DJI oficjalnie odpowiedziało na twierdzenia, że DJI Mini 2 ma drobny problem z baterią a gigant dronów twierdzi, że poprawka oprogramowania jest w drodze, aby rozwiązać problem.

Na początku tego tygodnia widzieliśmy coraz więcej raportów, wywołanych przez wideo od YouTubera Iana z Londynu, który twierdzi, że DJI Mini 2 miał problem z rozładowaniem baterii, który może negatywnie wpłynąć na długoterminowy stan jego baterii podczas przechowywania. koncentrator ładowania.

Problem polega na tym, że większość akumulatorów LiPo (litowo-polimerowych), takich jak te używane w DJI Mini 2, powinna rozładowywać się powoli po całkowitym naładowaniu, ponieważ pomaga to przedłużyć ich żywotność i zapobiegać długotrwałym problemom. Inteligentne akumulatory DJI zazwyczaj to robią, ale wielu użytkowników odkryło, że baterie DJI Mini 2 nie działają, a oficjalna odpowiedź DJI to potwierdza.

Rzecznik DJI powiedział nam: „DJI pracuje nad aktualizacją oprogramowania dla Mini 2 i systemu baterii aby rozpocząć automatyczne rozładowywanie, gdy akumulatory znajdują się w dronie lub ładowarce i uległy awarii. Ostatnio nie były używane”.

Rzecznik dodał: „Po umieszczeniu w dronie lub w centrum ładowania akumulatory zużywają niewielką ilość ładunku, aby utrzymać ważne funkcje i nie powodują automatycznego rozładowania. Klientom przechowującym drona przez długi czas, DJI zaleca wyjęcie baterii z drona i/lub stacji ładowania, niezależnie od tego, czy oprogramowanie jest aktualne, czy nie. DJI dostarczy informacje o pogodzie, gdy tylko te informacje będą dostępne. »

(Zdjęcie: DJI)

DJI przyznaje, że DJI Mini 2 ma problemy z baterią, mówi, że rozwiązanie 1 jest w pobliżu

Tak więc mamy to - radzimy wyjąć baterię DJI Mini 2 z drona lub huba ładowania, jeśli nie planujesz używać go przez tygodnie, niezależnie od aktualizacji oprogramowania. Ale dla tych, którzy zabrali swoje drony na krótkie wycieczki (lub po prostu zapomnieli wyjąć baterię), nadchodzi poprawka oprogramowania układowego, która zainicjuje automatyczne rozładowywanie i chroni długoterminową kondycję ich baterii.

 

Pełne ładowanie z góry

Ponieważ problemy z akumulatorem ustępują, ten problem samorozładowania jest dość niewielki. Przecież to wcale nie jest coś, co wpływa na bezpieczeństwo drona w locie, a prawdopodobnie jest to coś, czego większość posiadaczy DJI Mini 2 prawie nie zauważyła.

Mini 2 został wprowadzony na rynek prawie dokładnie rok temu i od tego czasu był naszym pierwszym wyborem na tytuł najlepszego drona dla początkujących. Ale ta aktualizacja oprogramowania z pewnością będzie warta pobrania, gdy nadejdzie, ponieważ powinna pomóc w ochronie zdrowia baterii na dłuższą metę, zwłaszcza jeśli, tak jak my, często zapominasz je usunąć między podróżami.

Nic również nie wskazuje na to, że baterie w innych dronach DJI, takich jak nowy DJI Air 2S, mają problemy z samorozładowaniem. Air 2S klasy średniej używa zupełnie innego zestawu akumulatorów niż mniejsze drony DJI, więc jest to tylko problem dla Mini 2.

Ponieważ ten ostatni ma rok, możesz się również zastanawiać, czy wkrótce powinien odnieść sukces. Do tej pory nie było żadnych plotek na ten temat, ale zaczęliśmy słyszeć wczesne spekulacje na temat możliwego pojawienia się DJI Mavic 3 Pro, więc podobno ten dron prawdopodobnie będzie następnym, który opuści hangar DJI. .

Udostępnij to