Tak jak masz zwyczaj zapisywania się do subskrypcji Netflix co miesiąc, ktoś taki jak Disney musi się odwrócić i reklamować konkurencyjną usługę przesyłania strumieniowego.

Spójrzmy prawdzie w oczy, istnieje wiele platform telewizyjnych. Tak, Netflix jest liderem, grupy takie jak Amazon Prime, Hulu, HBO Go i wiele innych zalały rynek, dając widzom więcej niż kiedykolwiek możliwości w zakresie treści na żądanie.

Disney szeptał o potencjalnej usłudze przesyłania strumieniowego wideo przez większą część 2018 roku., z oficjalnym ogłoszeniem spodziewanym w kwietniu br. Oczekuje się, że usługa Disney Plus, początkowo nazywana „Disney Play”, ma zostać uruchomiona pod koniec 2019 roku i prawie na pewno wywoła fale.

Wielu z was może się zastanawiać, czy Disney Plus będzie miał dodatkowy koszt subskrypcji. lub pełny przelew z konta Netflix. Będzie to prawdopodobnie zależało od Twojego budżetu i rodzaju tytułów, których szukasz,Mamy jeszcze kilka miesięcy premiery Disney Plus w obu kierunkach. W międzyczasie jesteśmy tutaj, aby podzielić się wszystkim, co musisz wiedzieć o parze.

Disney Plus kontra Netflix: podstawowe informacje

Netflix i Disney Plus to usługi przesyłania strumieniowego na żądanie do oglądania programów telewizyjnych i filmów. Netflix jest najlepszy w pokonywaniu nowych rywali, którzy wchodzą do walki, z 140 milionów subskrybentów na całym świecie i niezwykle duża biblioteka treści.

Teraz istnieje wiele innych serwisów streamingowych online (Hulu, HBO Go, Amazon Prime Video), ale żadna nie wpłynęła na rynek tak bardzo jak Netflix, który stał się domem dla oryginalnych dramatów, programów komediowych, programów telewizyjnych i gier wideo dla dzieci, animacji i wielu innych gatunków.

Netflix

Źródło zdjęcia: Netflix.

Jednak Netflix opiera się na wielu popularnych programach telewizyjnych, których licencje są coraz bardziej kosztowne: Friends, The Office i nie tylko. muszą dowiedzieć się więcej o własnych próbach oryginalnego programowania, miliardy toną w ich Oryginalne produkcje Netflix, takie jak Stranger Things i master of none.

Pojawienie się Disney Plus usuwa również wiele treści, które Disney posiada, takich jak filmy Marvel Film Universe i popularny serial telewizyjny Netvelix Marvel. (Dardevil, Luke Cage, Jessica Jones i Iron Fist). Disney zarabia dużo pieniędzy (około 300 mln EURO) umieszczając swoje filmy i treści w serwisie Netflix i innych usługach. Dlatego musisz mieć dość wysoką prognozę zysków dla własnej usługi, aby pożegnać się z tymi zyskami.

Spotkaliśmy się z analitykiem Stephanem Paternotem, dyrektorem generalnym Slate, specjalistą ds. rynków finansowych, aby podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat perspektyw Disneya. mówi nam, że „Disney prawdopodobnie dominuje we wszystkich obszarach”, ze względu na siłę różnych usług pomocniczych, takich jak ESPN.

„To niesamowite, jak dobrze poznają ESPN (lider w sportach na żywo), Disney+ (głęboką i rosnącą bibliotekę głównych marek franczyzowych przyjaznych rodzinie) i Hulu (który jest najbliżej Netflix, powoli, częściowo ze względu na poziomy na żywo i reklamy).”

Paternot skomentował również zdolność Disneya do „zarabiania” na różnych markach i aktywach w filmie, telewizji, muzyce i merchandisingu., co daje mu przewagę konkurencyjną nad Netflix i pozwala na podejmowanie większego ryzyka finansowego.

Disney Plus kontra Netflix: cena i dostępność

Na początek Disney Plus zdecydowanie obniży cenę Netflixa. Disney Plus będzie kosztować 5.99 USD (około 4.60 EUR / 8.55 USD) miesięcznie lub 69.99 USD (54.70 EUR / 99.80 USD) w Stanach Zjednoczonych. Jest to przyzwoita kwota w oparciu o cenę Netflix 8.99 USD (7.99 EUR, 9.99 USD) miesięcznie.

netfix kontra disney

(Źródło zdjęcia: © Shutterstock)

Netflix ma trzy łączne poziomy cenowe, plan Standard do oglądania w jakości HD i dwa ekrany jednocześnie, podczas gdy Premium oferuje cztery ekrany i rozdzielczość UHD / 4K..

Nie ma jeszcze słowa o poziomach cenowych Disney Plus, ale bylibyśmy bardzo zaskoczeni, gdyby usługa nie wspierała technologii 4K i prawdopodobnie byłaby bardzo droga. Inne platformy należące do Disneya, takie jak ESPN+ (i Hulu, w których Disney posiada 60% udziałów) mogą być dostępne w ramach pakietu grupowego ze zniżką lub zakupione jako dodatek w indywidualnej cenie za pośrednictwem portalu Disney Plus.

Disney Plus zadebiutuje 12 listopada w USA, ale spodziewamy się większego globalnego wydania wkrótce potem, być może w nowym roku.

