Disney Plus, znany również jako Disney+, to długo oczekiwana platforma do przesyłania strumieniowego Disneya. Jest to próba giganta rozrywki, aby konkurować z uznanymi usługami, takimi jak Netflix i Amazon Prime Video. Po długim okresie szumu i obszernych ogłoszeń dotyczących treści, grupa trafia do Stanów Zjednoczonych, Kanady i Holandii z już 10 milionami ofert i premierą w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku.

To serwis, w którym w jednym miejscu znajdziesz klasyczne filmy animowane od Disneya, Pixara, Gwiezdnych Wojen, Marvela, a nawet Simpsonów. Jest to ogromne przyciąganie i jak dotąd, w zależności od tego, ile czasu spędzamy z aplikacją, podoba nam się baza treści, którą oferuje ta usługa, z najmniejszym ostrzeżeniem, że wiele z jej najlepszych oryginalnych serii wydaje się odległych. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej naszych wczesnych przemyśleń.

Ta oryginalna zawartość zaczyna się od The Mandalorian, pierwszego telewizyjnego serialu akcji na żywo w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dzięki bardziej oryginalnym treściom w Gwiezdnych Wojnach, Pixarze i Marvelu Disney jest dobrze uzbrojony, by zmierzyć się z rywalami Netflix, Amazon Prime i Apple Plus.

Ta usługa ma bardzo konkretny punkt widzenia i nie zawiera treści dla dorosłych, podczas gdy większość tych innych usług tworzy programy i filmy dla każdej możliwej publiczności. Pomimo pewnych problemów z awariami uruchamiania, domek myszy ogólnie działał dobrze. Poniżej wyjaśnimy, jak subskrybować Disney Plus, ile to kosztuje i co myślimy o nowej usłudze przesyłania strumieniowego.

Spis treści

Jak zarejestrować się w Disney Plus

Zarejestruj się w Disney+ tutaj i zacznij od 7-dniowego okresu próbnego, abyś mógł sprawdzić, czy jest dla Ciebie odpowiedni, zanim zdecydujesz się na 6.99 EUR miesięcznie. Jeśli chcesz więcej niż Disney, możesz zapisać się na pakiet (tylko USA), który obejmuje ESPN+ i finansowany przez Hulu pakiet podstawowy za 12.99 EUR miesięcznie, co pozwala zaoszczędzić 5 EUR, subskrybując poszczególne usługi.

Powinno to zaspokoić wszystkie Twoje potrzeby związane z rozrywką: ESPN+ ma na uwadze Twoją pasję do sportu, a Hulu oferuje więcej rozrywki dla dorosłych, a także własne oryginały, takie jak seria The Handmaid's Tale. i Stephen King, Castle Rock.

Disney Plus z czasem będzie dodawać coraz więcej filmów. Jeśli seria dramatów Cię nie dostanie, zawsze możesz spróbować ponownie za kilka miesięcy, kiedy nowe filmy Gwiezdne Wojny i Marvela trafią do serwisu.

Disney Plus: co myślimy

Disney Plus nasz 3-dniowy werdykt najlepszych programów

(Zdjęcie: Disney Plus)

Opublikowaliśmy już naszą recenzję Disney Plus i jesteśmy pod wrażeniem tego, co zobaczyliśmy. Jesteśmy ciekawi, czy harmonogram Disneya dotyczący tworzenia nowych oryginalnych treści jest wystarczająco szybki, biorąc pod uwagę szybkość, z jaką jego konkurenci produkują nowe programy. To powiedziawszy, duże projekty opłacają się na dłuższą metę, a obecne mnóstwo filmów i programów telewizyjnych zapewnia mocne podstawy, na których Disney może się opierać.

Ogrom katalogu Disneya sprawia, że ​​nie wszystko jest zwycięzcą, zwłaszcza gdy w latach 90. zaczynasz od razu chodzić na filmy Disney VHS, ale nie można powiedzieć, że nie jest wyczerpujący. Oprócz kilku brakujących filmów Marvela i Gwiezdnych wojen, robi dobre pierwsze wrażenie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat aplikacji i zawartości platformy, zapoznaj się z naszym artykułem Disney Plus.

