Narzędzia są niezbędne do wykonywania każdej pracy w domu lub poza nim. Istnieje wiele typów i każdy z nich spełnia określoną funkcję, chociaż można znaleźć sprzęt wielofunkcyjny. Jednak nie zawsze zapewniają ten sam wynik, a ponadto są bardzo niewygodne w użyciu. jeśli myślisz o wyremontować przestrzeń ważne jest, aby mieć odpowiednie instrumenty, zwłaszcza te najczęściej używane, ponieważ musisz znać porównanie między wiertarką udarową a śrubokrętem.

Wiertarka jest naprawdę przydatna do wszelkiego rodzaju prostych prac typu „zrób to sam” lub „zrób to sam”. Jednak w przypadku większych lub cięższych projektów a wiertarka udarowa, to w przypadku konieczności wiercenia w materiałach takich jak cegła, kamień lub cement. Niektórzy ludzie myślą, że za pomocą wiertarki można również wkręcać i nic nie jest bardziej odległe od rzeczywistości. Jedno narzędzie można uzupełniać drugim, ale nie można ich wzajemnie zastępować.

Najbardziej odpowiednia wiertarka udarowa do ciężkich prac

Wiertarka udarowa nie ma nic wspólnego z normalną baterią. Pierwsza obejmuje funkcję młotka lub perkusji, która ułatwia wiercenie w przeciwieństwie do zwykłej wiertarki lub śrubokręta. Podczas gdy drugi jest używany tylko do prostszych projektów. Jeśli nie znasz funkcji tych narzędzi, możesz popełnić błąd, używając wiertarki udarowej do wkręcania śrub, ale nie powinieneś.

Aby właściwie korzystać z tak potężnego instrumentu, musisz wiedzieć jak wybrać wiertarkę udarową przed pozostawieniem obrońcy niekompletnym lub zranieniem się z powodu ignorancji. Pierwszą rzeczą do rozważenia jest to, że wiertarka udarowa ma podobną moc do wkrętarki udarowej. To ćwiczenie jest również znane jako mini młot pneumatyczny, ponieważ wytwarza krótkie i szybkie wybuchy, tworząc dziury w twardych powierzchniach.

Istnieje wiele rodzajów wiertarek udarowych, a tutaj wymienimy najpopularniejsze i najlepiej sprzedające się, aby móc porównać ich funkcje, a przede wszystkim jakość. Najlepszym sposobem wyboru wiertarki udarowej jest uwzględnienie kilku rzeczy. Na przykład moc silnika, rozmiar uchwytu, skrzynia biegów, moc momentu obrotowego i prędkość y komfort.

1. Wiertarka udarowa BOSCH GSB 12V-15

Jest to mała wiertarka udarowa, która chociaż nie ma dużej mocy wykonuje pracę w lekkich zastosowaniach. Niewiele waży i ma bardzo kompaktową konstrukcję. Posiada dwie prędkości, które gwarantują optymalną adaptację w każdym zadaniu.

2. Wiertarka udarowa Milwaukee M18 FPD

Ta wiertarka udarowa to coś więcej, to najpotężniejsze połączenie, jakie można znaleźć obecnie na rynku. Ma dużą odporność i działa jak młotek, śrubokręt lub obrotowy dzięki swojej wszechstronności. Mimo swojej mocy jest lekki i można go obsługiwać jedną ręką.

3. Wiertarka udarowa DEWALT DCD796

Maksymalna zdolność do wiercenia to 40 mm powierzchni w drewnie, a także 13 mm w metalu i murze. Posiada system łączenia narzędzi i ma moc 460 w oraz dwie prędkości 550 lub 2000 obr/min.

Wkrętak to nie to samo co wiertarka udarowa

Jak już wspomnieliśmy, młotowiertarki nie można używać jako wkrętarki, są to bardzo różne narzędzia, służą jedynie do wzajemnego uzupełniania się. Choć wiemy już, że istnieją modele mieszane, nie oznacza to, że wszystkie spełniają tę samą funkcję. Jeśli myślisz o najmniejszych i najprostszych pracach montażowych i demontażowych, śrubokręty są bardzo przydatne. Tutaj możesz zapoznać się z niektórymi modelami, są profesjonalne i te do użytku domowego. Najlepiej sprzedającymi się markami są Bosch i Makita bez pominięcia inne zalecane wkrętaki.

1. Wkrętarka akumulatorowa Bosch GDS 18V-1050 H

Posiada nowy, wysokowydajny silnik bezszczotkowy w połączeniu z akumulatorami ProCORE18v. Ponadto można go łatwo obsługiwać dzięki swojej wszechstronności, z doskonałą kontrolą mocy, zarządzaną z ustawień trzech poziomów prędkości.

2. Bezszczotkowy akumulatorowy młotowiertarka Ronix – 8906

Jego korpus jest odporny na wstrząsy. Silnik jest wodoodporny i bezszczotkowy o wysokiej wydajności, co gwarantuje dożywotnią gwarancję. Zatrzymuje się automatycznie po zwolnieniu nakrętki. To narzędzie zapewnia doskonałą funkcjonalność dzięki napięciu 20 V w celu uzyskania różnych momentów dokręcania.

3. Zakrętarka udarowa Makita DTD18RTJ 5.0V 152Ah

Idealnie nadaje się do szybkiej pracy, gdyż w tym modelu prędkość została zwiększona do 2900 obr./min. Jest to wkrętarka udarowa 18V z momentem dokręcania 165 Nm. Akumulator posiada wskaźnik naładowania, a jego ergonomiczny uchwyt jest antypoślizgowy, co zapewnia większą kontrolę. Wstawianie to tylko jedna czynność, co oznacza, że ​​nie musisz używać narzędzi do zmiany wskazówek.

Udostępnij to