Czy powinienem kupić telewizor TCL? To pytanie, na które może być trudno odpowiedzieć przy zakupie kolejnego telewizora. Przy tak wielu telewizorach wokół nas w dzisiejszych czasach prawie niemożliwe jest wyprzedzenie jakiejkolwiek nazwy na rynku.

Dlatego stworzyliśmy ten przewodnik po chińskiej marce elektroniki. Następnie, Jeśli pojawi się telewizor TCL, wiesz, czy jest to właściwy wybór dla Ciebie.

TCL nie istniało tak długo, jak niektórzy gracze na rynku telewizyjnym, ale w ostatnich latach stał się jednym z największych producentów telewizorów na świecie. Widzieliśmy, że statystyki konkurencji stawiają TCL na drugim lub trzecim miejscu, w zależności od tego, ile telewizorów jest sprzedawanych na całym świecie, wraz z LG, ale za liderem rynku Samsung, ale wystarczy powiedzieć, że zdecydowanie należy do najlepszych lig.

Podczas Nic dziwnego, że największa publiczność w swoim rodzinnym kraju w Chinach, TCL wysyła teraz telewizory z całego świata, z silnym obecność w Stanach Zjednoczonych, Europie, Australii i Azji Południowo-Wschodniej. (W Wielkiej Brytanii nazwa może być mniej znana z tej nazwy, ponieważ TCL zaczęło sprzedawać telewizory tylko na brytyjskich wybrzeżach w zeszłym roku.)

Czym różnią się telewizory TCL od konkurencji i czy są one warte swojej ceny?

Czy powinienem kupić telewizor TCL?

Źródło zdjęcia: TCL

Źródło zdjęcia: TCL

Główną zaletą TCL na rynku telewizorów jest jej agresywna cena. Produkuje telewizory na dużą skalę i przekazuje dużą część tych oszczędności konsumentom, aby zatrzymać je na całym świecie. Jeśli szukasz taniego telewizora, który oferuje dużo za tę cenę, TCL często będzie dobrym wyborem dla bardzo dużych telewizorów.

Jeśli pomysł wejścia do telewizora 55 czy 65 cali sprawił, że się pociłeś, wiedz, że TCL nie zrobi tego za Ciebie, a producent telewizora oferuje wszystko, od 32-calowych ekranów po gigantyczne 75-calowe ekrany.

zawsze uważaj stosunek kosztów do wydajności, ponieważ tańsze telewizory niemal nieuchronnie oznaczają spadek jakości w porównaniu z ich bardziej premium odpowiednikami.

Przetwarzanie obrazu jest często pierwszą rzeczą, która cierpi, ponieważ podstawowe procesory nie są w stanie sprostać wymaganiom telewizji o wysokiej rozdzielczości. Telewizory TCL mają tendencję do opóźnień w przetwarzaniu obrazu, co według niektórych zapewnia dynamiczny obraz, ale może prowadzić do rozmycia obrazu i słabego kontrastu.

Rozdzielczość 4K jest dziś coraz bardziej normą dla inteligentnych telewizorów, który jest idealny dla tych, którzy chcą oglądać telewizję i filmy w rozdzielczości Ultra HD. Często otrzymasz także wysoki zakres dynamiki (HDR). Nawet jeśli telewizor o wartości poniżej 500 USD/500 EUR/700 USD zwykle nie ma specyfikacji potrzebnych do pełnego wykorzystania gamy kolorów HDR. Zwróć na to uwagę tani zestaw 4K HDR firmy TCL nie zapewni tego samego obrazu, co bardziej ekskluzywny telewizor.

Seria TCL 6

TCL Series 6 to jeden z naszych ulubionych telewizorów poniżej 1,000 euro (zdjęcie: TCL)

Firma TCL od lat korzysta z różnych systemów operacyjnych w swoich telewizorach. Dlatego ważne jest, aby upewnić się, że masz przyzwoitą platformę smart TV z telewizorem. Wielu z jego urządzenia średniej klasy w USA korzystają z Roku TV Smart Hub i zapewnić prosty i przemyślany interfejs dla wielu aplikacje do przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Hulu i Amazon Prime Video.

