TOP. jeden

Telewizory LG NanoCell: co to jest? Chociaż dobrze znasz linię telewizorów OLED firmy LG: LG C1, LG G1 itd. Telewizory NanoCell obok nich są zwykle mniej w wiadomościach, a my jesteśmy tutaj, aby to naprawić.

Te ekrany o nazwie „NanoCell” składają się na telewizory LCD klasy średniej i wysokiej klasy od LG, w zasadzie najlepsze telewizory LG, które nie mają paneli OLED. Niewypowiedzianym celem jest zaoferowanie alternatywy dla doskonałych telewizorów QLED firmy Samsung, wyznaczając pierwszy poziom telewizorów LCD LG.

Ale czym właściwie jest LG NanoCell? Jak wypada na tle Samsung QLED? Dlaczego warto rozważyć zakup telewizora LG NanoCell? Przeczytaj wszystko, co musisz wiedzieć poniżej.

Dzisiejsze najlepsze oferty dla LG NANO

Czy powinienem kupić telewizor LG NanoCell?

Często zadawane pytania dotyczące NanoCell

Co to jest nanokomórka?

Opatentowana przez LG technologia, warstwa filtrująca na wierzchu panelu LCD telewizora.

Co robi NanoCell?

Wzmacnia głębię kolorów, aby uzyskać żywsze odcienie.

Ile kosztują telewizory NanoCell?

Asortyment jest ogromny, zaczynając od 600 euro, a kończąc na 4000 euro w przypadku modeli z wyższej półki.

Które telewizory mają technologię NanoCell?

Większość telewizorów LG z technologią NanoCell ma w nazwie „NANO”, ale przyszłe telewizory QNED też będą.

Czy inni producenci mają NanoCell?

Jest to technologia LG, która nie została (jeszcze) licencjonowana przez inne firmy, więc w tej chwili można ją znaleźć tylko w telewizorach LG.

Wyjaśnienie LG NanoCell TV: Jak to działa?

Firma LG nie opublikowała jeszcze pełnej dokumentacji dotyczącej dokładnego działania LG NanoCell.. W tym sensie jest to jak sekretny przepis na zioła i przyprawy, który kryje się za kurczakiem KFC.

Jednak dobrze wiemy, co robi. LG NanoCell wykorzystuje warstwę filtrującą umieszczoną wewnątrz telewizora, która pochłania światło o określonej długości fali.. Celem jest oczyszczenie wydruku kolorowego, aby poprawić głębię kolorów.

Prostym sposobem na zrozumienie tego jest myślenie w kategoriach farby. Nie możesz uzyskać czystej czerwonej farby, jeśli w miksie są ślady innych kolorów. NanoCell stara się usunąć te zanieczyszczenia.

Telewizory LG NanoCell (i wszystkie telewizory w tym przypadku) malują swoje obrazy odrobiną niebieskiego, zielonego i czerwonego światła o różnej intensywności. Tak więc, chociaż absorpcja światła może wydawać się tłumieniem kolorów, efektem końcowym jest zwiększenie głębi kolorów, ponieważ długości fal, które w przeciwnym razie przytępiłyby te czerwone, niebieskie i zielone subpiksele, są usuwane.

NanoCell kontra QLED

LG nanokomórka

Linia telewizorów LG NanoCell 2021 (zdjęcie: LG)

Palomaki Consulting przeprowadziła badania, aby dowiedzieć się więcej o NanoCell i doszła do wniosku, że „stwierdzenie, że ta technologia jest aktywowana przez nanocząstki 1 nm jest mylące”, polewając zimną wodę na hiperwentylator LG NanoCell.

Ten konsultant uważa, że NanoCell wykorzystuje barwnik molekularny. Jego cząsteczki mogą mierzyć każdy nanometr, czyli jedną miliardową metra, ale różni się to od technologii Quantum Dot stosowanej w telewizorach Samsung QLED.

Kryształy kropek kwantowych emitują światło o określonych długościach fal, gdy są zasilane światłem ultrafioletowym. Telewizory Samsung QLED nie opierają się całkowicie na tej technologii, ale wykorzystują warstwę kropek kwantowych, aby poprawić wydajność kolorów. NanoCell wydaje się w porównaniu nieco bardziej konwencjonalny.

