Czy powinienem kupić telewizor LG NanoCell?

Czy powinienem kupić telewizor LG NanoCell?
Telewizory LG NanoCell: co to jest? Chociaż dobrze znasz linię telewizorów OLED firmy LG: LG C1, LG G1 itd. Telewizory NanoCell obok nich są zwykle mniej w wiadomościach, a my jesteśmy tutaj, aby to naprawić. Te ekrany zwane „NanoCell” składają się na telewizory LCD klasy średniej i wyższej od LG, w zasadzie najlepsze telewizory LG, które nie mają paneli OLED. Niewypowiedzianym celem jest zaoferowanie alternatywy dla doskonałych telewizorów QLED firmy Samsung, wyznaczając jednocześnie pierwszy poziom telewizorów LG LCD. Ale czym właściwie jest LG NanoCell? Jak wypada w porównaniu do Samsunga QLED? Dlaczego warto rozważyć zakup telewizora LG NanoCell? Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć poniżej. Dzisiejsze najlepsze oferty LG NANO

Często zadawane pytania dotyczące NanoCell

Co to jest nanokomórka?

Opatentowana przez LG technologia, warstwa filtrująca na wierzchu panelu LCD telewizora.

Co robi NanoCell?

Wzmacnia głębię kolorów, aby uzyskać żywsze odcienie.

Ile kosztują telewizory NanoCell?

Asortyment jest ogromny, zaczynając od 600 euro, a kończąc na 4000 euro w przypadku modeli z wyższej półki.

Które telewizory mają technologię NanoCell?

Większość telewizorów LG z technologią NanoCell ma w nazwie słowo „NANO”, ale przyszłe telewizory QNED również je mają.

Czy inni producenci mają NanoCell?

Jest to technologia LG, która nie została (jeszcze) licencjonowana przez inne firmy, więc w tej chwili można ją znaleźć tylko w telewizorach LG.

Wyjaśnienie LG NanoCell TV: Jak to działa?

Firma LG nie opublikowała jeszcze pełnej dokumentacji dotyczącej dokładnego działania LG NanoCell.. Pod tym względem jest to jak sekretny przepis na zioła i przyprawy w KFC Chicken. Jednak dość dobrze wiemy, co robi. LG NanoCell wykorzystuje warstwę filtrującą umieszczoną wewnątrz telewizora, która pochłania światło o określonej długości fali.. Celem jest oczyszczenie kolorów wyjściowych w celu poprawy głębi kolorów. Łatwym sposobem na zrozumienie tego jest myślenie w kategoriach farby. Nie można uzyskać czystej czerwonej farby, jeśli w mieszance znajdują się ślady innych kolorów. NanoCell stara się usunąć te zanieczyszczenia. Telewizory LG NanoCell (i wszystkie telewizory w tym przypadku) malują swoje obrazy odrobiną niebieskiego, zielonego i czerwonego światła o różnej intensywności. Tak więc, chociaż absorpcja światła może wydawać się tłumieniem kolorów, efektem końcowym jest zwiększenie głębi kolorów, ponieważ długości fal, które w przeciwnym razie przytępiłyby te czerwone, niebieskie i zielone subpiksele, są usuwane.

NanoCell kontra QLED

LG nanokomórka Oferta telewizorów LG NanoCell 2021 (Zdjęcie: LG) Firma Palomaki Consulting przeprowadziła badania, aby dowiedzieć się więcej o NanoCell i doszła do wniosku, że „twierdzenie, że ta technologia jest aktywowana przez nanocząsteczki 1 nm, jest mylące”, wylewając zimną wodę na hyperfan LG NanoCell. Ten konsultant w to wierzy NanoCell wykorzystuje barwnik molekularny. Jego cząsteczki mogą mierzyć jeden nanometr, jedną miliardową metra, ale różni się to od technologii kropek kwantowych, którą można zobaczyć w telewizorach Samsung QLED. Kryształy kropek kwantowych emitują światło o określonych długościach fal, gdy dostarczane jest do nich światło ultrafioletowe. Telewizory Samsung QLED nie polegają całkowicie na tej technologii, ale wykorzystują warstwę kropek kwantowych w celu poprawy wydajności kolorów. NanoCell wydaje się w porównaniu nieco bardziej konwencjonalny. Cel w świecie rzeczywistym w obu przypadkach jest taki sam. Dzisiejsze telewizory premium są wystarczająco blisko pełnego pokrycia gamy kolorów DCI P3 że większość z nas nie potrafi odróżnić tego, co otrzymujemy, od 100% pokrycia. Co to jest DCI P3? Jest to ustandaryzowana gama odcieni kolorów zaprojektowana przez kilka głównych firm produkujących filmy. Pozwala telewizorom i ściemniaczom kolorów określić, jak określony kolor powinien wyglądać w filmie lub obrazie. Zbliż się do 100% pokrycia DCI P3, a otrzymasz bardzo bogaty i żywy kolorowy wyświetlacz. Najlepsze telewizory NanoCell, takie jak NANO90, mają bardzo dobre krycie kolorów, jeśli nie na poziomie nowszych telewizorów Samsunga z technologią QLED (takich jak Q90T). NANO90 jest też znacznie tańszy, więc nieco niższa wydajność w tej dziedzinie nie jest wielkim problemem.

Czy telewizory LG NanoCell są dobre?