Jak widać, Disney Plus uruchomił prawie każdą większą platformę. Disney potwierdził listę platform, które będą wspierać Disney Plus przed premierą. Obejmuje urządzenia Apple TV, urządzenia strumieniowe Roku, Google Chromecast, iOS i Android, PS4 i Xbox One oraz platformę Android TV obsługującą telewizory Nvidia Shield, Sony i Hisense. .

Amazon Fire TV jest również wspierany po uruchomieniu, po umowie między Disneyem a gigantem handlu detalicznego. Poszukaj aplikacji na swoim ulubionym urządzeniu, jeśli nie jest połączona w odpowiednim polu i powinieneś ją znaleźć.

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się o planowanej aplikacji Disney Plus na Nintendo Switch, ale w momencie premiery taka aplikacja nie istniała.

Simpsonowie mają duży problem w Disney Plus

Wszystkie klasyczne odcinki Disney+ Simpsonowie są obcięte w formacie panoramicznym, co oznacza, że ​​tracisz mnóstwo fajnych dowcipów wizualnych, takich jak Duff, Duff Lite i Duff Dry, wszystkie z tej samej tuby pic.twitter.com/cTy9adulFl 12 listopada 2019

Użytkownicy zgłaszali, że odcinki Simpsonów w wersji pre-HD (tj. najlepsze) są przekierowywane do Disney Plus, aby pasowały do ​​​​raportu panoramicznego, usuwając w ten sposób niektóre świetne dowcipy, z których słynie animowana komedia. Zobacz powyżej godny uwagi przykład, ale ogólnie jest trochę rozczarowujące, że nie ma możliwości powrotu do oryginalnego formatu obrazu 4: 3. Komentarz dźwiękowy do każdego odcinka dołączonego do DVD nie jest taki sam. nie zostali wybrani do Disney Plus, co wydaje się straconą szansą.

Jednak inne stare programy Disneya na platformie są wyświetlane w ich natywnych proporcjach, więc mam nadzieję, że Disney zmieni to tak szybko, jak to możliwe.

Disney Plus zepsuł się pierwszego dnia

Właśnie pobrałem i zarejestrowałem się, a to ciągle się pojawia: pic.twitter.com/jTkdbaivGF Listopad 12, 2019

Od pierwszego dnia konto wsparcia Disney Plus na Twitterze otrzymało część skarg dotyczących problemów z połączeniem na różnych platformach, a Disney oficjalnie odpowiedział na usterki, mówiąc, że „działa szybko, aby rozwiązać wszystkie bieżące problemy”. To wyjaśnia, że ​​usługa „przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania”, co sugeruje, że istnieje duże zapotrzebowanie na usługę.

Popyt na #DisneyPlus przekroczył nasze najśmielsze oczekiwania. Cieszymy się, że chętnie oglądasz wszystkie swoje ulubione filmy i szybko pracujesz nad rozwiązywaniem bieżących problemów. Doceniamy twoją cierpliwość. 12 listopada 2019 r.

Komunikat o błędzie w aplikacji to: „Wygląda na to, że wystąpił błąd połączenia z usługą Disney+, spróbuj ponownie później, jeśli problem będzie się powtarzał”. Firma Variety poinformowała również, że klienci skarżą się na czas oczekiwania przez infolinię. Od tego czasu jednak doniesienia o Downdetectorze znacznie spadły na Disney Plus. Mam więc nadzieję, że był to tylko aktualny temat.

