Liczba użytkowników VPN i oprogramowania chroniącego prywatność wzrosła na Kubie, ponieważ władze zamknęły dostęp do Internetu, aby rozprawić się z protestującymi.

Jak podała niezależna organizacja medialna Inventory, odnotowano ponad 34,000 89.000 dodatkowych pobrań bezpłatnej usługi podobnej do VPN Psiphon w porównaniu z dwoma tygodniami przed incydentem. Około XNUMX XNUMX Kubańczyków zainstalowało oprogramowanie na swoim urządzeniu, aby ominąć ograniczenia.

We wczesnych godzinach porannych 15 lipca w całym kraju rozprzestrzeniła się fala wyłączania Internetu, aby uciszyć protestujących. Zaczynając w Pinar del Río i rozprzestrzeniając się do stolicy Hawany, Kubańczycy wyszli na ulice, aby potępić miesiące niedoborów żywności, leków, paliwa i elektryczności, które sparaliżowały wyspę.

Awarie w Internecie są coraz większym problemem na całym świecie i są wykorzystywane przez rządy autorytarne do ograniczania komunikacji, zwłaszcza podczas protestów lub wyborów. Właśnie dlatego ludzie nauczyli się aktywować jedną z najlepszych usług VPN, aby złagodzić skutki dostępu do ocenzurowanych witryn, takich jak platformy mediów społecznościowych.

Wraz z zaciemnieniem #internet we wczesnych godzinach 15 lipca liczba aktywnych użytkowników VPN @PsiphonInc nagle wzrasta w #Kuba.2 tygodnie)#KeepitOn https://t.co/TamBvriiSI pic.twitter.com/ RZvny4GQ2cJuly 17, 2022

Zobacz więcej

Opracowany przez badaczy Citizen Lab w 2007 roku, aby pomóc użytkownikom żyjącym z ograniczoną wolnością w Internecie, Psiphon to oprogramowanie obejścia, które pozwala użytkownikom ominąć cenzurę Internetu.

Jest całkowicie darmowy i open source i łączy w sobie technologie bezpiecznej komunikacji i zaciemniania. Wykorzystuje oprogramowanie VPN, SSH i internetowe proxy, aby ominąć solidne zapory ogniowe, których inne usługi nie mogą.

Psiphon działa poprzez przekierowanie ruchu internetowego, aby zapobiec filtrowaniu przez maszyny filtrujące twoich działań online. Jednocześnie maskuje ruch, aby wyglądał jak połączenie niepodlegające obowiązującym ograniczeniom.

Oprogramowanie jest dostępne dla systemów Android, Windows i iOS. Darmowa wersja ma nieograniczoną przepustowość i nie wymaga rejestracji, ale prędkość jest ograniczona do 2 Mb / s. Możesz także uaktualnić do Psiphon Pro za 9.99 USD miesięcznie lub 8.33 USD miesięcznie w abonamencie rocznym.

(Źródło zdjęcia: Psiphon)

Jeśli jednak chcesz zainwestować trochę pieniędzy, polecamy lepsze tanie usługi VPN. Naszym numerem 1 na tej liście jest na przykład Surfshark, którego miesięczna opłata spada do 2.30 € po zarejestrowaniu się w dwuletnim planie.

Istnieje również wiele darmowych aplikacji VPN. Przed dokonaniem wyboru koniecznie przeczytaj nasz przewodnik. Wiele z tych usług może ujawnić Twoje dane lub nie odblokować cenzurowanych witryn. W chwili pisania tego artykułu naszym ulubionym jest Proton VPN Free.

1644785069 141 Jak oglądać Super Bowl 2022 online za darmo na żywo?

Udostępnij to