Kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zarejestrowaniem się jako freelancer

Kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed zarejestrowaniem się jako freelancer Kariera zawodowa, którą podążamy, jest podstawowym ogniwem naszej wypłacalności finansowej, dlatego niezbędne jest pełne zaangażowanie w każdy z podejmowanych przez nas kroków. W przypadku samodzielnego podążania karierą wszystko zaczyna się od procesu rejestracji jako freelancer. Procedura administracyjna, która, podobnie jak wiele innych procedur z udziałem administracji publicznej, nie jest tak skuteczna, jak byśmy tego chcieli. W obliczu takiej rzeczywistości najlepiej jest wcześniej zasięgnąć porady, aby dogłębnie przeanalizować wszystkie interesujące nas kwestie, a tym samym móc legalnie fakturować i stać się właścicielami naszego życia zawodowego.  

Kiedy i jak zarejestrować się jako freelancer

Pierwszym pytaniem, które powinieneś sobie zadać przed podjęciem samozatrudnienia, jest to, czy rzeczywiście jesteś do tego zobowiązany. Dlatego, chociaż prawdą jest, że wiedząc gdzie zarejestrować się jako freelancer jest to konieczne, nie ma sensu tego robić, jeśli Skarb Państwa nie zmusza do pełnienia tej funkcji. Istnieją dwa przypadki, w których musisz zarejestrować się w Urzędzie Ubezpieczeń Społecznych jako osoba samozatrudniona. Pierwszym z nich jest to Twój roczny obrót przekracza minimalne wynagrodzenie międzybranżowe; to znaczy, że wygrywasz ponad 14.000 XNUMX € rocznie (1.000 EUR miesięcznie w 14 ratach). stanie się to samo jeśli twoja aktywność jest nawykowa, a nie sporadyczna. Jeśli spełnisz te dwa wymagania, to będzie zależało od ciebie Skontaktuj się ze specjalistyczną poradnią w tej sprawie. Coś, co zaoszczędzi Ci czasu i kłopotów, zapewniając, że wszystko zostanie szybko rozwiązane, abyś mógł rozpocząć pracę jako samozatrudniony.  

Dokumenty, które musisz przedstawić, aby zarejestrować się jako freelancer

W sprawach administracyjnych tzw wysoki autonomiczny zmusza do przedstawienia sporej ilości dokumentów. Pierwszym z nich jest wzór 036 Skarbu Państwa, który można przedstawić online lub osobiście. Plik, w którym wskażesz rozpoczęcie, zmianę lub zakończenie swojej działalności zawodowej. Musisz także podać model 840. To jest dokument rejestracyjny w podatku od działalności gospodarczej i polega na wybraniu działu, w którym zamierzasz się specjalizować. Każdy sektor ma swój własny epigraf, w takim przypadku można wybrać więcej niż jeden. Wreszcie, będziesz musiał zarejestrować się w RETA, czyli w ZUS. Odbywa się to za pomocą modelu TA521, uzupełnionego o dowód osobisty i kartę ubezpieczenia społecznego. Można go również przedstawić w fizycznych urzędach lub elektronicznie.  

Stawka ryczałtowa, ile będziesz płacić co miesiąc

Idź do poradni w czasie zarejestrować się jako samozatrudniony To nie wchodzi w grę, ponieważ Twoja zdolność finansowa zależy od tego od samego początku. Oprócz zagwarantowania, że ​​zaczniemy działać w oparciu o marginesy prawne, pomaga nam to również Skorzystaj z wszelkiej dostępnej pomocy. Pierwszą, jaką można otrzymać, jest fakt płacenia obniżonej opłaty przez pierwszy rok. Zamiast zakładać 293 € stawki freelancera, otrzymasz stałą stawkę w wysokości 94 €. Będzie wzrastać przez kolejne dwa lata, aż osiągnie wartość maksymalną. W ten sam sposób agencja będzie odpowiedzialna za Doradzę w sprawie wielu innych istniejących dotacji i wybierze idealny poziom składki. Seria problemów, które w taki czy inny sposób mają wpływ na Twoją siłę nabywczą.  

Jestem już samozatrudniony, co teraz?

Jeśli ukończyłeś już ww autonomiczna rejestracja Madryt, będziesz gotowy do rozpoczęcia działalności zawodowej z zachowaniem pełnej przejrzystości wobec Skarbu Państwa. Jednak to jeszcze nie koniec twoich zmartwień, ale początek serii wysiłków, których nie można zignorować. Co każde trzy miesiące, będziesz musiał składać kwartalną deklarację VAT, odliczając w ten sposób wszystko, co stanowi koszt dla Twojej firmy. Jeśli nie przekazujesz go swoim klientom, musisz również kwartalnie przedstawiać podatek dochodowy od osób fizycznych, który zazwyczaj wynosi 15% faktur brutto. Corocznie masz obowiązek zebrania czterech prezentacji VAT w jednym dokumencie. Jak, oczywiście, rachunek zysków i strat. Wskażesz w nim wszystko, co odliczasz, aby w ten sposób zoptymalizować wielkość swoich zarobków.