Disney Plus transmituje na żywo, jak zarejestrować linki do aplikacji

(Zdjęcie: Marvel Studios)

Disney Plus FAQ: Odpowiedzi na szybkie pytania

  • Co to jest Disney Plus? Podobnie jak Netflix, jest to usługa przesyłania strumieniowego, ale zawiera tylko treści Disneya.
  • Kiedy pojawi się Disney Plus? Disney Plus już wystartował w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Holandii. Zostanie uruchomiony 19 listopada 2019 r. w Australii i Nowej Zelandii, a następnie 31 marca 2020 r. w Wielkiej Brytanii i większości krajów europejskich.
  • Ile kosztuje Disney Plus? 6.99 USD miesięcznie w Stanach Zjednoczonych (69.99 USD rocznie), 8.99 EUR 4 w Australii i Kanadzie (89.99 USD rocznie), 9.99 EUR w Nowej Zelandii (99.99 USD rocznie) i 6,99 EUR w Holandii (69,99 EUR rocznie). Nie ogłoszono żadnych cen w Wielkiej Brytanii.
  • Gdzie mogę to znaleźć? Disney Plus został uruchomiony na iOS, Android, Apple TV, PS4, Xbox One, urządzenia Amazon, przeglądarki i Android TV.
  • Czy Disney Plus pokona Netflixa? Sprzeciwiamy się Disney Plus nad Netflix, aby zobaczyć, kto prowadzi, ale prawdopodobnie jest miejsce dla obu w ich transmisji na żywo.
  • Czym są kanały Disney Plus? Nie ma kanałów jako takich, ale istnieje pięć oddzielnych centrów treści dla Disneya, Pixara, Gwiezdnych wojen, Marvela i National Geographic. Będzie również zawierał treści Foxa, takie jak The Simpsons.
Tak wygląda interfejs Disney Plus.

Tak wygląda interfejs Disney Plus. (Źródło zdjęcia: Disney Plus)

Data premiery Disney Plus: USA i Kanada, które możesz kupić teraz

Usługa przesyłania strumieniowego Disney Plus została uruchomiona we wczesnych godzinach 12 listopada, na kilka godzin przed oficjalną godziną rozpoczęcia o 6:00 rano ET. Jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie lub Holandii, na co czekasz? Rejestracja w Australii i Nowej Zelandii została zrozumiana 19 listopada.

Disney Plus pojawi się w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii 31 marca 2020 r. Powodzenia w unikaniu tych spoilerów The Mandalorian. To będą 4 trudne miesiące.

Właśnie ogłoszono: #DisneyPlus będzie dostępny w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Włoszech i Hiszpanii (więcej ogłosimy wkrótce) od 31 marca. Uwaga: tytuły mogą się różnić w zależności od terytorium. pic.twitter.com/lE6nzBeaXy 7 listopada 2019

Disney w końcu zaoferuje tę usługę światu, ale na okres dwóch lat. Możesz chwilę poczekać w zależności od tego, gdzie mieszkasz.

Wyjaśnienie cen i pakietów Disney Plus

Disney Plus kosztuje 6.99 euro miesięcznie (około 6 euro / 10 euro) lub 69.99 euro rocznie w USA. Cena wynosi 8.99 EUR w Kanadzie i Australii (lub 89.99 EUR rocznie), podczas gdy w Nowej Zelandii 9.99 EUR miesięcznie lub 99.99 EUR rocznie. W Holandii cena wynosi 6,99 euro miesięcznie lub 69,99 euro rocznie. Przygotowaliśmy obszerny przewodnik po poziomach cenowych Disney Plus, aby pomóc Ci porównać go z konkurencyjnymi usługami przesyłania strumieniowego.

Możesz także otrzymać Disney Plus z ESPN+ i Hulu w jednym pakiecie za 12.99 USD miesięcznie. A klienci Verizon w USA mają szczęście: jeśli zarejestrujesz się w nieograniczonym planie sieci bezprzewodowej 5G, Internetu domowego Fios lub 4G LTE, dostaniesz rok Disney Plus za darmo.

Oczekuj więcej na Disney Plus UK i innych krajach, ponieważ Disney kontynuuje wdrażanie tej usługi.

Wszystko to oznacza, że ​​usługa jest tańsza w USA niż Netflix., Przynajmniej na razie. „Mogę powiedzieć, że naszym celem w Disneyu jest uzyskanie ceny netto na Netflix, co po części odzwierciedla fakt, że wolumen znacznie spadnie” – powiedział Robert Iger, prezes i dyrektor generalny Disneya. „Treść (jakościowa) będzie bardzo wysoka, ze względu na marki i franczyzy, o których mówimy, ale premiera odbędzie się przy mniejszym wolumenie, a cena to odzwierciedli”.

