 Pro.

Podczas gdy większość pilotów dronów nie wierzyła, że ​​będzie to możliwe tak szybko, DJI po raz kolejny udało się nas wszystkich zaskoczyć i zaskoczyć. Ale czy to oznacza, że ​​zdecydowanie powinieneś wybrać DJI Air 2S, czy nadal istnieją powody, aby wybrać Mavic 2 Pro? Dowiedzmy Się.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: projekt i kontroler

  • Oba drony używają tej samej składanej konstrukcji
  • Mavic 2 Pro waży 312 g więcej niż Air 2S
  • Mavic Air 2S używa większego kontrolera

Te dwa składane drony wyglądają bardzo podobnie, zarówno złożone, jak i rozłożone. W rzeczywistości nie ma dużej różnicy w rozmiarze, ponieważ DJI Mavic 2 Pro mierzy 214 × 91 × 84 mm i waży 907 g, w porównaniu do Mavic Air 2S o wymiarach 180 × 97 × 80 mm i waży 595 g.

Złożony DJI Air 2S (po lewej) w porównaniu do DJI Mavic 2 Pro (po prawej).

W torbie ze sprzętem nadal będziesz potrzebować takiej samej ilości miejsca, aby przewieźć drona, ale Air 2S to kluczowa lżejsza 312g. Gdy drony są rozłożone, różnica w wielkości jest większa, ponieważ Mavic 2 Pro ma wymiary 322 × 242 × 84 mm w porównaniu do wymiarów Air 2S 183 × 253 × 77 mm, ale jest to bardzo ważne z praktycznego punktu widzenia.

(Zdjęcie: Future)

DJI Air 2S vs DJI Mavic 2 Pro: który dron jest dla Ciebie najlepszy? 1

Dodatkowe oszczędności na wadze można znaleźć w akumulatorach, ponieważ mniejsze akumulatory DJI Air 2S ważą 198 g w porównaniu do 297 g w Mavic 2 Pro. imponujące, biorąc pod uwagę, że obaj mają 2-calowy czujnik.

Kontroler DJI Mavic 2 Pro (po lewej) kontra większy pad DJI Air 2S (po prawej)

Obie baterie są również reklamowane jako czas lotu do 31 minut bez wiatru. Chociaż nie jest to realistyczne w prawdziwym świecie, imponujące jest to, że znacznie mniejszy i lżejszy akumulator może działać równie dobrze jak jego większy odpowiednik.

Kontroler Air 2S nie podwaja się jako kontroler Mavic 2 Pro i jest znacznie większy, co jest ciekawym posunięciem dla mniejszego drona i nieco neguje niektóre z tych zalet rozmiaru. Inne różnice w kontrolerze Air 2S to brak małego ekranu LCD do wyświetlania informacji o locie i kamerze, a także inny system mocowania telefonu do kontrolera.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: specyfikacje i funkcje

  • DJI Air 2S może nagrywać wideo do 5.4K przy 30 fps
  • Mavic 2 Pro ma bardzo przydatną regulowaną przysłonę
  • Ale DJI Air 2S walczy z poręcznymi funkcjami zoomu cyfrowego.

Podczas gdy ogólnie lot jest prawie taki sam na obu dronach, Air 2S oferuje lepszą charakterystykę lotu i bezpieczeństwo. Należą do nich Advanced Pilot Assistance System (APAS) 4.0 i funkcja o nazwie AirSense.

DJI Air 2S kontra Mavic 2 Pro

(Zdjęcie: przyszłość)

APAS 4.0 pozwala ustawić drona tak, aby zawisł i zatrzymywał się autonomicznie, w tym możliwość poruszania się pod lub nad przeszkodami po wykryciu, aby utrzymać ciągły lot. Z drugiej strony Airsense wykorzystuje Technologia lotnicza ADS-B do odbierania sygnałów z pobliskich samolotów i śmigłowców i wyświetla ich lokalizacje na mapie na ekranie aplikacji DJI Fly.

Jeśli chodzi o kamerę, oba drony mają 20-calowy czujnik 1MP, choć są między nimi subtelne różnice. Kamera Air 2S ma stałą przysłonę f/dos8 z 88-stopniowym polem widzenia i ekwiwalentem pełnoklatkowej ogniskowej 22 mm, w porównaniu z 77-stopniowym polem widzenia Mavic dos Pro i przy ogniskowej odpowiednik 28 mm.