Telewizor LG NanoCell Spektrum kolorów DCI P3 (Źródło zdjęcia: Andrew Williams) Inne obszary technologii LG NanoCell TV to te, które powinny skłonić do zastanowienia się dwa razy przed zakupem któregokolwiek z tych zestawów. Wszystkie telewizory LG NanoCell wykorzystują panele wyświetlacza IPS. Są w pewnym sensie fajne, ponieważ IPS oferuje bardzo szerokie kąty widzenia. Nie musisz siedzieć na środku telewizora, aby widzieć wyraźny obraz. Jednakże, Ekrany IPS mają również znacznie niższy natywny kontrast niż panele VA stosowane w telewizorach Samsung QLED, lub typ OLED, który można zobaczyć w wyświetlaczach LG z wyższej półki, takich jak LG CX OLED. W obrazie czarno-białych kwadratów wyświetlanym na ekranie IPS białe części będą zazwyczaj około 1000 razy jaśniejsze niż ciemne części. Ta różnica wzrasta do około 4000-7000 razy na telewizorze VA. Wynik: Telewizory LG NanoCell mają stosunkowo wąski zakres dynamiki. Czarni nigdy nie będą wyglądać tak czarni w ciemnym pokoju, a to jest spotęgowane brakiem lokalnych obszarów gradacji. Lokalne przyciemnianie jest używane w większości wysokiej klasy telewizorów LCD (w tym NanoCell i QLED, które nadal są LCD). W tym miejscu różne sekcje podświetlenia mogą być używane niezależnie, dzięki czemu niektóre części panelu są jaśniejsze niż inne, aby obniżyć tylną podłogę i poprawić kontrast. 90-calowy LG NANO65 ma 32 lokalne strefy przyciemniania, w porównaniu z 50 strefami w 80-calowym Samsung Q55T lub 792 Vincent Teoh * zidentyfikowane na 90-calowym Samsungu QN65A. A LG NANO90 prawdopodobnie potrzebuje go bardziej, ponieważ początkowo ma niższy natywny kontrast. Mniejsza liczba lokalnych obszarów przyciemniania oznacza, że ​​wokół jasnych obiektów zobaczysz kwiaty. Będzie to szczególnie zauważalne, jeśli oglądasz film z napisami, ponieważ prawdopodobnie będziesz chciał wyłączyć tę funkcję podczas oglądania filmów w obcym języku. Te problemy z kontrastem wyjaśniają, dlaczego najlepiej wyglądające telewizory LG z technologią NanoCell wcale nie są telewizorami „NANO”, ale nowymi wyświetlaczami QNED na 2021 rok. Linia ta łączy warstwę NanoCell z wzmacniaczem kolorów Quantum Dot i panelem miniLED.. Technologia mini paneli LED to najbardziej ekscytująca rzecz, jaka przydarzyła się telewizorom LCD od dłuższego czasu. Zobacz, jak diody podświetlenia zmniejszają się, tak że o wiele więcej mieści się na ekranie. LG twierdzi, że najwyższej klasy 86-calowy zestaw QNED będzie miał około 30.000 XNUMX podświetlanych diod LED, podzielone na prawie 2.500 stref. To prawie 80 razy więcej obszarów niż LG NANO90. Jednak nie nazywaj jeszcze swojego funduszu telewizyjnego „QNED”. Te zestawy prawdopodobnie nadal będą wykorzystywać panele IPS i nie wiemy, jak skuteczna będzie znacznie zwiększona liczba obszarów przyciemniania w poprawie ograniczonego kontrastu tej technologii paneli.

Czy powinienem kupić LG NanoCell?

Otrzymaliśmy krytykę dotyczącą telewizorów LG NanoCell. Jednak wpływają one głównie na użytkowanie w ciemnym pomieszczeniu. Jeśli chcesz zamienić swój salon w mikrokino, te telewizory nie są najlepszą opcją, powinieneś znaleźć taki z panelem VA lub OLED. Po prostu nie oferują tego samego poziomu wydajności, co najlepsze QLED-y Samsunga lub zestawy OLED firmy LG. Jego kontrast jest znacznie niższy, co wpływa na jego działanie z treściami HDR i jakość filmów w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Lepsze wyniki możemy jednak zaobserwować na urządzeniach LG QNED, które również obsługują technologię NanoCell. Są jednak mocni w innych obszarach. Szerokie kąty widzenia oznaczają więcej kłótni o to, kto zajmie najlepsze miejsce na kanapie. Jego przeciwodblaskowa górna warstwa ekranu jest odporna na światło otoczenia. Niski input lag to dobra wiadomość dla graczy. Skalowanie na większości telewizorów NanoCell też jest całkiem dobre, podczas gdy modele gamy wysokie mają częstotliwość odświeżania 120 Hz i obsługują funkcje, takie jak VRR. Przede wszystkim telewizory LG NanoCell są dość konkurencyjne cenowo, pozwalając na korzystanie z kluczowych funkcji PS5 i Xbox Series X, takich jak HDMI 2.1 i VRR, bez wydawania fortuny. Główną zaletą dzisiejszych telewizorów NanoCell jest to, że oferują wysokiej klasy funkcje w bardzo przystępnych cenach, z niskimi kosztami do podstawowych modeli NanoCell, które bez wątpienia spodobają się wielu mniejszym budżetom.

Czym są telewizory LG NanoCell?

Rzućmy bliższe spojrzenie na różne serie NanoCell, które można dziś kupić z linii LG 2020 i 2021, jego specyficzne cechy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pełny zakres 2021Sprawdź także nasz przewodnik po telewizorach LG 2021.Telewizor LG NanoCell (Zdjęcie: LG)LG NANO99 (2020) Dzisiejsze najlepsze oferty na serię LG NANO99 8KTelewizor LG NanoCell (Zdjęcie: LG)LG NANO96 / NANO95 (2021) LG NANO90 / LG NANO91 (2020) Dzisiejsze najlepsze oferty dla LG 55NANO90 Telewizor LG NanoCell (Zdjęcie: LG) LG NANO88 (2021) LG NANO86 (2020) LG NANO816 / NANO806 (2020)