Iger zasugerował też, że cena może z czasem stopniowo rosnąć, co nie byłoby wielkim zaskoczeniem. Tak właśnie stało się z Netflixem, jego inwestycje w oryginalne treści wzrosły w ostatnich latach.

Wojny klonów

W Disney Plus pojawią się nowe odcinki Wojen klonów. (Źródło zdjęcia: LucasFilm)

Disney Plus oferuje transmisje 4K HDR

Disney Plus jednocześnie przesyła strumieniowo do 4 urządzeń w rozdzielczości 4K i HDR (wysoki zakres dynamiki) bez dodatkowych kosztów, z maksymalnie 7 profilami użytkowników na platformie. Oczywiście nie wszystkie treści są dostępne w rozdzielczości 4K/HDR i oczywiście nadal będziesz potrzebować telewizora 4K do oglądania treści. Ale biorąc pod uwagę, że wszystkie oryginalne filmy Star Wars zostały wydane w usłudze 4K z Dolby Vision, dobrze wróży to przyszłym filmom, które przeskoczą do Disney Plus.

Tymczasem Netflix ma warstwę premium, która umożliwia dostęp do strumieni 4K / HDR. W porównaniu z nim atrakcyjna jest subskrypcja typu „wszystko w jednym”.

Disney Plus obsługuje Dolby Atmos i Dolby Vision, dzięki czemu jest świetną opcją dla kinomanów.

Gwiezdne wojny na Disney Plus to kolejna zmiana w strzelaninie między Hanem i Greedo

O mój Boże. To nie jest żart. pic.twitter.com/RMkh7Blg7D 12 listopada 2019

Wersja Gwiezdnych Wojen znaleziona w Disney Plus jest najwyraźniej oparta na wydaniu Blu-ray Disc z 2011 r., ale fani zauważyli kolejny dziwny zwrot w niesławnym spotkaniu Han/Greedo. Inny dyrektor Greedo powiedział nieistniejące słowo „Maclunkey!” Został dodany (poprzez Historie Filmowe), na krótko przed tym, jak nowa eksplozja wizualna zamaskowała postacie. To co najmniej dziwna zmiana, ale hej, przyzwyczailiśmy się do oryginalnej trylogii Gwiezdnych wojen. Przynajmniej możemy się z tego śmiać.

1573578188 353 Disney Plus jest na żywo, jak rejestrować linki do aplikacji

(Zdjęcie: Marvel Studios / Disney Plus)

Disney Plus: programy telewizyjne i filmy Marvela

16 filmów Marvel Cinematic Universe zostało wydanych w Disney Plus w Stanach Zjednoczonych, a więcej jest w planach. Możesz także spodziewać się nowych, ekskluzywnych programów telewizyjnych Marvela z Twoimi ulubionymi superbohaterami, ponieważ MCU po raz pierwszy oficjalnie rozszerzy się na programy telewizyjne. Jeden raport sugerował, że te programy będą miały budżet w wysokości 25 milionów dolarów na odcinek. Pierwsze spojrzenie na te programy jest obecnie dostępne w Disney Plus w specjalnym programie o nazwie Expanding the Universe.

Pierwszymi z tych pokazów MCU będą Falcon i The Winter Soldier. (w tej roli Anthony Mackie i Sebastian Stan), która odbędzie się w trzecim kwartale/jesieni 2020 roku, około rok po uruchomieniu Disney Plus. Będzie to 6 odcinków i będzie zawierać powrót Helmuta Zemo (Daniel Bruhl) z Civil War.

Wielu fanów Toma Hiddlestona z przyjemnością ogłosi, że następnym programem w nowym składzie Marvela będzie program Loki TV., sześcioodcinkowy miniserial przedstawiający boga-buntownika. Wiemy również z San Diego Comic-Con, że seria zostanie wznowiona po nagłej ucieczce Lokiego do Avengers: Endgame przez Tesseract. Nie ma wątpliwości, że w rezultacie będziesz mieć wiele problemów.

