Odkąd Apple uruchomił własną inteligentną platformę HomeKit w 2014 roku i zaktualizował ją wraz z wydaniem iOS 10 w 2016 roku, musiał konkurować z globalnymi asystentami Alexą i Google o lojalność właścicieli inteligentnych domów na całym świecie. Jednak ci, którzy polegają na iPhone'ach i komputerach Mac, znają jakość i niezawodność wszystkiego, czego firma dotyka, i dlatego przyjęli tę technologię.

Inni mogą się zastanawiać, które urządzenia faktycznie współpracują z HomeKit, a które są kompatybilne tylko z innymi platformami. Na przykład nie ma sensu oczekiwać, że dzwonek do drzwi Ring będzie działał z Twoim HomePod Mini.

W tym artykule opisano, które urządzenia i narzędzia inteligentnego domu są kompatybilne z HomeKit, a zatem będą działać ze sterowaniem głosowym Siri i inteligentnymi głośnikami Apple. Od oświetlenia i inteligentnych wtyczek po wideodomofony i kamery bezpieczeństwa — nie brakuje opcji.

Inteligentne głośniki HomeKit

muzyka jabłkowa

(Zdjęcie: Apple)

Najlepsze inteligentne głośniki to elementy inteligentnego domu, które wydają się najszybciej integrować z codziennym życiem ludzi. Często są elementem jednoczącym inteligentny dom, rozmawiają z cyfrowym asystentem i proszą o przyciemnione światło, ciepły grzejnik lub zamknięte drzwi.

Nic dziwnego, że tylko jeden inteligentny głośnik obsługuje HomeKit, a jest to Apple HomePod Mini. Pierwotnie była to bardziej kompaktowa wersja pierwszego inteligentnego głośnika firmy, HomePod, ale większy model został wycofany.

Od tego czasu pojawiły się pogłoski o nowej wersji HomePoda, więc miej oczy szeroko otwarte.

Najlepsze dzisiejsze oferty Apple HomePod

Inteligentne termostaty HomeKit

Inteligentny termostat Ecobee 3 Lite.

(Zdjęcie: Ecobee)

Inteligentne termostaty podłączone do Internetu są jedną z najpopularniejszych części inteligentnego domu ze względu na ich zdolność do oszczędzania czasu, pieniędzy i energii, a użytkownicy HomeKit nie powinni przegapić. . Niestety liderzy rynku, tacy jak Nest, nie mają wsparcia dla HomeKit, ale istnieją inne świetne opcje.

Na przykład marki takie jak Honeywell i ecobee oferują szereg najlepszych opcji inteligentnych termostatów, które są w pełni kompatybilne z HomeKit. Niektóre mają inteligentne czujniki pokojowe, które zapewniają ogrzewanie i chłodzenie tylko tych pomieszczeń, których potrzebujesz, a także dodatki, takie jak geolokalizacja i inteligentne pokrętła grzejników.

Dzisiejsze najlepsze oferty inteligentnych termostatów HomeKit

Inteligentne oświetlenie HomeKit

Kształty nanoarkuszy

(Zdjęcie: Nanoleaf)

Najlepsze inteligentne żarówki są istotną częścią każdej szanującej się konfiguracji inteligentnego domu, z możliwością zmiany kolorów, włączania i wyłączania zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem, a nawet przyciemniania w zależności od nastroju.

Jest coś niezwykle satysfakcjonującego w wyłączaniu świateł za pomocą głosu, możesz ich użyć jako środka odstraszającego przed kradzieżą, włączając je, gdy jesteś poza domem, i zyskujesz dodatkową korzyść, że nigdy nie musisz się martwić, jeśli zapomnisz światła. pewny.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele inteligentnych żarówek, a kolejne są regularnie dodawane do listy produktów podłączonych do HomeKit. Ale wiodącą grupą są Philips Hue, LIFX i Nanoleaf, z których wszystkie mają swoje unikalne zalety.

Na przykład kształty Nanosheet pozwalają tworzyć ciekawe wzory w domu, a coś takiego jak łańcuchy świetlne Twinkly wnoszą trochę inteligencji do czegoś, co wcześniej było ozdobą bożonarodzeniową. Tymczasem Philips Hue i LIFX oferują pełną kontrolę nad oświetleniem otoczenia.

Upewnij się tylko, że kupujesz odpowiednią żarówkę dla swojego regionu i typu oprawy.

Dzisiejsze najlepsze oferty inteligentnego oświetlenia HomeKit

Inteligentne przełączniki HomeKit

Inteligentny ściemniacz WeMo w sypialni

(Źródło zdjęcia: WeMo)

Jeśli chcesz, aby Twoje oświetlenie było inteligentne bez wymiany wszystkich żarówek, możesz zmienić przełączniki światła na najlepsze inteligentne przełączniki, a następnie sterować oświetleniem za pomocą telefonu lub głosu.

Ponadto, ponieważ wszystkie Twoje urządzenia są połączone przez HomeKit, możesz zaprogramować swoje przełączniki tak, aby sterowały czymś więcej niż tylko oświetleniem. Krótko mówiąc, inteligentne ściemniacze, takie jak Philips, Lutron, WeMo lub ecobee, zapewniają większą kontrolę nad oświetleniem, niezależnie od tego, czy zainwestowałeś w inteligentne żarówki, czy nie.

