DJI Air 2S vs DJI Mavic 2 Pro: który jest dla Ciebie najlepszym dronem?

DJI Air 2S vs DJI Mavic 2 Pro: który jest dla Ciebie najlepszym dronem? DJI Air 2S to najnowsza latająca kamera od króla dronów i wydaje się łączyć najlepsze części dwóch poprzedników: średniej klasy DJI Mavic Air 2 i wysokiej klasy DJI Mavic 2 Pro. Czy dokładnie porównuje się z tym drugim, biorąc pod uwagę, że ma czujnik tego samego rozmiaru i wiele takich samych funkcji? Zanim zagłębimy się w debatę DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro, cofnijmy się trochę i zobaczmy, skąd pochodzimy. DJI Mavic 2 Pro został wydany w połowie 2018 roku i zachwycił fotografów i kamerzystów połączeniem 1-calowej matrycy i regulowanej przysłony, a wszystko to w lekkiej, przenośnej obudowie. Wcześniej 1-calowy czujnik był dostępny tylko w DJI Phantom 4 Pro, który jest znacznie większym i cięższym dronem, który jest znacznie mniej przenośny. Jednak szybko przechodząc do kwietnia tego roku, zobaczyliśmy premierę DJI Air 2S; wczesna kontynuacja DJI Mavic Air 2 2020, ale z jedną dużą różnicą. Wraz z różnymi ulepszeniami i nowymi funkcjami, najbardziej znaczącym ulepszeniem było dodanie 1-calowego czujnika do drona jeszcze mniejszego i lżejszego niż DJI Mavic 2 Pro. Podczas gdy większość pilotów dronów nie wierzyła, że ​​jest to możliwe tak szybko, DJI po raz kolejny udało się nas zaskoczyć i zaskoczyć nas wszystkich. Ale czy to oznacza, że ​​zdecydowanie powinieneś wybrać DJI Air 2S, czy nadal istnieją powody, aby wybrać Mavic 2 Pro? Dowiedzmy Się.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: projekt i kontroler

Te dwa składane drony wyglądają bardzo podobnie, zarówno złożone, jak i rozłożone. W rzeczywistości nie ma ogromnej różnicy w wielkości, ponieważ DJI Mavic 2 Pro ma wymiary 214 × 91 × 84 mm i waży 907 g, w porównaniu do Mavic Air 2S o wymiarach 180 × 97 × 80 mm i wadze 595 g. Złożony DJI Air 2S (po lewej) w porównaniu do DJI Mavic 2 Pro (po prawej). W torbie na sprzęt nadal będziesz potrzebować takiej samej ilości miejsca do przenoszenia dowolnego drona, ale Air 2S to kluczowa lżejsza 312g. Gdy drony są rozłożone, różnica w wielkości jest większa, ponieważ Mavic 2 Pro ma wymiary 322 × 242 × 84 mm w porównaniu do wymiarów Air 2S 183 × 253 × 77 mm, ale jest to bardzo ważne z praktycznego punktu widzenia. DJI Air 2S kontra Mavic 2 Pro (Źródło zdjęcia: przyszłość) Dodatkowe oszczędności wagi można znaleźć w bateriach, ponieważ mniejsze baterie DJI Air 2S ważą 198 g w porównaniu do 297 g w przypadku Mavic 2 Pro. Jeśli nosisz drona i trzy baterie, Air 2S to koniec 500 g lżejszy niż Mavic 2 Pro, co jest imponujące, biorąc pod uwagę, że oba mają 1-calowy czujnik. Kontroler DJI Mavic 2 Pro (po lewej) kontra większy pad DJI Air 2S (po prawej) Obie baterie są również reklamowane jako mające czas lotu do 31 minut bez wiatru. Chociaż nie jest to realistyczne w prawdziwym świecie, imponujące jest to, że znacznie mniejsza i lżejsza bateria może działać równie dobrze, jak jej większy odpowiednik. Kontroler Air 2S nie podwaja się jak kontroler Mavic 2 Pro i jest znacznie większy, co jest ciekawym posunięciem dla mniejszego drona i nieco neguje niektóre z tych zalet rozmiaru. Inne różnice w kontrolerze Air 2S to brak małego ekranu LCD do wyświetlania informacji o locie i kamerze, a także inny system mocowania telefonu na kontrolerze.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: specyfikacje i funkcje