W 2021 roku WandaVision, kontynuacja Scarlet Witch (Elizabeth Olsen) i Vision (Paul Bettany), będzie powiązana z wydarzeniami z sequela Doctor Strange oraz z serialem Hawkeye, w którym rolę i mentora przejmie Jeremy Renner. Nowa iteracja Hawkeye, Kate Bishop.

Nadszedł czas, by Hawkeye zabłysnął!

Nadszedł czas, by Hawkeye zabłysnął! (Źródło zdjęcia: Marvel)

Reżyser Marvel TV, Jeph Loeb, powiedział, że w usłudze Disney Plus pojawią się również inni „bohaterowie ulicy”, a programy telewizyjne Marvela zastąpią lub uzupełnią te Luke'a Cage'a, Jessiki Jones, Daredevila itp. Iron Fist i The Defenders, z których wszystkie zostały anulowane w serwisie Netflix (przez Ostateczny termin). Od tego czasu ogłoszono jednak nadchodzące wydanie Loeba (przez THR), a Kevin Feige nadzoruje teraz dział telewizyjny, który wcześniej był oddzielony od reszty studiów Marvela. Więc nie wiemy, gdzie to pozostawia te postacie.

Co ciekawe, pojawi się również program Marvel TV, który nada kolejną odsłonę MCU Baptized What If? Animowany serial Marvela oparty jest na serii komiksów, w których rzeczywistość rozgrywa się nieco inaczej dla naszych superbohaterów i naszych ulubionych złoczyńców. Jak agentka Peggy Carter odniosłaby sukces, gdyby zamiast Steve'a Rogersa wzięła serum superżołnierza? Wielu aktorów Marvela powtórzy swoje role w tej antologii, co czyni go czymś więcej niż tylko ciekawostką.

Podczas D23 Expo Disneya pod koniec sierpnia CCO Marvela Kevin Feige ogłosił trzy nowe serie – She-Hulk, Moon Knight i Ms. Marvel – które zadebiutują w usłudze, dramatycznie rozszerzając MCU poprzez wprowadzenie nowych postaci. Nawet z tymi, które nadejdą, istnieje wiele spin-offów Marvela, które nadal chcemy zobaczyć na małym ekranie.

W przypadku starszych filmów MCU można się spodziewać, że zostaną usunięte z Netflix, gdy tylko umowy wygasną, zanim zostaną przeniesione do Disney Plus w momencie premiery. Podczas telekonferencji z inwestorami dyrektor generalny Disneya Bob Iger powiedział, że Captain Marvel będzie pierwszym ekskluzywnym filmem Disneya w serwisie. Ponadto 6 listopada potwierdzono, że Avengers Endgame ukaże się 12 listopada, kiedy usługa zostanie uruchomiona. również, przechodząc od poprzedniej daty w grudniu. Krótko przed premierą Disney ogłosił również 8 nowych filmów Marvela na Disney Plus, w tym Avengers.

Złodziej

(Zdjęcie: Lucasfilm)

Disney Plus: Gwiezdne wojny filmy i programy telewizyjne

Może pamiętacie, że Disney kupił Gwiezdne Wojny w 2012 roku, co oznacza, że ​​masz teraz prawa do całej biblioteki filmów, a także możliwość tworzenia oryginalnego programowania w tym wszechświecie. Spodziewaj się więc wielu filmów i programów telewizyjnych o Gwiezdnych Wojnach w Disney Plus. Wszystkie filmy od I do VII przyjdą pierwszego dnia, potem filmy i spin-offy pojawią się w 2020 roku.

Pierwszy odcinek The Mandalorian jest już dostępny, spektakl stworzony przez Jona Favreau (reżysera Iron Mana i Księgi dżungli). Przedstawia postać, która wygląda jak Boba Fett, podąża za dziedzictwem łowcy nagród, a zwiastuny nadają mu wygląd prawdziwych Gwiezdnych Wojen. Według plotek budżet na ten program to 15 milionów dolarów na odcinek, a poziom uwolnionych efektów można odliczyć.

