Pomimo rosnącej konkurencji Netflix nadal wyznacza standardy strumieniowego przesyłania treści filmowych dzięki ogromnej bibliotece licencjonowanych filmów i oryginalnych funkcji.

Lista dostępnych tytułów platformy zmienia się co miesiąc, a Netflix robi miejsce na nowe filmy Netflix, które równie często żegnają się ze starymi. W grudniu to trio gwiazdorskich thrillerów na linii ognia, z których wszystkie zdobyły miejsce na naszej liście najlepszych filmów Netflix w pewnym momencie.

Trzy filmy, które wybraliśmy poniżej, opuszczą amerykańską wersję Netflix 1 grudnia, więc masz czas do 30 listopada, aby je obejrzeć.

Jedenaście oceanów (2001)

(* 3 *)

(Źródło zdjęcia: Warner Bros. Pictures)

Remake filmu „Rat Pack” z 1960 roku pod tym samym tytułem, „Ocean's Eleven” Stevena Soderbergha, w którym występuje George Clooney jako doświadczony, ale stylowy przestępca, który rekrutuje 10 byłych kolegów, aby dokonali napadu na 160 milionów euro w nowojorskim kasynie w Las Vegas. Brad Pitt, Matt Damon i Julia Roberts występują także obok hollywoodzkich weteranów Carla Reinera i Elliotta Goulda w obsadzie filmu, który, jak można sobie tylko wyobrazić, kosztowałby nieskończenie większą sumę w 2022 roku.

Ocean's Eleven to stosunkowo spokojny thriller w porównaniu z pozostałymi dwoma filmami z tej listy (na przykład raczej nie będziesz się pocić ze strachu), ale jego tempo jest na miejscu, a zakończenie pozostaje ponadczasowe. Kontynuacje filmu, Ocean's Thirteen i Ocean's Twelve, również opuszczą Netflix 1 grudnia.

Gwarancja (2004)

Tom Cruise jako Vincent w filmie Zabezpieczenie

(Zdjęcie: Paramount Pictures)

Sądząc po jego ostatnich występach w filmach takich jak Top Gun: Maverick i Mission: Impossible, można by pomyśleć, że Tom Cruise może grać tylko bohaterów akcji. Ale w Collateral, niedocenianym thrillerze neo-noir reżysera Michaela Manna, aktor porzuca swój zwykły hollywoodzki urok na rzecz niewygodnej groźby bezwzględnego zabójcy.

Cruise wciela się w Vincenta, srebrnowłosego płatnego zabójcę, który dostaje więcej, niż się spodziewał, kiedy postanawia wziąć jako zakładnika taksówkarza z Los Angeles, Maxa (Jamie Foxx), na noc „pracy” z lokacji. Gorączka jest powszechnie (i słusznie) uważana przez wielu za najlepszy film Manna, ale w "Zabezpieczeniu" reżyser powrócił do tego samego stylu, z którego słynęło jego arcydzieło z 1995 roku. Przyjdź po srebrną fryzurę Cruise'a, zostań na filmowej szalonej strzelaninie w nocnym klubie i niezwykle napiętej jazzowej paplaninie.

Zraniona szafka (2008)

Nieruchomy obraz The Hurt Locker

(Źródło zdjęcia: Summit Entertainment)

Trzymający w napięciu thriller Kathryn Bigelow The Hurt Locker powrócił w czerwcu na Netflix, by zająć swoje miejsce wśród najlepszych filmów wojennych na platformie. Ale tak szybko, jak się pojawił, film ponownie wychodzi w grudniu. Zdobywca nagrody za najlepszy film w 2008 roku, film opowiada o grupie żołnierzy EOD, którzy walcząc w wojnie w Iraku, znajdują się pod silnym stresem psychicznym.

W Hurt Locker występują stali bywalcy Marvela, Jeremy Renner i Anthony Mackie (tutaj, jak oglądać filmy Marvela w kolejności, jeśli jesteś zainteresowany) wraz z Ralphem Fiennesem i Guyem Pearce'em, a film został niedawno wybrany do przechowywania w USA. National Film Registry za „znaczenie kulturowe, historyczne lub estetyczne”. Tak, to jest naprawdę dobre i ekscytujące jak thrillery.

Aby uzyskać więcej treści związanych z Netflix, zapoznaj się z naszym zestawieniem najlepszych programów w serwisie Netflix w 2022 roku, a także z naszym przewodnikiem, jak zarejestrować się w najtańszym, wspieranym reklamami poziomie subskrypcji Netflix.

Dzisiejsze najlepsze oferty Netflix

Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)Netflix (otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to