Podczas gdy ogólnie lot jest prawie taki sam na obu dronach, Air 2S oferuje lepszą charakterystykę lotu i bezpieczeństwo. Należą do nich Advanced Pilot Assistance System (APAS) 4.0 i funkcja o nazwie AirSense. DJI Air 2S kontra Mavic 2 Pro (Źródło zdjęcia: przyszłość) APAS 4.0 umożliwia skonfigurowanie drona do lotu i zatrzymania autonomicznego, w tym możliwość unoszenia się pod przeszkodami lub nad nimi po wykryciu w celu utrzymania ciągłego lotu. Z drugiej strony Airsense używa Technologia lotnicza ADS-B do odbierania sygnałów z pobliskich samolotów i śmigłowców i wyświetla ich lokalizację na mapie na ekranie aplikacji DJI Fly. Jeśli chodzi o aparat, oba drony mają 20-calowy czujnik 1 MP, chociaż istnieją między nimi subtelne różnice. Kamera Air 2S ma stałą przysłonę f/dos8 z polem widzenia 88 stopni i ogniskową 22 mm odpowiadającą pełnej klatce, w porównaniu z polem widzenia 77 stopni Mavic dos Pro i ogniskową 28 mm. Różnice tutaj są znowu nieistotne, ale regulowany otwór przysłony Mavic 8 Pro f/11-f/2 jest najbardziej znaczącą zaletą. W połączeniu z 1-calowym czujnikiem nie zrobi wiele, aby uzyskać większą głębię ostrości; zamiast tego podczas nagrywania wideo uzyskuje się korzyść z regulowanej przysłony, ponieważ można regulować ekspozycję w miarę zmiany światła bez konieczności uziemiania zoomu. i zmień filtr ND, tak jak w przypadku Air 2S. Podczas gdy regulowana przysłona Mavica 2 Pro jest atrakcyjną funkcją w szczególności dla kamerzystów, Air 2S ma kilka niesamowitych sztuczek w rękawie. Warto zauważyć, że może nagrywać wideo do 5.4K przy 30 klatkach na sekundę, a zoom cyfrowy pozwala bezpiecznie zbliżyć się do obiektów bez poruszania dronem. Stopień powiększenia zależy od wybranej rozdzielczości wideo. Z doświadczenia powiedzielibyśmy, że 2-krotny zoom cyfrowy to maksimum, z którego można naprawdę skorzystać, zanim jakość obrazu drastycznie spadnie, ale możesz to zobaczyć na powyższym filmie.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: wydajność

Mavic 2 Pro i Mavic Air 2S latają z prawie identycznymi prędkościami i mają podobną odporność na wiatr, chociaż Mavic 2 Pro ma tutaj przewagę. DJI Air 2S kontra Mavic 2 Pro (Źródło zdjęcia: przyszłość) W rzeczywistości jednak kilka mil na godzinę tu i tam raczej nie zrobi dużej różnicy, a i tak rzadko można nagrywać wideo z dronem poruszającym się z pełną prędkością w trybie sportowym. Pod względem precyzji pozycjonowania oba drony są niezwykle precyzyjne i nienaganne, chociaż Air 2S gryzie Mavica Pro 2 pod względem systemów satelitarnych oferujących GPS, GLONASS i GALILEO, chociaż Mavic Pro 2 nie używa tego pierwszego. od nich. Ponownie, w rzeczywistych sytuacjach lotu prawdopodobnie nie zauważysz różnicy między 2 dronami. Mavic Pro 2 Obraz 1 (Źródło zdjęcia: przyszłość) Ponadto połączenie między kontrolerem a dronem jest doskonałe w obu przypadkach. Zmiany w sterowaniu lotem są natychmiastowe, bez widocznych zacięć lub opóźnień w transmisji ze smartfona, gdy jest używany do podglądu z kamery na żywo. Wynika to częściowo z użycia OcuSync 0 do przesyłania strumieniowego wideo. Mavic Air 2s Obraz 2 (Zdjęcie: Future) Mavic Pro 2 Obraz 2 (Źródło zdjęcia: Przyszłość Mavic Air 2s Obraz 3 (Źródło zdjęcia: Future) Zdjęcie DJI Mavic 2 Pro Zdjęcie 3 z 6 Mavic Pro 2 Obraz 3 (Źródło zdjęcia: Future) Zdjęcie DJI Air 2S Zdjęcie 6 z 6 Zdjęcie DJI Mavic 2 Pro Jak wspomniano wcześniej, drony mają identyczny maksymalny czas lotu do 31 minut bez wiatru. Żadne z nich nie będzie w stanie latać tak długo, zwłaszcza że są zaprogramowane tak, aby wracały do ​​​​domu, gdy bateria osiągnie określony poziom (domyślnie 25%), ale można spodziewać się bardzo podobnych poziomów wydajności również w tym obszarze.