To nie jedyna nowa zawartość epizodyczna Gwiezdnych wojen potwierdzona dla Disney Plus. Andian Cassiana (w tej roli Diego Luna) również dostanie swój własny serial telewizyjny, który opowiada o jego życiu przed wydarzeniami z filmu z 2016 roku. Chociaż dyrektor generalny Disneya uważa, że ​​jest zbyt wiele filmów o Gwiezdnych Wojnach, aby się pojawiły, program telewizyjny staje się coraz bardziej napięty.

Potwierdza się również serial telewizyjny Obi-Wan Kenobi. Ewan McGregor powtórzy swoją rolę we wcześniejszych filmach oraz w siódmym sezonie serialu animowanego Gwiezdne wojny: Wojny klonów. Ale możesz sprawdzić dokładnie, jakie filmy i programy telewizyjne są dostępne w naszym przewodniku Disney Plus Star Wars.

Disney Plus: Simpsonowie i lisy

Przejęcie Foxa przez Disneya było wielką sprawą, zwłaszcza dla Disney Plus.

Fox jest właścicielem praw do wielu głównych kanałów telewizyjnych., w tym The Simpsons, co oznacza, że ​​każdy odcinek z pierwszych 30 sezonów serialu trafił do serwisu (oprócz odcinka trzeciego sezonu, Stark Raving Dad, z powodów, które będą oczywiste dla fanów).

Wcześniej Fox trzymał klucze do serii X-Men, nakładając surowe ograniczenia na Marvel Cinematic Universe (jak słowo „mutant” nigdy nie używane na ekranie). Fuzja oznacza teraz, że te postacie mogą pojawić się w MCU, z Fantastyczną Czwórką. Prawdopodobnie zostaną zapisane na filmy, a nie na programy telewizyjne, ale cokolwiek to jest, pewnego dnia prawdopodobnie zobaczysz projekty MCU oparte na fakcie, że oboje przychodzą do Disney Plus.

Disney Plus będzie również zawierał wybór klasycznych kreskówek z lat 90., w tym X-Men, Fantastic Four i Spider-Man. Film Big Fox, który pojawił się pierwszego dnia Disney Plus, to Avatar Jamesa Camerona. Pojawią się filmy Foxa, takie jak The Princess Bride i The Sound of Music. Możesz także spodziewać się ponownego uruchomienia w samotności w domu, o co wszyscy prosimy.

Remake Mulan w reżyserii Disneya (2020) zostanie również zaprezentowany przez Disney Plus.

Remake Mulan (2020) w reżyserii Disneya zostanie również zaprezentowany przez Disney Plus. (Źródło zdjęcia: Disney)

Inne filmy, programy i ekskluzywne filmy Disney Plus

Marvel i Gwiezdne Wojny są być może najważniejszymi atrakcjami, ale oryginały Disney Plus wykraczają daleko poza superbohaterów i przestrzeń kosmiczną.. W przygotowaniu jest duży wybór nowych programów telewizyjnych i seriali, w tym m.in nowy projekt Monsters Inc. o nazwie Monsters at Work (dostępny w 2020 r.), a od czasu jego premiery spodoba ci się nowy dokument Fake w wieloletniej serii High School Musical, przygotuj się, nosi on tytuł High School Musical: The Musical: The Series.

W dniu premiery pojawił się również oryginalny świąteczny film Noelle, w którym zagrali Anna Kendrick i Bill Hader.

Dla fanów klasycznego Disneya Lady and the Tramp oferuje remake na żywo, a fani animacji z lat 90. będą mieli nową Mulan na żywo, która będzie transmitowana na żywo i transmitowana. Ostateczny termin sugeruje, że trwają projekty oparte na Don Kichocie, Mieczu i kamieniu oraz Trzech ludziach i dziecku, a także inne projekty zatytułowane The Paper Magician, Togo i Timmy Failure. W listopadzie 3 r. uruchomiono również teleturniej o nazwie The Big Fib.

