Wydaje się, że Dead Island 2 wreszcie ma ostateczną datę premiery, chociaż z pewnością już wcześniej byliśmy spaleni przez tę grę. Po pierwotnie zaplanowanej premierze w 2015 roku gra zniknęła. Plotki o trudnym procesie tworzenia doprowadziły wielu do przekonania, że ​​Dead Island 2 nigdy nie ujrzy światła dziennego.

Na szczęście i ku uciesze fanów zombie na całym świecie Dead Island 2 wciąż żyje i zostanie wydany w przyszłym roku. Został ujawniony na początku 2022 roku wraz z pełnym zwiastunem rozgrywki prezentującym nowy ton i styl wizualny. Wygląda na to, że nadal będzie mnóstwo akcji zabijania zombie na tle spalonego słońcem Los Angeles.

Teraz, gdy zbliża się data premiery, a na horyzoncie pojawia się prezentacja gry, można się wiele dowiedzieć o Dead Island 2. Oto wszystko, co wiemy o Dead Island 2, w tym wszystkie najnowsze wiadomości i plotki. W miarę ujawniania nowych szczegółów ta strona będzie aktualizowana. Sprawdź ponownie, aby dowiedzieć się, czy gra rzeczywiście doczekała się nowej daty premiery.

Dead Island 2: prosto do celu

  • Co to jest? Długo opóźniana kontynuacja Dead Island
  • Kiedy mogę w to zagrać? 28 kwietnia 2023
  • W co mogę grać? PS5, Xbox Serie X|S, PS4, Xbox One, PC

Zwiastuny Dead Island 2

Przez długi czas jedynym zwiastunem Dead Island 2, jaki mieliśmy, była oryginalna scena ujawnienia z 2014 roku. To był smaczny materiał, pokazujący szybko pogarszającego się biegacza biegnącego po Venice Beach w Los Angeles.

Chociaż nie ujawniło to niczego na temat rozgrywki, nadało ton temu, czego mogliśmy się spodziewać po tonie Dead Island 2.

Przeskocz osiem lat do przodu, a teraz mamy dwa nowe zwiastuny otwartej gry survivalowej Zombie. Nowy film, w duchu oryginału, daje smakowity smak tej apokaliptycznej wersji Los Angeles.

Jednak po ośmioletnim oczekiwaniu między zwiastunami filmów można zrozumieć fanów, którzy chcą zobaczyć Dead Island 2 w akcji. Na szczęście deweloper Dambuster Studios chętnie współpracował i udostępnił zwiastun pokazujący, jak brutalna będzie ta długo wyczekiwana kontynuacja.

Data premiery i platformy Dead Island 2

Un zombi hinchado se encuentra en una hamburguesería abandonada.

(Źródło zdjęcia: Dambuster Studios)

Dambuster Studios po raz kolejny opóźniło premierę Dead Island 2. Zostanie ona wydana 28 kwietnia 2023 roku. To 12-tygodniowe opóźnienie w stosunku do poprzedniej daty premiery. W poście na Twitterze, który można zobaczyć poniżej, zespół stwierdza, że ​​jest to teraz ostateczna data premiery. Zobaczymy.

Fani będą czekać z niecierpliwością. Deweloper Dead Island 2 dwukrotnie przechodził z rąk do rąk, odkąd sequel został po raz pierwszy ogłoszony osiem lat temu, pozostawiając graczy rozczarowanych przeszłością. Był to pierwszy projekt w Yager, tym samym studiu, które stworzyło Spec Ops: The Line, i pierwotnie miał zostać wydany w 2015 roku. Ale to nigdy się nie zmaterializowało.

W 2016 roku ogłoszono, że rozwój przeniósł się do Sumo Digital. Trzy lata później gra ponownie zmieniła studia, a Dambuster ogłosił, że wznowił prace nad grą. Trzymam kciuki, żeby tym razem przekroczył linię mety.