Różnice tutaj są ponownie znikome, ale regulowana przysłona f/dos8-f/11 w Mavic 2 Pro jest najważniejszą zaletą. W połączeniu z 1-calowym czujnikiem nie zrobi wiele, aby osiągnąć większą głębię ostrości; Zamiast tego podczas nagrywania wideo zyskuje się regulowaną przysłonę, ponieważ można regulować ekspozycję w miarę zmiany światła bez konieczności lądowania drona. i wymień filtr ND, tak jak w przypadku Air 2S.

Podczas gdy regulowana przysłona Mavic 2 Pro jest atrakcyjną funkcją w szczególności dla filmowców, Air 2S ma w zanadrzu kilka niesamowitych sztuczek. W szczególności możesz nagrywać wideo do 5.4K przy 30 klatkach na sekundę, a zoom cyfrowy pozwala bezpiecznie zbliżyć się do obiektów bez poruszania dronem.

Uzyskana wielkość powiększenia zależy od wybranej rozdzielczości wideo. Z doświadczenia możemy powiedzieć, że 2-krotny zoom cyfrowy to maksimum, z którego można faktycznie skorzystać, zanim jakość obrazu drastycznie spadnie, ale możesz to zobaczyć na własne oczy na powyższym filmie.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: wydajność

  • Oba drony używają OcuSync 2.0 do przesyłania strumieniowego wideo
  • Air 2S wykorzystuje więcej systemów satelitarnych do pozycjonowania
  • Mavic Pro 2 wygląda i czuje się bardziej stabilnie w locie

Mavic 2 Pro i Mavic Air 2S latają z prawie identycznymi prędkościami i mają podobną odporność na wiatr, chociaż Mavic 2 Pro ma tutaj przewagę.

DJI Air 2S kontra Mavic 2 Pro

(Zdjęcie: przyszłość)

Jednak w rzeczywistości kilka mil na godzinę tutaj lub tam raczej nie zrobi dużej różnicy, a i tak rzadko zdarza się nagrywać wideo z dronem poruszającym się z pełną prędkością w trybie Sport.

Pod względem precyzji pozycjonowania inne drony są niezwykle precyzyjne i nienaganne, nawet jeśli Air 2S tnie Mavic Pro 2 pod względem systemów satelitarnych w niepoprawnych GPS, GLONASS i GALILEO, o ile Mavic Pro 2 go nie używa. pierwszy. od nich. Ponownie, w prawdziwych sytuacjach lotu prawdopodobnie nie zauważysz różnicy między dwoma dronami.

Mavic Pro 2 Obraz 1

(Zdjęcie: Future)

Również połączenie między kontrolerem a dronem jest doskonałe w obu przypadkach. Zmiany w sterowaniu lotem są natychmiastowe, bez widocznych zacięć lub opóźnień w przesyłaniu strumieniowym ze smartfona, gdy jest używany do podglądu na żywo z kamery. Wynika to częściowo z użycia OcuSync dos.0 do przesyłania strumieniowego wideo.

Mavic Air 2s Obraz 2

(Zdjęcie: Future)

Mavic Pro 2 Obraz 2

(Źródło zdjęcia: Przyszłość

Mavic Air 2s Obraz 3

(Zdjęcie: Future)

Zdjęcie DJI Mavic 2 Pro Obraz 3 z 6

Mavic Pro 2 Obraz 3

(Zdjęcie: Future)

Zdjęcie DJI Air 2S Obraz 6 z 6

Zdjęcie DJI Mavic 2 Pro

Jak wspomniano powyżej, drony mają również identyczny maksymalny czas lotu do 31 minut bez wiatru. W rzeczywistości żaden z nich nie będzie w stanie latać tak długo, zwłaszcza że są zaprogramowane, aby wrócić do domu, gdy bateria osiągnie określony poziom (domyślnie 25%), ale możesz spodziewać się bardzo podobnych poziomów wydajności również w tym obszarze.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: jakość obrazu i wideo

Jeśli chodzi o jakość obrazu i wideo, żaden z tych dronów nie zawiedzie. Czujnik Mavic 2 Pro oferuje zakres dynamiczny 14 przystankóws, podczas gdy Air 2S jest nieco niższy na 12,6 stopniach, więc nie ma między nimi zbyt wiele. Mimo to te dodatkowe 1.4 przysłony mogą być różnicą między zachowaniem szczegółów nieba a przedmuchanym białym niebem.