Disney Plus kontra Netflix: funkcje i interfejs użytkownika

Niewiele mamy do zrobienia w przypadku interfejsu Disney Plus poza poniższym zrzutem ekranu, udostępnionym przez Disneya na początku tego roku. Wiemy jednak, że W przeciwieństwie do kategorii gatunkowych Netflix, Disney Plus ma przyciski dla pięciu różnych „kanałów”: Disney, Pixar, Marvel, Star Wars i National Geographic oraz mnóstwo treści z poniższych sieci..

Netflix ma autoodtwarzany zwiastun na górze swojej strony głównej, ale wygląda na to, że Disney planuje zamiast tego baner reklamowy. Ponownie, kilka miesięcy przed startem, wiele może się w międzyczasie zmienić.

Oczekujemy, że na stronie głównej pojawi się jakiś algorytm, który zasugeruje zawartość strony głównej, chociaż projekt pozwala sądzić, że wszystko będzie organizowane przez studio produkcyjne, a nie mówienie komedia kontra dramat czy horror.

Interfejs Disney Plus

Źródło obrazu: Disney Plus

Podobnie jak Netflix wiemy, że Disney Plus będzie dostępny w zwykłych seriach aplikacji na telefony komórkowe, laptopy i smart TV., chociaż niedawna prezentacja Disney opuścił także pojawienie się na Nintendo Switch, Netflix wciąż jest ciekawie nieobecny.

Disney Plus kontra Netflix: Treść

Obniżona cena wynika w dużej mierze z małej biblioteki treści, którą Disney będzie miał w momencie premiery. Dyrektor generalny Disneya, Robert Iger, powiedział: „Naszym celem ze strony Disneya jest uzyskanie znacznie niższej ceny niż Netflix. Częściowo odzwierciedla to fakt, że będzie miał znacznie mniejszą objętość”.

Chociaż Disney ma dostęp do wielu wiodących franczyz (Marvel, Star Wars, Pixar itp.), nie będzie miał nieskończonej biblioteki treści, której oczekujemy od Netflix (około 6,000 tytułów). Powinniśmy jednak umieścić w serwisie każdy film Disneya, jaki kiedykolwiek nakręcono, może od pierwszego dnia: to wszystko, oryginalne filmy o Królewnie Śnieżce i Aladyna, filmy o Gwiezdnych Wojnach i każdy film Pixara. Nowe filmy Disneya zostaną dodane do usługi w następnym roku po ich premierze kinowej.

Disney produkuje również szereg nowych programów dla usługi, w tym serię animowanych filmów Gwiezdnych wojen wyprodukowanych przez Jona Favreau (Iron Man, The Jungle Book), zatytułowanych The Mandalorian. Nie wspominając już o spinoffach z kultowym oszustem Marvela, Tomem Hiddlestonem, Scarlet Witch and Vision i być może Hawkeye.

Oczywiste jest, że Disney ma wiele możliwości wykorzystania swojego istniejącego adresu IP poza dużym ekranem., podczas gdy niedawny zakup 20th Century Fox zapewni również cały katalog Simpsonów i nie tylko.

Oryginały Disney Plus

(Zdjęcie: © Disney)

Na tym polega największy problem Netflixa: franczyzy. Netflix udziela licencji na wiele popularnych programów, takich jak Office, Friends i Arrested Development, ale stara się zbudować bibliotekę oryginalnych treści, aby uniknąć trudnych negocjacji licencyjnych i wysokich kosztów dystrybucji.

Paternot zasugerował, że Netflix poradziłby sobie dobrze „w perspektywie krótko- i średnioterminowej, ale ryzykował, że zostanie zepchnięty na „węższą ścieżkę treści”, ponieważ przegrywają na franczyzach pod marką Disneya.

Z tytułami takimi jak Orange is New Black, Master of None, Bojack Horseman i GLOW na platformie Netflix wciąż są tytuły do ​​obejrzenia. Nie wspominając o ponad 100 nominacjach do nagrody Emmy za różne programy i niedawnych Oskarach za niesamowity Rzym.

Netflix jako całość może wydawać się kwestią jakości, tylko pod względem ilości, ale jest wystarczająco dużo programów i różnorodności prestiżu, aby zapewnić, że większość widzów pozostanie kompatybilna.

Wynieść

Trudno powiedzieć na pewno przed oficjalną premierą Disney Plus., ale jasne jest, że usługa przesyłania strumieniowego Disneya będzie zawierać wysokiej jakości nowe i stare tytuły, aby przyciągnąć fanów.

Cena miesięcznej subskrypcji jest już bardzo atrakcyjna, dając miesięczną wartość treści kosztem zakupu samodzielnego filmu Disneya w iTunes lub Rakuten TV.. Ale nadal nie wiemy dokładnie, co otrzymujemy za nasze pieniądze, zwłaszcza jeśli te znajdujące się poza Stanami Zjednoczonymi otrzymują mniej tytułów lub niższą cenę.

Netflix prawdopodobnie utrzyma przewagę dzięki ogromnej liczbie tytułów, dlatego jest bardziej prawdopodobne, że będzie miał coś dla każdego ze swoich użytkowników. Nawet z różnymi przejęciami Disneya, Disney Plus prawdopodobnie będzie niszową propozycją, a jeśli nie jesteś Marvelem ani hardkorowym rodzicem szukającym kreskówek Disneya, trudno nie widzieć, że Disney Plus jest częścią twojego codziennego życia. Zmiel w taki sam sposób jak Netflix.

[bestseller Amazona=»Disney Plus»]

[bestseller Amazona=»Netflix»]