Spoilery WandaVision

WandaVision przenosi Marvel Cinematic Universe Do miejsc, w których nigdy nie byłeś. Zamiast skupiać się na epickich superbohaterach, nowy program telewizyjny Disney Plus zamienia Avengers Wandę Maximoff (Scarlet Witch) i Vision w małżeństwo w centrum ich własnej komedii.

Jednak, podczas gdy pierwsze dwa odcinki mają miejsce w latach 1950. i 1960. i zawierają wiele tropów sitcomów z ich epok, nie oznacza to, że WandaVision jest gdzieś pomiędzy Agentem Carterem z lat 1940. XX wieku a passą lat 1970. w Avengers: Endgame w filmie Oś czasu MCU.

Turbodoładowana podróż Wandy i Vision przez historię komedii jest wyraźnie częścią większej narracji z obecnością zewnętrznych obserwatorów i tajemniczej agencji wywiadowczej SWORD, co sugeruje, że czas nie jest dokładnie tym, czym się wydaje. Istnieje również wielka tajemnica tego, jak Vision, który zginął w wątku Avengers: Infinity War / Endgame, najwyraźniej żyje i ma się dobrze.

Wizja

(Zdjęcie: Marvel / Disney)

Vision nadal ma kamień duchowy w WandaVision, co to oznacza dla osi czasu MCU?

Co stało się z Wandą i Vision w filmach Marvel Cinematic Universe?

Wanda Maximoff po raz pierwszy pojawiła się w napisach końcowych Kapitana Ameryki.: Zimowy Żołnierz. Wraz ze swoim bratem bliźniakiem, Pietro, zgłosiła się na ochotnika do udziału w eksperymentach agenta HYDRY, Barona von Struckera, mających na celu stworzenie nadludzi. Stała się telekinetyczną, podczas gdy jej brat, znany jako Quicksilver, nabrał rozpędu.

Kiedy Avengersi obalili von Struckera i jego operacje HYDRY w pierwszym akcie Avengers: Age of Ultron, bliźniacy połączyli siły ze złośliwym AI Ultronem, motywowani chęcią zemsty na Tonym Starku. za zbudowanie broni, która zabiła ich rodziny w Sokovii. W końcu zwrócili się przeciwko Ultronowi, kiedy zdali sobie sprawę, że planuje zgładzić całą ludzką rasę. Po tym, jak Pietro zginął w bitwie pod Sokovią, Wanda dołączyła do Avengers.

Vision wszedł do MCU w Age of Ultron. Ultron pierwotnie zbudował ciało Visiona jako naczynie dla siebie., zawierający jeden z Kamieni Nieskończoności (Kamień Umysłu) i vibranium (prawie niezniszczalna metalowa tarcza Kapitana Ameryki). Jednak Avengersi przechwycili ciało, zanim Ultron zdołał pobrać jego świadomość i zamiast tego użyli tego, co zostało z AI JARVIS Starka. Powstały android stał się Visionem i miał imponujący zestaw umiejętności, w tym latanie i zdolność przechodzenia przez ściany.

W czasie Captain America: Civil War, Wanda i Vision zbliżyli się do siebie podczas wspólnego pobytu w kompleksie Avengers. Jednak ich związek jest napięty, gdy znajdują się po przeciwnych stronach sporu, który grozi rozerwaniem Avengers. Wanda opowiedziała się po stronie Kapitana Ameryki, sprzeciwiając się porozumieniom Sokovii, które będą kontrolować aktywność superbohaterów; Vision jest z Iron Manem, aby ich wspierać.

W czasach Avengers: Age of Ultron, większość mścicieli poszła własnymi drogami. Chociaż Wanda jest w biegu, regularnie dogania Visiona, aby kontynuować ich związek. Podczas jednego z takich spotkań w Edynburgu zostają zaatakowani przez grupę palantów Mrocznego Zakonu Thanosa, którzy chcą odzyskać Kamień Umysłu z głowy Visiona w ramach poszukiwania Kamienia Nieskończoności przez ich szefa. Kapitan Ameryka, Black Widow i Falcon pojawiają się, aby ich uratować i udają się do Wakandy, aby dowiedzieć się, czy istnieje sposób na bezpieczne usunięcie kamienia.

Jednak nie ma na to czasu przed przybyciem Thanosa, więc Vision prosi Wandę o zniszczenie Kamienia Umysłu, nawet jeśli go zabije. Wanda niechętnie zgadza się i odnosi sukces, ale Thanos używa Kamienia Czasu, aby cofnąć się o kilka sekund i sam usunąć kamień.

Wizja jest martwa, a Thanos używa swojej w pełni zasilanej Rękawicy Nieskończoności, aby zniszczyć połowę życia we wszechświecie. Wanda jest jednym z wielu zaginięć.
Pięć lat później pojawia się ponownie po tym, jak Hulkowi udaje się odwrócić pstryknięcie palcami i pomaga pokonać Thanosa po raz ostatni. Wraca w Avengers, ale Vision, która została zabita, zanim Thanos zniszczył połowę wszechświata, wciąż nie żyje.

martwa wizja

(Źródło zdjęcia: Walt Disney / Marvel Studios)

Czy wydarzenia z Avengers: Endgame ustanowiły WandaVision? A może jest gdzieś indziej na osi czasu MCU?

Czy WandaVision ma miejsce po Avengers: Endgame?

