Discord AutoMod zatrzyma szkodliwy język i natychmiast zablokuje

Discord dodaje nowe narzędzie dla moderatorów, aby zapobiegać pojawianiu się szkodliwych wiadomości na ich platformie i przedłuża członkostwo Premium.

Szkodliwe narzędzie językowe nazywa się AutoMod i zostało ujawnione w parodii kurczaków Power Rangers na YouTube (otwiera się w nowej karcie). Pomimo niedorzeczności zapowiedzianego wideo, AutoMod (otwiera się w nowej zakładce) to całkiem znacząca aktualizacja, która pomoże odciążyć moderatorów platformy, zwłaszcza jeśli muszą uruchomić ogromny serwer.

Automatyczna ochrona

Jak krótko wspomniano, AutoMod uniemożliwia trollom spamowanie czatu mową nienawiści. Sposób działania narzędzia polega na tym, że moderatorzy najpierw wybierają słowa lub frazy do zablokowania na serwerze. Moderatorzy mogą dodawać własne słowa lub pobierać je z listy najczęściej zgłaszanych słów (otwieranej w nowej zakładce), która jest podzielona na trzy kategorie: oszczerstwa i obelgi, treści seksualne i rażące wulgaryzmy.

Po dodaniu słów moderatorzy mogą wybierać spośród trzech różnych odpowiedzi. Mogą uniemożliwić publikację wiadomości zawierającej szkodliwe słowo, wysłać ostrzeżenie do moderatorów lub zablokować użytkownika. Discord czuł również, że źli aktorzy próbują zakraść się do słów i ominąć AutoMod z funkcją Wildcard.

Załóżmy na przykład, że troll próbuje wykraść przekleństwo, dodając do niego inne. Moderatorzy mogą używać symboli wieloznacznych, umieszczając gwiazdki przed, po lub wokół słowa, aby upewnić się, że AutoMod złapie je, jeśli ktoś spróbuje ukryć szkodliwy język. Zwolnienia dla moderatorów, administratorów, innych użytkowników lub dla całych kanałów można dodać za pośrednictwem AutoMod.

Kiedy to wszystko jest ustawione, AutoMod, zgodnie ze swoją nazwą, automatycznie blokuje i zarządza szkodliwym językiem, odciążając moderatorów.

Narzędzie jest obecnie w fazie beta i można je znaleźć w sekcji Moderacja treści w Ustawieniach serwera, według Discord (otwiera się w nowej karcie). Wypróbuj AutoMod na Discord, urządzeniu mobilnym, Windows, macOS i przeglądarce Linux. Ponadto lista najczęściej zgłaszanych słów jest dostępna tylko w języku angielskim. Zapytaliśmy Discorda, czy beta jest dostępna tylko w USA i kiedy doda obsługę innych języków, ale nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

premia rosnąca

Jeśli chodzi o subskrypcję Premium, firma rozszerzy ją na inne serwery jeszcze tego lata, ale tylko w Stanach Zjednoczonych. Nie mylić z Discord Nitro (otwiera się w nowej zakładce), który dodaje nowe funkcje do konta, członkostwo Premium dotyczy pojedynczych serwerów.

Pozwala na to, aby niektóre części serwera znajdowały się za zaporą. Członkostwo pozwala również administratorom decydować o cenie różnych poziomów i korzyściach, jakie uzyskują użytkownicy. W nowej aktualizacji dostępny jest odnowiony panel analityczny, który pokazuje więcej informacji o zarobkach, obsługę niestandardowych emotikonów i możliwość oferowania członkom społeczności bezpłatnych wersji próbnych członkostwa.

Discord podsumowuje swoją wielką aktualizację, otwierając nową stronę społeczności, aby nauczyć moderatorów, jak zarządzać serwerami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Discordzie, TechRadar ma przewodnik dla początkujących.

Udostępnij to