Obecny upadek kryptowalut miał dalekosiężny wpływ na rynek technologii, a nawet wywarł znacząco pozytywny wpływ na środowisko.

Według danych zgłoszonych przez Digiconomist, wypadek zmniejszył emisje dwutlenku węgla o znaczną ilość: 150,000 2 ton metrycznych COXNUMX dziennie zostało unikniętych dzięki zmniejszonemu wydobyciu kryptowalut.

Jak stwierdził Digiconomist: „Całkowite redukcje w ostatnich tygodniach stanowią już jedną czwartą rocznych redukcji CO2 z pojazdów Tesli”. Zobaczymy, jak bardzo zmniejszą się emisje, gdy rynek będzie nadal spadał.

Upadek kryptowalut (jak dotąd) ma trwały wpływ na związane z tym emisje dwutlenku węgla. Każdego dnia unika się 150.000 2 ton CO2 w porównaniu z sytuacją przed wypadkiem. Całkowite redukcje z ostatnich tygodni stanowią już jedną czwartą rocznych redukcji CO1 pojazdów Tesli. pic.twitter.com/BPiTu8d30WP2022 czerwca XNUMX

Zobacz więcej

Dla kontekstu, ta ilość unikniętych emisji dwutlenku węgla, zgodnie z analizą Digiconomist, jest większa niż całkowite globalne oszczędności netto wygenerowane przez wdrożenie e-pojazdów, które Międzynarodowa Agencja Energii (otwiera w nowej zakładce) szacuje na około 50 Mt w 2020 roku.

Oczywiście jest to tylko po to, aby uniknąć emisji dwutlenku węgla, co oznacza, że ​​to emisje dwutlenku węgla nie są aktywnie dodawane do naszej całkowitej emisji, a nieistniejące pokazuje, że anulujemy.

Analiza: dramatyczne skutki kopania kryptowalut

Widząc, jak bardzo spadła emisja dwutlenku węgla po krachu kryptowalut, jest co najmniej otrzeźwiające. Przemysł kryptograficzny pozostawił trwały negatywny wpływ na świat.

Znaczące szkody wydobycia kryptowalut sur l'environnement są dobrze udokumentowanym faktem, różnorodne etiudy faisant état de la quantité niezwykle ważne d'emissions de carbone qu'elle release in raison de la forte consommation d'energie de l'exploitation minière via urządzeń elektronicznych.

Urządzenia górnicze oparte na ASIC wytwarzają również znaczne ilości odpadów elektronicznych, ponieważ ich żywotność wynosi średnio od trzech do pięciu lat, zanim będą wymagały wymiany, a zużyty sprzęt nie może być ponownie wykorzystany do innych celów ze względu na jego charakter.

Inną formą sprzętu górniczego są procesory graficzne, a górnicy bardzo szukają najlepszych kart graficznych, jak widać, sami górnicy Ethereum wydali na karty graficzne 15 miliardów euro w ciągu ostatnich dwóch lat. Nawet najlepsze tanie karty graficzne sprzed kilku pokoleń stały się prawie niemożliwe do kupienia podczas boomu na kryptowaluty.

Wiele z tych kart zalewa teraz rynek używanych, gdy górnicy próbują odzyskać swoje straty, nie mając możliwości dowiedzenia się, jaki może być ich pozostały okres życia ani w jakich warunkach działali. Tak więc naprawdę nie ma możliwości sprawdzenia, czy te używane karty są dobrym zakupem, chyba że górnicy dosłownie je rozdają.

Udostępnij to