Dzisiejsze najlepsze oferty inteligentnych przełączników HomeKit

Inteligentne wtyczki i gniazda HomeKit

Inteligentna wtyczka TP Link Kasa KP303 na biurku z podłączonym komputerem

(Zdjęcie: TP-Link)

Gama produktów, które stają się „inteligentne”, wydaje się rosnąć z tygodnia na tydzień, ale prawdopodobnie nie chcesz wymieniać wszystkiego w swoim domu, a są pewne produkty, których zmiana zajmie dużo czasu, jeśli w ogóle.

Oznacza to, że niektóre produkty z najwyższą oceną „Czy to rzuciłem?” frustrująco zostają w tyle. Cóż, inteligentne wtyczki mogą pomóc Ci kontrolować starą technologię za pomocą telefonu, wyłączając je na ścianie.

Oznacza to nie tylko, że nie musisz już zostawiać włączonego żelazka, gdy spóźnisz się do pracy, ale także możesz zaplanować włączanie lamp o określonych porach i zapobiec doliczaniu telewizora do rachunku za prąd w trybie czuwania.

Dzisiejsze najlepsze oferty inteligentnych wtyczek HomeKit

Inteligentne zamki HomeKit

sierpień inteligentny zamek

(Zdjęcie: sierpień)

Najlepsze inteligentne zamki mogą zapewnić większe bezpieczeństwo w domu i sprawić, że proces wychodzenia i powrotu do domu będzie znacznie wygodniejszy. Czy kiedykolwiek miałeś problem z torbami na zakupy i chcesz, aby drzwi same się otwierały?

Możesz wahać się, czy powierzyć bezpieczeństwo domu podłączonemu inteligentnemu urządzeniu, ale certyfikacja HomeKit wymaga, aby zabezpieczenia były wbudowane w sprzęt samego urządzenia. Tak długo, jak Twój inteligentny zamek ma aprobatę Apple, wiesz, że wysyłane przez niego dane są w pełni zaszyfrowane, co powinno uniemożliwić włamanie się do Twoich drzwi wejściowych.

Jeśli zdecydujesz się zainwestować w inteligentny zamek, przekonasz się, że ma on szereg zalet, takich jak możliwość wejścia do domu za pomocą telefonu, przydzielanie „kluczy gościa znajomym”, a nawet możliwość wpuszczania osób zdalnych. " Twój dom. .

Dzisiejsze najlepsze oferty inteligentnego zamka HomeKit

Inteligentne dzwonki do drzwi HomeKit

Dzwonek wideo Logitech Circle

(Zdjęcie: Logitech)

W przeciwieństwie do inteligentnych zamków, inteligentne dzwonki do drzwi są (zgadłeś) inteligentnymi dzwonkami do drzwi. Być może myślisz: „Jak sprawić, by dzwonek do drzwi był inteligentny?” Naciskasz przycisk i dzwoni. Cóż, okazuje się, że skromny dzwonek do drzwi najwyraźniej nie miał niektórych funkcji, o których nigdy nie myślałeś, że są potrzebne.

Oprócz przycisku na urządzeniu zwykle znajduje się kamera i głośnik. Oznacza to, że możesz używać smartfona, aby zobaczyć, kto jest u twoich drzwi, siedząc w zaciszu swojej sofy, a nawet w biurze. A dzięki temu poręcznemu głośnikowi możesz użyć dzwonka do drzwi jako brzęczyka, aby powiedzieć dostawcy, że cieszysz się, że paczka została pozostawiona u sąsiada.

Większość ma również opcję nagrywania, co oznacza, że ​​jeśli nie jesteś pewien dzwoniącego, masz jego nagranie, a jeśli próbujesz dowiedzieć się, kto dzwoni i ucieka, nie zadawaj więcej pytań. .

Niestety kompatybilność HomeKit z głównymi inteligentnymi dzwonkami do drzwi, takimi jak Ring i Google, nadal nie jest obsługiwana na dzień dzisiejszy. Istnieje jednak kilka marek, które oferują kompatybilność z Apple, w tym duże marki, takie jak Logitech i Netatmo.

Dzisiejsze najlepsze oferty inteligentnych dzwonków do drzwi HomeKit

Okrągły Pantalla Logitech Apple... (otwiera się w nowej karcie)Amazonas

Kamery bezpieczeństwa HomeKit

arlo go 2

(Zdjęcie: Arlo)

Podobnie jak w przypadku inteligentnych dzwonków do drzwi, marki takie jak Ring i Nest są poza konkurencją, jeśli chcesz mieć najlepszą domową kamerę bezpieczeństwa z kompatybilnością z HomeKit. Ale nie wszystko stracone, ponieważ istnieje wiele opcji poza tymi firmami. Na przykład kamery Arlo są kompatybilne z platformą Apple, a także eufy, ecobee i Eve.

Kamery bezpieczeństwa mogą niektórym wydawać się przesadą, ale w rzeczywistości są fantastycznym sposobem na obserwowanie tego, co dzieje się w domu i na zewnątrz, kiedy tylko chcesz. Podobnie jak wideodomofony, oprócz wysyłania alertów i nagrywania wideo, umożliwiają podgląd na żywo wybranego obszaru.

Dzisiejsze najlepsze oferty kamer bezpieczeństwa HomeKit

Udostępnij to