Obraz 1 z 6DJI Mavic Air 2S Iso 100

Mavic Powietrza 2S 200

(Zdjęcie: Future)

DJI Air 2S przy ISO 100 (Źródło zdjęcia: Future) Zdjęcie 2 z 6 of

Mavic Powietrza 2S 400

(Zdjęcie: Future)

DJI Air 2S przy ISO 200 Zdjęcie 3 z 6

Mavic Powietrza 2S 800

(Zdjęcie: Future)

DJI Air 2S przy ISO 400 Zdjęcie 4 z 6

DJI Mavic Air 2S Iso 1600

(Zdjęcie: Future)

DJI Air 2S przy ISO 800 Zdjęcie 5 z 6

DJI Mavic Air 2S Iso 3200

(Zdjęcie: Future)

DJI Air 2S przy ISO 1600 Obraz 6 z 6

DJI Air 2S przy ISO 3200

Ogólnie rzecz biorąc, jakość obrazu na obu dronach jest doskonała, ale jeśli chodzi o obsługę wysokich ISO, Air 2S wyciąga Mavic 2 Pro z wody.

Zdjęcia zrobione przy wszystkich ustawieniach ISO są wyjątkowo czyste do ISO 3200 w Air 2S i dopiero przy ISO 6400 szumy chrominancji i luminancji stają się najbardziej zauważalne. Możesz zacząć to widzieć od ISO 400 na Mavic 2 Pro.

Powodem jest to, że Air 2S stosuje „technologię tymczasowej redukcji szumów” do nieprzetworzonych plików aparatu, aby zredukować szum o wysokim ISO. Wyniki są imponujące i chociaż aparaty, które stosują dowolny rodzaj przetwarzania do plików raw, mają wątpliwy wygląd, mają tę zaletę, że umożliwiają fotografowanie z wyższymi ustawieniami ISO, gdy sytuacja tego wymaga.

Mavic Pro2 Iso100

(Zdjęcie: Future)

Obraz 1 z 6

Mavic Pro2 Iso200

(Zdjęcie: Future)

DJI Mavic 2 Pro przy ISO 100 Obraz 2 z 6

Mavic Pro2 Iso400

(Zdjęcie: Future)

DJI Mavic 2 Pro przy ISO 200 Zdjęcie 3 z 6

Mavic Pro2 Iso800

(Zdjęcie: Future)

DJI Mavic 2 Pro przy ISO 400 Zdjęcie 4 z 6

Mavic Pro2 Iso1600

(Zdjęcie: Future)

DJI Mavic 2 Pro przy ISO 800 Zdjęcie 5 z 6

Mavic Pro2 Iso3200

(Zdjęcie: Future)

DJI Mavic 2 Pro przy ISO 1600 Zdjęcie 6 z 6

DJI Mavic 2 Pro przy ISO 3200

A wideo? Jeśli potrzebujesz obrazów, które można wykorzystać w profesjonalnym przepływie pracy, oba drony mogą nagrywać w płaskim 10-bitowym profilu kolorów Dlog-M. Istnieje również standardowe ustawienie, które jest odpowiednikiem wideo JPEG i jest idealne dla hobbystów. Film wyprodukowany przez oba drony jest doskonały, więc najlepszym sposobem porównania tego, co jest możliwe z każdą z opcji, jest przyjrzenie się rozdzielczościom i liczbie klatek na sekundę.

Air 2S może nagrywać 5.4K do 30 kl./s, 4K do 60 kl./s, 7K do 60 kl./s i FHD do 120 kl./s z maksymalną przepływnością 150 Mb/s.

Z drugiej strony Mavic dos Pro może nagrywać 4K do 30 fps, 7K do 60 fps i FHD do 120 fps z maksymalną przepływnością 100 Mb / s.

Co to wszystko znaczy? Możliwość nagrywania filmów 4K na Air 2S nie działa...

Udostępnij to