Spis treści

Golić sięChoć wydaje się to prostym zadaniem, prawda jest taka, że ​​jest to coś, co należy wykonać z wielką ostrożnością. Ponieważ tylko w ten sposób będziesz mógł golić się bez uszkadzania skóry lub cierpienia na wyższy poziom podrażnień. Zwłaszcza, gdy nadszedł czas ogolić brodę.

Z tego powodu, jeśli jesteś w tym początkujący lub jeśli zwykle bardzo się ranisz podczas golenia, jest to niezbędne naucz się robić to dobrze. Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie szereg porad, które pomogą Ci dokonać proces golenia bardziej znośna sytuacja z lepszymi wynikami.

wskazówki dotyczące golenia

Następnie wymienimy niektóre z najlepsze wskazówki które możesz zastosować w praktyce golenie. Te wskazówki są bardzo funkcjonalne i będą niezwykle pomocne w każdej sytuacji. Więc zostań, aby przeczytać, aby je poznać i zastosować.

Sprawdź stan swojej golarki

Jedną z pierwszych rzeczy, które powinieneś zrobić, jest sprawdź, czy Twoja golarka jest w dobrym stanie. Wiele osób ma tendencję do częstego zapominania o zmianie, ale to jest niezbędne. Więc jeśli zauważysz, że ostrza są już wgniecione lub, co gorsza, zaczynają rdzewieć, czas to wyrzuć brzytwę i kup nowy.

Zdobądź lepszą golarkę

Niezależnie od tego, czy chodzi o wymianę, czy też dlatego, że zamierzasz kupić po raz pierwszy, ważne jest, abyś kupił najlepszy To znajdujesz. Pamiętaj, że istnieje kilka marek i modeli, a każdy z nich ma określone cechy.

Dlatego jest to niezbędne zobacz najlepsze żyletki aby dowiedzieć się więcej o jego działaniu i tym samym określić, który będzie najlepszy dla Ciebie i dla Twój typ skóry.

Dobrze nawilż skórę przed rozpoczęciem

Teraz, jeśli masz zamiar zacząć się golić, ważne jest, aby bardzo dobrze nawilżyć skórę przed podaniem brzytwy. Nawilżając skórę sprawisz, że włosy lub włosy pozostaną na dłużej mokry i dlatego ostrze będzie się łatwiej ślizgać. Dlatego najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić, to ogolić się pod prysznicem lub dobrze umyć twarz przed rozpoczęciem.

zawsze używaj kremu do golenia

Kolejnym aspektem, który należy wziąć pod uwagę, jest użycie krem do golenia. Chociaż wielu uważa to za coś, co można zbyć, prawda jest taka, że ​​tak nie jest.

Zwróć uwagę, że ten typ produkt do golenia Zapewni lepszą ochronę podczas golenia. Dlatego szanse na podrażnienie zostaną znacznie zmniejszone.

Upewnij się, że wykonujesz płynne ruchy

Wbrew powszechnemu przekonaniu, mocne golenie to okropny pomysł. Im więcej siły zastosujesz, tym większe prawdopodobieństwo uzyskania uszkodzenie skóry.

Dlatego prawdziwa rada, której należy przestrzegać w tym zakresie, to: golić się delikatnie i bez gwałtownych ruchów. W ten sposób będziesz mieć pewność, że usunęłaś wszystkie włosy z twarzy, a jednocześnie unikniesz dalszego podrażnienia skóry.

Poprowadź golarkę w kierunku, w którym rosną włosy

Wśród innych rad, o których musimy wspomnieć, znajdujemy kierunek, w którym należy przesuń golarkę. Często jest też wiele nieporozumień.

Niektórzy uważają, że golarka powinna poruszać się w kierunku przeciwnym do włosów, ale prawda jest taka, że ​​jest to zalecane golić w kierunku, w którym rosną włosy. W ten sposób znacznie lepiej zadbasz o swoją skórę.

Po goleniu użyj toniku lub kremu nawilżającego

Aby wykończyć i zadbać o skórę, możesz użyć toniku lub kremu nawilżającego. To ci pomoże zapobiegać wrażliwości skóry i jego ewentualne zaczerwienienie. Będziesz więc dążyć do jak najlepszej pielęgnacji skóry, którą właśnie goliłeś, a jednocześnie do uzyskania lepszych rezultatów golenia.

Teraz, gdy już wiesz, co zrobić, aby dobrze się golić i nie uszkadzając skóry, jesteś całkowicie gotowy, aby zrobić to w najbardziej profesjonalny sposób. Więc zawsze pamiętaj o tym wszystkim Porady i zacznij zauważać różnice za każdym razem, gdy idziesz się golić.

Udostępnij to