Świat cyfrowej technologii audio porusza się z zawrotną prędkością i często można odkryć ciekawe i bardzo intrygujące partnerstwa – na początek pomyśl o Maserati i Sonus Faber, Philips i Bowers & Wilkins, Dirac i Nio lub Devialet i niedrogich fotelach lotniczych premium.

Czasami te rozwijające się relacje przynoszą dziwne, ale piękne owoce (zobacz współpracę Maserati Cielo lub zielone trampki Razera z Cariumą). A potem czasami dostajesz głośnik Bluetooth w kształcie metalowej torby z włoskim schowkiem wyściełanym skórą jagnięcą w środku.

To, co się stało, to fakt, że luksusowa marka odzieżowa Balenciaga i duński specjalista od high-end audio Bang & Olufsen wydali torbę, która może odtwarzać muzykę, czego jestem względnie pewien, że ani melomani, ani melomani mody nie umieszczą na szczycie swojej urodzinowej listy.

Torba głośnikowa (jak ją przewidywano nazywano) jest wyfrezowana z solidnego bloku aluminium i ma wewnątrz wyściełany shearling schowek. W innym bardzo przewidywalnym momencie B&O określiło go jako „po części torba, po części system dźwiękowy Bluetooth”.

Torba Speaker Bag była wystawiana na 51. pokazie mody Balenciaga w Paryżu, gdzie modelki (w tym amerykańska celebrytka Kim Kardashian i brytyjska modelka Naomi Campbell) niosły torbę po wybiegu, grając muzykę dla prawdopodobnie nieprzygotowanej publiczności.

Limitowana edycja obejmuje w sumie zaledwie 20 toreb, z których każda została ręcznie piaskowana, anodowana i wypolerowana w fabryce aluminium Bang & Olufsen w Struer w Danii do satynowego wykończenia. Torba została następnie wysłana do studia Balenciagi we Włoszech, gdzie ukończono jej wnętrze.

Torba na głośnik jest również dostępna w kolorze srebrnym (Źródło zdjęcia: Bang & Olufsen/Balenciaga)

Opinia: przynajmniej dobrze przeniesie dźwięk...

Przepraszam ludzi. Tak czy inaczej, wspomniany dźwięk można najwyraźniej regulować za pomocą zestawu elementów sterujących pod uchwytem, ​​podczas gdy żywotność baterii wynosi 18 godzin, a oczywiście na górze każdej torby głośnikowej znajdują się wytrawione logo Balenciaga i Bang & Olufsen. do wyboru w kolorze czarnym lub srebrnym.

Modele na targach Balenciaga nosiły również futurystyczne czarne, barwione tuszem, ręcznie formowane osłony twarzy wykonane we współpracy z Mercedes-Benz (firma wyraźnie w przyjaznym nastroju: producent samochodów niedawno współpracował z Master & Dynamic, aby wyprodukować słuchawki F1). ukryć swoją tożsamość.

Dlaczego jestem taki… rozczarowany? Wydaje się to zbyt kiczowate dla Bang & Olufsen; ambitna marka znana z tworzenia jednych z najbardziej intrygujących i utalentowanych produktów AV na rynku. Sprawdź wspaniałe słuchawki Beoplay H95, piękny bezprzewodowy głośnik w kształcie książki, oszałamiający 48-calowy telewizor OLED i niezapomniany Beosound Edge, oszałamiający głośnik inspirowany skromną monetą funt szterling, aby zobaczyć, co mam na myśli.

Naprawdę wątpię, abyś był w stanie zapakować zbyt wiele swoich materialnych rzeczy do tego, co Balenciaga nazywa „prawdziwym produktem hybrydowym”, a jako funkcjonalna torba również prawdopodobnie będzie ciężka.

Chcę przez to powiedzieć, że ten głośnik Bang & Olufsen x Balenciaga Bluetooth to bez wątpienia najdziwniejsza współpraca w tym roku i być może po prostu jedna z tych partnerstw, które po prostu nie przetrwają próby czasu.

Z drugiej strony Karl Lagerfeld słynie z powiedzenia „Moda to ostatni krok przed rajstopami”, więc kim mam powiedzieć?

Torba na głośniki Bang & Olufsen w kolorze denimu trzymana przez modelkę

Ubierz, ubierz: głośnik Bluetooth, ale spraw, aby był modny (Źródło zdjęcia: Bang & Olufsen/Balenciaga)

Udostępnij to