Procesory graficzne Arc Alchemist firmy Intel do komputerów stacjonarnych mają coraz większe wątpliwości co do poziomu wydajności, jaki mogą osiągnąć, chociaż powinniśmy być bardzo świadomi, że nowy artykuł przedstawiający obawy jest w zasadzie przypuszczeniami, więc chwyć taczkę po sól tutaj.

Mimo to Centrum 3D (otwiera się w nowej karcie) z pewnością oferuje kilka interesujących punktów do dyskusji na temat tego, jakiego rodzaju szybkości klatek możemy oczekiwać od początkowego dyskretnego procesora graficznego Arc A380, po prezentacji Intela dla karty graficznej. ogłosił swoją dostępność (choć na początek jest w sprzedaży tylko w Chinach, jak pamiętacie).

Niemiecki serwis techniczny zauważa, że ​​jedyną obietnicą, jaką Intel złożył w testach porównawczych, było to, że A380 był nawet o 25% lepszy niż GPU AMD RX 6400 pod względem wydajności na juana, mierzonej w mniej wymagającym pakiecie do gier, ale niektóre sklepy zgłosiły to jako czyste porównanie wydajności.

Nie trafiliśmy, możemy pospiesznie dodać, a ponadto zauważyliśmy, że niektóre przedmioty wpadły w tę pułapkę i oczywiście cena/wydajność różni się znacznie od względnej surowej wydajności jako wskaźnika porównawczego.

Argumentem 3D Center jest to, że rzeczywisty średni stosunek ceny do wydajności wynosi 21% w oparciu o liczby Intela, a następnie strona robi mały krok naprzód pod względem teoretycznej konwersji do własnego „stosunku wydajności” 1080p, aby pokazać, że może dojść do wzrostu wydajności brutto. być tylko 5% wyższy niż RX 6400.

Oczywiście musimy być sceptyczni co do tego, a także do wniosków, które wyciąga strona techniczna, ponownie oceniając oczekiwaną wydajność całej linii Arc desktopowych procesorów graficznych na podstawie obniżonych oczekiwań względem A380 tutaj.

W tym miejscu 3D Center w zasadzie zakłada, że ​​flagowy Arc A780 będzie około cztery razy mocniejszy niż A380 (na podstawie samej liczby rdzeni), co w połączeniu z brakiem idealnego skalowania dla flagowca Intela może oznaczać, że A780 nie idzie w parze z RTX 3070, jak wcześniej przewidywano, ale z RTX 3060 Ti (i prawdopodobnie ma tam problemy).

Analiza: Intel najwyraźniej nie może teraz zrobić sobie przerwy

Oczywiście są tu duże zastrzeżenia, zwłaszcza w odniesieniu do domysłów i przybliżonych szacunków, w które angażuje się niemiecka strona technologiczna, oraz faktu, że Centrum 3D sprawdza tylko własne prognozy, co może się okazać nieco błędne. .

Jednocześnie istnieją realne obawy dotyczące procesorów graficznych biura Arc d'Intel, a w szczególności doniesień dotyczących grafiki pilotażowej, która w niektórych przypadkach może wydawać się na ławce (niektórzy są wyrażeni poważnymi problemami lub ne funkcjonalna taka sama Nie ma mowy). To wiodąca teoria, dlaczego pulpit Arc został opóźniony i jak poszło z ograniczonym wydaniem w Chinach tylko po to, by przetestować wody, oprogramowanie nie jest jeszcze gotowe do globalnego wdrożenia.

Oczywiście, jeśli chodzi o te benchmarki Arc A380, musimy również pamiętać, że Intel będzie miał wybrane gry, aby pokazać GPU w najlepszym świetle. I mieliśmy własne obawy co do porównania karty graficznej z RX 6400: nie jest to wysoko oceniany produkt i słaby cel, do którego można dążyć w tym zakresie.

Chociaż wydaje się, że wszyscy się tu gromadzą, a pulpit Intel Arc może mieć niesprawiedliwy początek, wciąż jest jakoś nadzieja. Cena zawsze będzie kluczowa i będziemy musieli zobaczyć, jaka będzie cena A380 na rynkach takich jak USA, kiedy w końcu stanie się globalna, a sterowniki graficzne będą z czasem coraz lepsze.

Wydaje się jednak niepokojące, że do rozwiązania problemów ze sterownikami jest jeszcze długa droga, a czas nie jest luksusem dla Intela, biorąc pod uwagę, że procesory graficzne nowej generacji od AMD i Nvidii szybko się wyłączają, a może tylko kilka. miesiąc lub więcej. W tym momencie flagowy Arc Intela będzie jeszcze niższy we względnych rankingach wydajności w porównaniu z procesorami graficznymi RTX 4000, niż z obecną generacją kart graficznych Nvidia RTX 3000, i to samo dotyczy oczywiście RDNA 3. od AMD.

Najlepsze dzisiejsze oferty na karty graficzne

Przez VideoCardz (Otwiera się w nowej karcie)

Udostępnij to