Jeśli chodzi o platformy, Dead Island 2 pojawi się zarówno na nowych, jak i starych konsolach, wraz z PS5, Xbox Series X | S, PS4, Xbox One i PC, wszystko potwierdzone.

Opóźnienie wynosi tylko krótkie 12 tygodni, a rozwój jest teraz w fazie początkowej. Nowa data premiery Dead Island 2 to 28 kwietnia 2023 r. #DeadIsland #SeeYouInHELLA pic.twitter.com/Vf1NARTECo 17 listopada 2022 r.

Zobacz więcej

Rozgrywka i fabuła Dead Island 2

Gracz chwyta zombie za szyję w Dead Island 2.

(Źródło zdjęcia: Dambuster Studios)

Teraz, gdy Dead Island zostało ponownie ujawnione, zaczynamy uczyć się o nim nieco więcej. Nasze pierwsze informacje faktycznie pochodzą z ujawnionej przez Amazon listy gry, która ujawniła, że ​​akcja Dead Island 2 nie jest osadzona na wyspie. Zamiast tego akcja rozgrywa się w Los Angeles lub „HELL-A”.

Zrzuty ekranu na stronie z listą gry pokazały, że gra będzie nadal koncentrować się na walce w zwarciu, a jej opis obiecuje dużo krwi, stwierdzając, że walka w grze zapewni „najbardziej intensywne wrażenia z perspektywy pierwszej osoby w historii”. możliwy ".

Będziesz mieć do wyboru różne bronie, w zależności od propagandy, z których każda oferuje inne korzyści taktyczne. W grze znajdzie się również sześć grywalnych postaci, z których każda będzie miała konfigurowalne umiejętności, a Dambuster mówi (otwiera się w nowej karcie), „całkowicie nowy system umiejętności, który pozwala natychmiast zmienić specyfikację i przetestować najbardziej szalone wersje”.

W wywiadzie dla PCGamer (otwiera się w nowej karcie), dyrektor kreatywny James Worrall ujawnił, że chociaż gra nie ma rozgałęzionej narracji, postacie sześciu graczy oferują różne perspektywy.

„Każda postać gracza ma swój własny głos i własny dialog” – powiedział. „Więc możesz mieć postać, która jest szczególnie zmotywowana, energiczna lub optymistyczna. Możesz mieć inną postać, która jest nieco bardziej cyniczna. Niektóre postaci są dość dyskretne, subtelne. Napisaliśmy te postacie, aby odzwierciedlić szerokie style gry”.

Jeśli chodzi o zombie, będzie również różnorodność, a Dambuster potwierdził, że będą „dziesiątki różnych typów zombie, każdy z własnymi mutacjami, atakami i setkami wariacji o tematyce LA”.

Historia Dead Island 2 pozostaje tajemnicą, choć wygląda na to, że będziesz grał jako ocalały ze śmiercionośnego wirusa, który zniszczył Los Angeles. Łącząc siły z innymi ocalałymi, spróbujesz „odkryć prawdę o wybuchu epidemii”, jednocześnie „wysadzając w sobie zombie”.

W ramach tego pakietu Dead Island 2 będzie obsługiwało rozgrywkę dla jednego gracza, ale będzie też tryb kooperacyjny, w którym weźmie udział maksymalnie trzech graczy. Wciąż jednak musimy się wiele dowiedzieć o tym, jak działa spółdzielnia.

W zapowiedzi gry IGN (otwiera się w nowej karcie) odniósł się do systemu gry „FLESH” lub „Fully Local Evisceration System for Humanoids”, który „proceduralnie niszczy zombie za każdym naciśnięciem klawisza”. krwawe przeżycie. . Sami widzieliśmy to w zwiastunie.

Jeśli chodzi o walkę, IGN powiedział, że gra „zachęca do ciągłego ruchu, unikania, kopania i skakania jako integralnych części” i chociaż istnieje system wytrzymałości, nie jest on bardzo restrykcyjny, co pozwala „eksperymentować z różnymi technikami”. ". .