Jako pierwsze wydanie długo oczekiwanej fazy 4 MCU naturalne jest założenie, że WandaVision ma miejsce po wydarzeniach z Avengers: Koniec gry. I wydaje się to potwierdzać dyrektor WandaVision Matt Shakman, który uważa, że ​​pod względem osi czasu MCU Wanda po prostu pomogła pokonać Thanosa.

„Świat wciąż stawia mu przeszkody, a on ma całą tę niewykorzystaną moc, której nie do końca rozumie” – wyjaśnia w notatkach produkcyjnych. „Twoja podróż do tego programu ma stać się Twoją. Jest niesamowicie potężną postacią, którą manipulowano i używano przez lata. To jej szansa na ponowne odkrycie siebie, a jednocześnie genialna historia miłosna.

oglądaliśmy Marvel Cinematic Universe wystarczająco długo, by wiedzieć, że nie powinniśmy brać niczego za dobrą monetę: szef Marvel Studios, Kevin Feige i jego zespół są mistrzami tajności i oszustwa, ale są też inni. czynniki, które sprawiają, że wierzymy, że WandaVision naprawdę definiuje się po Endgame.

Na początek, pod koniec pierwszego odcinka widać nowoczesną technologię, kiedy okazuje się, że sitcom jest obserwowany przez tajemniczego obserwatora, najwyraźniej pracującego dla organizacji wywiadowczej Sentient Weapons Observation and Response Division (SWORD). Zabawkowy helikopter, który Wanda odnajduje w swoim ogrodzie, również ma nowoczesny design.

I chociaż po raz pierwszy Teyonah Parris pojawiła się w WandaVision jako postać o imieniu Geraldine w odcinku 2 lat 60., wiemy, że tak naprawdę gra Monicę Rambeau.

Jest to szczególnie istotne w przypadku osi czasu MCU. Monica jest córką najlepszej przyjaciółki Carol Danvers, Marii Rambeau, a wcześniej pojawiła się w wieku 11 lat w Captain Marvel. Z Captain Marvel w 1995 roku, Monica miałaby 39 lat, gdy wydarzenia z Avengers: Endgame rozegrały się w 2023 roku. Chociaż Teyonah Parris ma tylko 33 lata w prawdziwym życiu, przynajmniej jest we właściwej grupie. „wiek, aby dopasować się do osi czasu.

Być może więc bardziej istotnym pytaniem nie jest to, czy WandaVision ma miejsce po Avengers: Endgame, ale jak długo po Avengers: Endgame ma miejsce i co stało się w niej z Wandą? 'interwał.

Wandawizja

(Zdjęcie: Marvel / Disney)

Może to brzmieć jak lata pięćdziesiąte, ale prawda o WandaVision wydaje się o wiele dziwniejsza.

Jak Vision powraca do WandaVision?

Jest to prawdopodobnie największa tajemnica WandaVision, chociaż istnieje duża szansa, że ​​w ogóle nie wróciła.

Wiele wskazuje na to, że większość programu dzieje się w umyśle Wandy: głos radiowy w odcinku 2 konkretnie próbuje się z nią skontaktować, podczas gdy fakt, że jest w stanie spojrzeć wstecz po nawiedzającym wyglądzie Pszczelarza, sugeruje, że masz pewien stopień kontroli nad tym światem sitcomów. Jest więc całkowicie możliwe, że wprowadziła do swojego umysłu wyidealizowaną wersję Wizji – że Wizja WandaVision wciąż ma w głowie Kamień Umysłu, który sugeruje, że jest to mężczyzna (no cóż, android), którego pamięta przed spotkaniem z Thanosem.

Być może gdzieś ukrywasz swoją świadomość, aby chronić coś lub coś, z siłami zewnętrznymi próbującymi uzyskać istotne informacje; to może wyjaśniać, dlaczego inne postacie zadają tak wiele pytań i dlaczego Monica Rambeau jest w głowie. przez Wanda.

Czy można ustawić WandaVision w innym punkcie na osi czasu MCU?

Marvel ma długą historię spektakularnych nadruków na dywanach, więc jest bardzo prawdopodobne, że WandaVision zmierza w kierunku, którego nikt nie przewidział.

Fakt, że Front Widokowy przez lata mieścił Kamień Umysłu, może mieć kilka odpowiedzi. Czy potężny Kamień Nieskończoności mógł stworzyć wyimaginowany raj dla Wandy, zanim musiała zabić Visiona? A może ktoś podniósł Kamień Umysłu po wydarzeniach z Endgame? Widząc, że podróże w czasie są możliwe w MCU, jest to prawdopodobne, chociaż uważamy, że jest to mało prawdopodobne: Kapitan Ameryka zwrócił kamień do 2012 roku pod koniec gry końcowej, a żaden z Avengers tego nie zrobił. Bawiłbym się Kamieniami Nieskończoności po tym, co stało się z Thanosem.

Inną alternatywą jest to WandaVision jest w alternatywnym wymiarze, poza zwykłą osią czasu Marvela, co bez wątpienia byłoby zgodne z komentarzami Feige w Entertainment Weekly, że WandaVision bezpośrednio ustawi następnego Doktora Strange w filmie Multiverse. Szaleństwo.

A ponieważ SWORD ma tendencję do badania aktywności obcych w Marvel Comics, nie wykluczamy również aktywności obcych. W tej chwili możliwe jest prawie wszystko.

Nowe odcinki WandaVision są dostępne w każdy piątek w Disney Plus.

 

Udostępnij to