DJI Air 2S vs Mavic 2 Pro: jakość obrazu i wideo

Jeśli chodzi o jakość obrazu i wideo, żaden z tych dronów nie zawiedzie. Czujnik Mavic 2 Pro oferuje zakres dynamiczny 14 przystankóws, podczas gdy Air 2S jest nieco niższy przy 12,6 stopniach, więc nie ma wiele pomiędzy. Mimo to te dodatkowe 1.4 przysłony mogą być różnicą między zachowaniem szczegółów nieba a powiększonym białym niebem. Obraz 1 z 6DJI Mavic Air 2S Iso 100 Mavic Powietrza 2S 200 (Źródło zdjęcia: przyszłość) DJI Air 2S przy ISO 100 (Źródło zdjęcia: przyszłość) Zdjęcie 2 z 6 Mavic Powietrza 2S 400 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Air 2S przy ISO 200 Zdjęcie 3 z 6 Mavic Powietrza 2S 800 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Air 2S przy ISO 400 Zdjęcie 4 z 6 DJI Mavic Air 2S Iso 1600 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Air 2S przy ISO 800 Zdjęcie 5 z 6 DJI Mavic Air 2S Iso 3200 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Air 2S przy ISO 1600 Zdjęcie 6 z 6 DJI Air 2S przy ISO 3200 Ogólnie jakość obrazu na obu dronach jest doskonała, ale jeśli chodzi o obsługę wysokich ISO, Air 2S przebija Mavica 2 Pro z wody. Zdjęcia zrobione przy wszystkich ustawieniach ISO są wyjątkowo czyste do ISO 3200 na Air 2S, a dopiero przy ISO 6400 szumy chrominancji i luminancji stają się najbardziej zauważalne. Możesz zacząć widzieć to od czułości ISO 400 na Mavicu Pro 2. Powodem jest to, że Air 2S stosuje „technologię tymczasowej redukcji szumów” w surowych plikach aparatu, aby zredukować wysokie szumy ISO. Wyniki są imponujące i chociaż aparaty stosujące jakiekolwiek przetwarzanie surowych plików budzą wątpliwości, mają tę zaletę, że umożliwiają fotografowanie z wyższymi ustawieniami ISO, gdy wymaga tego sytuacja. Mavic Pro2 Iso100 (Źródło zdjęcia: przyszłość) Zdjęcie 1 z 6 Mavic Pro2 Iso200 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Mavic 2 Pro przy ISO 100 Zdjęcie 2 z 6 Mavic Pro2 Iso400 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Mavic 2 Pro przy ISO 200 Zdjęcie 3 z 6 Mavic Pro2 Iso800 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Mavic 2 Pro przy ISO 400 Zdjęcie 4 z 6 Mavic Pro2 Iso1600 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Mavic 2 Pro przy ISO 800 Zdjęcie 5 z 6 Mavic Pro2 Iso3200 (Źródło zdjęcia: Future) DJI Mavic 2 Pro przy ISO 1600 Zdjęcie 6 z 6 DJI Mavic 2 Pro przy ISO 3200 A wideo? Jeśli potrzebujesz zdjęć, które można wykorzystać w profesjonalnym przepływie pracy, oba drony mogą robić zdjęcia w 10-bitowym profilu kolorów dodatkowych Dlog-M. Istnieje również standardowe ustawienie, które jest odpowiednikiem wideo JPEG i jest idealne dla hobbystów. Film wyprodukowany przez oba drony jest doskonały, więc najlepszym sposobem na porównanie możliwości obu opcji jest spojrzenie na rozdzielczości i liczbę klatek na sekundę. Air 2S może nagrywać 5.4K do 30 kl./s, 4K do 60 kl./s, 7K do 60 kl./s i FHD do 120 kl./s przy maksymalnej przepływności 150 Mb/s. Z drugiej strony Mavic 4 Pro może nagrywać w 30K do 7 kl./s , 60K do 120 kl./s i FHD do 100 kl./s przy maksymalnej przepływności 4 Mb/s. Co to wszystko znaczy? Możliwość nagrywania filmów 2K na Air XNUMXS nie działa...