Dead Island 2 – wieści i plotki

Topless muskularny męski zombie biegnący w kierunku gracza POV

(Źródło zdjęcia: Deep Silver)

Dead Island 2 Showcase pojawi się w grudniu
Wraz z wiadomością o niedawnym opóźnieniu ujawniono prezentację rozgrywki w Dead Island 2. Odbędzie się ona 6 grudnia 2022 r. Możesz to sprawdzić, klikając linki w poniższym tweecie.

Nie mogę się doczekać, aż 6 grudnia pokażę Wam więcej: - nasz kanał na Twitchu: https://t.co/4H3F7wbjIh - nasz kanał na YouTube: https://t.co/xW0cNwjmS7 - nasza strona internetowa: https:// ty . co/Erh4Juv3fJ17 listopada 2022 r

Zobacz więcej

Dead Island 2 skonsultowało się z radą różnorodności w celu uzyskania bardziej „reprezentatywnego” LA
Podczas niedawnego wywiadu z deweloperem Dead Island 2, Dambuster Studios, dyrektor artystyczny Adam Olsson opowiedział The Loadout (otwiera się w nowej karcie), w jaki sposób podeszli do swojej wersji Los Angeles. Chociaż istnieje więcej komiksowych szumów, takich jak Hell-A's Muscle Beach, ma kulturystycznych zombie, Olsson potwierdził, że decyzje zostały podjęte po rozmowie z radą różnorodności Dambuster.

„To było naprawdę interesujące ćwiczenie, próbujące rozbić to, co sprawia, że ​​coś jest w Los Angeles i co wyróżnia się jako naprawdę wyjątkowe doświadczenie w Los Angeles. Byliśmy bardzo ostrożni, aby wziąć wszystko, co mogłoby zabrzmieć jak bolesny stereotyp i dlatego w studiu mamy tablicę różnorodności, która pomoże nam zrozumieć, czy nie posunęliśmy się za daleko” – mówi Olsson.

„Zarząd ściśle z nami współpracował, aby upewnić się, że nadaliśmy dobry ton, ponieważ chcemy mieć pewność, że wprowadzimy Dead Island 2 w XXI wiek. Chcemy być współcześni i chcemy być reprezentatywni.

Integracja sterowania grą Alexa
Dead Island 2 będzie zawierało interesującą funkcję: Alexa Game Control. Zapowiedziana na Gamescom 2022 Alexa Game Control da graczom PC i konsolowym możliwość używania poleceń głosowych do wykonywania różnych czynności w grze. Nie potrzebujesz urządzenia Amazon Echo ani konta Amazon Prime, aby z niego korzystać. W rzeczywistości nie musisz też mówić „Alexa”. Wszystko, czego potrzebujesz, to „dowolny mikrofon lub zestaw słuchawkowy” podłączony do komputera lub konsoli oraz standardowe konto Amazon połączone z grą.

Zgodnie z postem na blogu Amazon (otwiera się w nowej karcie), dzięki Alexa Game Control będziesz mógł powiedzieć takie rzeczy jak „gdzie jest najbliższy stół warsztatowy?” i „przełącz się na moją najlepszą broń” podczas gry, aby zrobić takie rzeczy, jak znalezienie najbliższego stołu warsztatowego i przełączenie się na najlepszą broń. Wiadomość wspomina nawet o możliwości „radzenia sobie z hordami zombie”, po prostu mówiąc „hej zombie”.

Dead Island 2 będzie pierwszą grą obsługującą tę funkcję, a w często zadawanych pytaniach (otwiera się w nowej karcie) ujawniono, że w momencie premiery będzie ona dostępna w języku angielskim w Ameryce Północnej na PC i Xbox, z większą liczbą regionów, języków, a może nawet Platformy do obniżenia linii.

Dambuster Studios przejmuje rozwój
W 2019 roku rozwój Dead Island 2 został przeniesiony z Sumo Digital do Dambuster Studios. W tym czasie nie podano żadnych innych szczegółów, ale wskazał, że kontynuacja przynajmniej wciąż jest w toku.

Udostępnij to