Nieznany chiński producent smartfonów ma zamiar wpisać się do Księgi Rekordów Guinnessa z największą na świecie baterią w smartfonie.

Oukitel ogłosił, że jego wytrzymały smartfon WP19 będzie wyposażony w baterię o pojemności 21,000 13 mAh, która wystarczy do sześciokrotnego naładowania Apple iPhone XNUMX.

Ogromna bateria może być nawet używana jako awaryjna przenośna ładowarka baterii do laptopów ze złączem typu C. Przy odpowiednich ustawieniach powinieneś być w stanie używać jej jako mobilnego punktu dostępu lub prawdziwej bezprzewodowej kamery bezpieczeństwa.

Power bank przyklejony do wytrzymałego smartfona

Biorąc pod uwagę jego główną funkcję, nie można oczekiwać, że będzie smukły. Przy 29 mm jest to najgrubszy smartfon, z jakim się zetknęliśmy, ważący 570 g. Reszta jego specyfikacji jest solidnie aktualna; 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci na pokładzie, system Mediatek Helio G95 na chipie, duży wyświetlacz FHD+ o przekątnej 6,78 cala, Android 12 i nie tylko.

Podczas gdy brak łączności 4G osłabi nasz entuzjazm, obecność 64-megapikselowego czujnika aparatu Samsung, 2-megapikselowego czujnika makro i 20-megapikselowego noktowizora Sony z tyłu może okazać się zwycięzcą dla tych, którzy dobrze wyglądają. wszechstronne urządzenie, które może być używane na wolności bez obawy o wyczerpanie baterii.

Telefon jest obecnie dostępny w przedsprzedaży w oficjalnym sklepie Aliexpress Oukitel (otwiera się w nowej karcie) za prawie 600 euro (około 480 GBP, 830 AU), cena obejmująca bezpłatną wysyłkę telefonu.Większość terytoriów na całym świecie, ale z wyłączeniem cła i podatki oraz opłaty manipulacyjne, które mogą być pobierane przez kurierów. Spodziewaj się pierwszych dostaw w sierpniu 2022 r.

Smartfony z dużymi bateriami stały się coraz bardziej dostępne od czasu plotki wywołanej przez nieszczęsnego Energizer Power Max P18K Pop w lutym 2019 roku. Od tego czasu dwa smartfony 13 Ah (Ulefone Power Armor 13 i Blackview BV9100) oraz jeden 15 Ah Oukitel WP15) zostały wydane.

Cena może być nieco trudna do przełknięcia, biorąc pod uwagę, że smartfony z tym samym zestawem funkcji (z wyjątkiem ogromnej baterii) można kupić za połowę ceny. Czy zatem wygoda posiadania ogromnej baterii uzasadnia tę równie wysoką premię cenową?

Udostępnij to