Jeśli jednak bardziej interesują Cię wieloletnie filmy animowane Disneya, firma twierdzi, że wszystkie filmy, które zostały zamknięte w Krypcie, zostaną uwzględnione. Może to obejmować niektóre z najtrudniejszych do znalezienia zdjęć Myszki Miki po raz pierwszy.

Najmłodsi będą mieli wiele wspólnego z programami Disney Channel, Disney Junior i Disney XD.

W Disney Plus pojawią się także filmy dokumentalne DisneyNature, w tym Dolphin Reef, komentowane przez aktorkę Natalie Portman. Disney Nature pracuje zarówno nad filmami dokumentalnymi, jak i animacją, a także wprowadzi do Disney Plus animowany film Pingwiny. Wraz z pojawieniem się serialu rozpocznie się także serial dokumentalny zatytułowany The World D' według Jeffa Goldbluma. To mniej więcej to, czego oczekujesz od tytułu.

Wszystkie oryginalne programy Disney Plus będą emitowane co tydzień, w przeciwieństwie do serwisów takich jak Netflix i Amazon, w których każdy odcinek ma tendencję do jednoczesnego wyłączania.

Czy Disney Plus będzie miał klasyczne filmy Disneya?

O tak. Potwierdzono, że każdy film Disneya, jaki kiedykolwiek powstał, jest przeznaczony do tej usługi.. Tak więc wszystko, od Śnieżki do Krainy Lodu 2, powinno być dostępne w Disney Plus jakiś czas po premierze.

Czego brakuje w Disney Plus?

Usługa przesyłania strumieniowego Disneya nie będzie zawierać treści poza ekosystemem Disneya, o których wiemy.. Jeśli Hulu i Netflix mają tak szeroki zakres treści, to dlatego, że mają rozbudowaną sieć umów licencyjnych ze studiami zewnętrznymi. Disney Plus to bardziej konkretna oferta.

Ale oczywiście, Disney ma wiele treści, z których można skorzystać, zwłaszcza w przypadku powolnego ciągu filmów i programów wychodzących z Foxa.. Warto również zauważyć, że w serwisie nie będzie treści przeznaczonych dla dorosłych ani przeznaczonych dla dorosłych. Według raportu Deadline, spodziewaj się, że filmy Fox zorientowane na dorosłych zwrócą się do Hulu.

Nawet jeśli Disney jest teraz właścicielem na przykład Foxa, nie oznacza to, że zaczniesz widzieć Deadpool przeklinającego w Disney Plus.. Jednak mówi się o pozycji PG-13 w X-Force Deadpool 2 dla platformy (poprzez ComicBook).

Przepraszam Deadpool, ale jesteś za stary na Disney Plus.

Przepraszam Deadpool, ale jesteś za stary na Disney Plus. (Źródło zdjęcia: Fox)

To dość oczywiste, ale oryginalny serial telewizyjny Marvel na Netflix nie będzie przesyłany strumieniowo do nowej usługi Disney Plus, o której wiemy. Oznacza to, że Daredevil, Luke Cage i Jessica Jones nie zostaną ponownie uruchomione w Disney Plus w swoich obecnych iteracjach. Wszystkie i tak zostały usunięte, ale nie widzimy, by w najbliższym czasie opuściły Netflix. Pewnego dnia możesz zobaczyć, jak wracają, ale może najlepiej zostawić ten czas postaciom.

Jednak to, co zobaczycie na Disney Plus, to straszna seria Inhumans z 2017 roku. Nadchodzi dzień pierwszy.

Co dalej z Disney Plus?

Czekamy długo, zanim niektóre z największych programów Marvela pojawią się w 2020 roku., a niektóre inne gadżety związane z Gwiezdnymi Wojnami są jeszcze bardziej odczuwalne. Jednak z biegiem czasu, wraz z rozwojem usługi, prawdopodobnie będzie się rozwijał w taki sam sposób, jak Netflix, ze stałym napływem oryginałów z różnych filarów treści.

Mandalorianin i Forky zadają pytanie, więc to dopiero początek, a katalog filmów Disneya, Marvela, Gwiezdnych wojen i Pixara powinien z czasem rosnąć.

Udostępnij to