Dzięki temu przestań podsłuchiwać swój inteligentny głośnik

Próbujesz prowadzić prywatną rozmowę bez słuchania inteligentnego głośnika Google Home? Cóż, aplikacja Google Home ma teraz dla Ciebie rozwiązanie w postaci suwaka czułości, który pozwala ograniczyć zdolność głośnika do słyszenia słabych lub odległych głosów.

El control deslizante oferuje bardzo konfiguracje: predeterminada, menos receptiva y más receptiva, para variar la Capacity del Asistente de Google para captar su voz. Warto wypróbować wszystkie trzy i zobaczyć, jak głośno musisz być, aby nagrać swój głos, i upewnić się, że uzyskasz pozory prywatności, nie pozbawiając inteligentnego głośnika możliwości usłyszenia Cię.

Może się to wydawać sprzeczne z intuicją: w końcu nie chcesz, aby Twój inteligentny głośnik (otwiera się w nowej karcie) słuchał Twoich poleceń? Ale jeśli martwisz się o prywatność i chcesz zachować prywatność swoich rozmów, nowy suwak Google Home może być właśnie dla Ciebie.

Inteligentne głośniki często błędnie interpretują dźwięki swoich słów budzenia – poleceń, które przyciągają uwagę inteligentnego asystenta. W przypadku Google jest to „Hej Google” lub „OK Google”, podczas gdy Alexa po prostu odpowiada na „Alexa” (z opcją przełączenia na „Echo” lub „Komputer” w aplikacji Alexa, jeśli chcesz).

Wreszcie aplikacja Google Home ma wkrótce dodać opcje czułości „Hej Google” dla każdego urządzenia z Asystentem Google. https://t.co/a7R2pxLCLI pic.twitter.com/LJ6GpAj7CY 21 kwietnia 2020 r

Zobacz więcej

To nie twój interes

W ostatnich latach pojawiło się sporo błędów naruszających prywatność, na przykład Alexa i Asystent Google przypadkowo nagrywały rozmowy, a nawet wysyłały pliki audio do osobistych kontaktów. Google i Amazon również używają rzeczywistych nagrań dźwiękowych do szkolenia swoich asystentów głosowych, co oznacza, że ​​nie zawsze można mieć pewność, ile uszu otrzyma proste polecenie „Google”.

Domowi asystenci głosowi to stosunkowo nowa technologia i chociaż takie problemy wciąż są opracowywane, uspokajające jest posiadanie nieco większej kontroli nad tym, jak mogą słyszeć twoje rozmowy w domu. . Może to być tylko spór o zmywarkę, ale to nie znaczy, że chcemy, aby Google o tym wiedział.

Udostępnij to