Cel w świecie rzeczywistym w obu przypadkach jest taki sam. Dzisiejsze telewizory premium są wystarczająco blisko pełnego pokrycia gamy kolorów DCI P3 że większość z nas nie potrafi odróżnić tego, co otrzymujemy, od 100% pokrycia.

Co to jest DCI P3? Jest to ustandaryzowana gama odcieni kolorów zaprojektowana przez kilka głównych firm produkujących filmy. Pozwala telewizorom i ściemniaczom kolorów określić, jak określony kolor powinien wyglądać w filmie lub obrazie. Zbliż się do 100% pokrycia DCI P3, a otrzymasz bardzo bogaty i żywy kolorowy wyświetlacz.

Najlepsze telewizory NanoCell, takie jak NANO90, mają bardzo dobre krycie kolorów, jeśli nie na poziomie nowszych telewizorów Samsunga z technologią QLED (takich jak Q90T). NANO90 jest też znacznie tańszy, więc nieco niższa wydajność w tej dziedzinie nie jest wielkim problemem.

Czy telewizory LG NanoCell są dobre?

Telewizor LG NanoCell

Spektrum kolorów DCI P3 (Zdjęcie: Andrew Williams)

Inne obszary technologii LG NanoCell TV to te, które powinny skłonić Cię do zastanowienia się nad zakupem któregokolwiek z tych urządzeń.

Wszystkie telewizory LG NanoCell wykorzystują panele wyświetlacza IPS. Są w pewnym sensie fajne, ponieważ IPS oferuje bardzo szerokie kąty widzenia. Nie musisz siedzieć centralnie przed telewizorem, aby widzieć wyraźny obraz.

Jednak Ekrany IPS mają również znacznie niższy natywny kontrast niż panele VA stosowane w telewizorach Samsung QLED, lub typ OLED widoczny na wysokiej klasy wyświetlaczach LG, takich jak LG CX OLED.

Na obrazie czarno-białych kwadratów wyświetlanym na ekranie IPS, białe części będą na ogół około 1000 razy jaśniejsze niż ciemne części. Ta różnica wzrasta do około 4000-7000 razy na telewizorze VA.

Wynik: Telewizory LG NanoCell mają stosunkowo wąski zakres dynamiki. Czarni nigdy nie będą wyglądać tak czarni w ciemnym pokoju, a to jest spotęgowane brakiem lokalnych obszarów gradacji.

Lokalne przyciemnianie jest używane w większości wysokiej klasy telewizorów LCD (w tym NanoCell i QLED, które nadal są LCD). W tym miejscu różne sekcje podświetlenia mogą być używane niezależnie, dzięki czemu niektóre części panelu są jaśniejsze niż inne, aby obniżyć tylną podłogę i poprawić kontrast.

90-calowy LG NANO65 ma 32 lokalne strefy przyciemniania, w porównaniu z 50 strefami w 80-calowym Samsung Q55T o 792 Vincent Teoh* zidentyfikowany na 90-calowym Samsung QN65A. I prawdopodobnie LG NANO90 potrzebuje tego bardziej, ponieważ początkowo ma niższy natywny kontrast.

Mniej obszarów lokalnego przyciemnienia oznacza, że ​​wokół jasnych obiektów zobaczysz kwiaty. Będzie to szczególnie widoczne, jeśli oglądasz film z napisami, ponieważ prawdopodobnie będziesz chciał wyłączyć tę funkcję podczas oglądania filmów w obcym języku.

Te problemy z kontrastem wyjaśniają, dlaczego najatrakcyjniejsze telewizory LG z technologią NanoCell wcale nie są ich telewizorami „NANO”, ale ich nowymi ekranami QNED na 2021 rok. Linia ta łączy warstwę NanoCell z wzmacniaczem kolorów Quantum Dot i panelem miniLED..

Technologia mini paneli LED to najbardziej ekscytująca rzecz, jaka od dłuższego czasu przydarzyła się telewizorom LCD. Zobacz, jak kurczą się diody LED podświetlenia, dzięki czemu na ekranie zmieści się o wiele więcej.

LG twierdzi, że najwyższej klasy 86-calowy zestaw QNED będzie miał około 30.000 XNUMX podświetlanych diod LED, podzielony na niecałe 2.500 stref. To prawie 80 razy więcej obszarów niż LG NANO90.