Inne zestawy TCL, takie jak DP648 w Wielkiej Brytanii, używają znacznie bardziej podstawowego systemu operacyjnego Linux. Większość telewizorów TCL, które pojawią się w tym roku, będzie miała ten sam system operacyjny Android, co będzie próbą ogólnej standaryzacji. To dobra wszechstronna inteligentna platforma używana również przez Sony i Hisense.

TCL od czasu do czasu oferuje więcej eksperymentalnych modeli telewizorów, ale znacznie bliżej swojego rodzimego rynku w Chinach. Ale amerykańscy widzowie po czymś niezwykłym mogą… chcą mieć oko na serię 8K QLED Series 8 TCL, co oznacza początek wyprawy TCL w bardzo wysokie rozdzielczości 8K.

Należy również zauważyć, że TCL nie obsługuje HDR10+, ale trzyma się podstawowego formatu Dolby Vision dla bardziej wymyślnych telewizorów, chociaż będzie to miało znaczenie tylko wtedy, gdy planujesz oglądać wiele formatów HDR Wyższa jakość.

Ogólnie rzecz biorąc, wybór telewizora TCL można sprowadzić do miejsca, w którym mieszkasz. W Stanach Zjednoczonych widzieliśmy wiele telewizorów, a TCL zyskało zrozumienie rynku i tego, czego amerykańscy widzowie oczekują od swoich telewizorów. W Wielkiej Brytanii masz mniej opcji, które nie są tak konkurencyjne cenowo. Jeśli jednak zdecydujesz się na telewizor TCL, możesz być pewien, że dostaniesz telewizor dobrej jakości.

Opinie TCL TV

Taki jest kontekst TCL, ale Co myślimy o testowanych przez nas telewizorach?

Sprawdziliśmy Telewizory TCL w różnych cenach, rozmiarach i specyfikacjach, a najważniejsze znajdziesz poniżej:

Roku TV TCL Series 6 (USA): Seria TCL 6 to najlepszy telewizor poniżej 1,000 euro, kropka. Szeroka gama kolorów, Dolby Vision i pełny ekran za jedyne 650 euro dla 55-calowego 617R55, to budżetowy telewizor 4K, który będziemy polecać Twoim znajomym, rodzinie i czytelnikom przez resztę roku.

TLC 55R617

Źródło obrazu: SERIA TCL 6

RKU TV Series 8 Series 8K TCL Recenzja praktyczna (USA): The wykorzystanie technologii mini-LED i QLED w serii 8 umożliwia pójście do przodu w porównaniu do serii 6 z lepszym kątem widzenia i ogólnie smuklejszą konstrukcją. Pamiętaj tylko, że chociaż może to być najlepszy TCL, spodziewamy się, że będzie najdroższy ze wszystkich.

SERIA TLC 8

(Źródło zdjęcia: TCL) SERIA 8

Seria TCL 5 (USA): Dzięki kilku poprawkom możesz przekonwertować seria TCL 5 w solidnym telewizorze LED średniej klasy. Nie ma najwyższej jasności szczytowej w swoim przedziale cenowym i cierpi z powodu istnienia znacznie wyższej serii 6, która jest tylko o 100-200 USD wyższa.

SERIA TCL 5

(Zdjęcie: TCL)

Seria TCL P6 (USA)Jasny, kolorowy i wyposażony w najnowszą technologię wyświetlania, telewizor z serii TCL P6 55P607 był naszym wyborem dla najlepszych telewizorów w 2017 roku.

SERIA P6 TCL

TCL DP4 648K Smart TV (Wielka Brytania): pierwszy TCL zaprojektowany z myślą o dotarciu do brytyjskiego wybrzeża, DP648 obiecuje 4K z ograniczonym budżetemi dokładnie to robi. Nie może konkurować z innymi modelami z wyższej półki, a przetwarzanie obrazu może sprawić, że zawartość HDR będzie mniej estetyczna. Ale zestaw TCL 4K zawsze oferuje dobrą ofertę za tę cenę.

TCL DP4 648K Smart TV

  • W przypadku naszych najlepszych programów telewizyjnych nasz przewodnik po najlepszych telewizorach jest tutaj, aby pomóc
Udostępnij to