Jednak nie nazwał jeszcze swojego funduszu telewizyjnego „QNED”. Te macierze prawdopodobnie nadal będą używać paneli IPS i nie wiemy, jak skuteczna będzie znacznie większa liczba obszarów przyciemniania w zwiększaniu ograniczonego kontrastu tej technologii paneli.

Czy powinienem kupić LG NanoCell?

Otrzymaliśmy krytykę dotyczącą telewizorów LG NanoCell. Jednak wpływają one głównie na użytkowanie w ciemnym pomieszczeniu.

Jeśli chcesz zamienić swój salon w mikrokino, te telewizory nie są najlepszą opcją, powinieneś znaleźć taki z panelem VA lub OLED. Po prostu nie oferują tego samego poziomu wydajności, co najlepsze QLED-y Samsunga lub zestawy OLED firmy LG.

Jego kontrast jest znacznie niższy, co wpływa na jego wydajność z treściami HDR i jakość filmów w słabo oświetlonym pomieszczeniu. Lepsze wyniki widać jednak w urządzeniach LG QNED, które również mają technologię NanoCell.

Są jednak silni w innych obszarach. Szerokie kąty widzenia oznaczają więcej kłótni o to, kto zajmie najlepsze miejsce na kanapie. Jego przeciwodblaskowa górna warstwa ekranu jest odporna na światło otoczenia. Niski input lag to dobra wiadomość dla graczy. Skalowanie na większości telewizorów NanoCell też jest całkiem dobre, podczas gdy modele gamy wysokie mają częstotliwość odświeżania 120 Hz i obsługują funkcje, takie jak VRR.

Przede wszystkim telewizory LG NanoCell są dość konkurencyjne cenowo, pozwalając na korzystanie z kluczowych funkcji PS5 i Xbox Series X, takich jak HDMI 2.1 i VRR, bez wydawania fortuny.

Główną zaletą dzisiejszych telewizorów NanoCell jest to, że oferują wysokiej klasy funkcje w bardzo przystępnych cenach, z niskimi kosztami do podstawowych modeli NanoCell, które bez wątpienia spodobają się wielu mniejszym budżetom.

Czym są telewizory LG NanoCell?

Rzućmy bliższe spojrzenie na różne serie NanoCell, które można dziś kupić z linii LG 2020 i 2021, jego specyficzne cechy. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat pełny zakres 2021Sprawdź także nasz przewodnik po telewizorach LG 2021.Telewizor LG NanoCell

(Zdjęcie: LG)LG NANO99 (2020)

 • Dostępne w: 65-calowych, 75-calowych
 • Rozdzielczość 8K
 • 4K / 120 Hz
 • Ocena lokalna

Dzisiejsze najlepsze oferty na serię LG NANO99 8KTelewizor LG NanoCell

(Zdjęcie: LG)LG NANO96 / NANO95 (2021)

 • Dostępne w: 55-calowych, 65-calowych
 • Rozdzielczość 8K
 • Ocena lokalna
 • 60 Hz
 • VRRTelewizor LG NanoCell(Zdjęcie: LG)

LG NANO90 / LG NANO91 (2020)

 • Dostępne w: 55-calowych, 65-calowych, 75-calowych, 86-calowych (tylko NANO91)
 • 120 Hz
 • Brak lokalnego ściemniania
 • HDMI 2.1

Dzisiejsze najlepsze oferty dla LG 55NANO90

Telewizor LG NanoCell

(Zdjęcie: LG)

LG NANO88 (2021)

 • Dostępne w: 50-calowych, 55-calowych, 65-calowych, 75-calowych
 • 120 Hz
 • Ocena lokalna
 • VRR
 • HDMI 2.1Telewizor LG NanoCell(Zdjęcie: LG)

LG NANO86 (2020)

 • Dostępne w: 55-calowych, 65-calowych, 75-calowych, 86-calowych
 • 120 Hz
 • Ocena lokalna

  Telewizor LG NanoCell

  (Zdjęcie: LG)

LG NANO816 / NANO806 (2020)

 • Dostępne w: 50-calowych, 55-calowych, 65-calowych, 75-calowych
 • Brak lokalnego ściemniania
 • HDMI 2.0
 • Prostszy procesor skalujący
 • Spójrz na najlepszy dostępny obecnie telewizor
SprzedażTOP. jeden
Udostępnij to