Piękne jesienne tapety kabiny - 4k, HD Piękna jesieńGniazdo os to cud inżynierii, który służy dwóm celom: chroni kolonię os przed warunkami atmosferycznymi i zapewnia bezpieczne miejsce do wychowywania młodych. Gniazdo składa się z przeżutych włókien drzewnych zmieszanych ze śliną, zwaną także śliną osy. Zwykle ma trzy lub cztery poziomy grzebieni o otwartych komórkach. Szerszenie wchodzą do gniazda przez otwór i siadają na plastrach.

galeria zdjęć Królowa os produkuje pierwsze osobniki reprodukcyjne. Z zapłodnionych jaj rozwijają się samice, a z niezapłodnionych samców. Po urodzeniu potomstwa królowa przestaje pracować nad gniazdem, skupiając całą swoją energię na wychowaniu potomstwa. Mrówki robotnice pełnią rolę budowniczych gniazd, zbieraczy i zbieraczy pożywienia. Cykl życiowy szerszeni może się różnić w regionach tropikalnych i umiarkowanych.

Jeśli zauważysz gniazdo os w swoim domu, powinieneś podjąć kroki, aby je wyeliminować. Jeśli to nie jest niebezpieczne, powinieneś zostawić to w spokoju. Dostępnych jest wiele produktów do zabijania szerszeni, w tym spraye. Najlepiej jednak eksterminować kolonię szerszeni nocą, kiedy owady są najbardziej aktywne. Jeśli nie masz pewności, jak obchodzić się z szerszeniami, najpierw skonsultuj się ze specjalistą.

Możesz także spróbować samodzielnie usunąć gniazdo os, jeśli nie masz reakcji alergicznej na jad osy. Jednak ta metoda może nie być odpowiednia dla właścicieli domów, ponieważ szerszenie mogą nagle zaatakować, jeśli wejdą w kontakt z ludźmi. Dlatego podczas usuwania gniazda należy nosić odzież ochronną i rękawice.

Jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości co do obecności szerszeni, musisz uzbroić się w cierpliwość. Podchodząc do gniazda nie należy hałasować i używać latarki z czerwonym filtrem. Nie będzie przeszkadzał szerszeniom, jeśli światło nie przeniknie przez jego ochronną powłokę. Po usunięciu szerszeni musisz jak najszybciej opuścić teren i upewnić się, że nikt inny nie zbliży się przez dzień lub dwa.

Kiedy szerszenie budują swoje gniazda, używają do ich budowy miazgi drzewnej lub materiału przypominającego papier. Królowa os buduje gniazdo, które rośnie i rozszerza się wraz ze wzrostem kolonii. Po zbudowaniu gniazda szerszenie giną w miesiącach zimowych, a zapłodnione samice zakładają nową kolonię, gdy robi się cieplej. Dlatego konieczne jest wyeliminowanie gniazda szerszeni, zanim zniszczy ono Twój dom.

Ponieważ dostęp do gniazda szerszeni jest bardzo trudny, najlepszym rozwiązaniem jest wezwanie fachowca. Jeśli jednak nie chcesz tracić czasu i pieniędzy na zatrudnianie fachowca, możesz samodzielnie usunąć gniazdo os. Należy jednak pamiętać, że ten proces jest niebezpieczny i powinien być wykonywany wyłącznie przez profesjonalistę. Ze względów bezpieczeństwa zawsze warto kogoś zatrudnić.

Jeśli gniazdo os jest zbyt duże, aby je przenieść, może być zbyt stare, abyś mógł je usunąć. Jesienią, gdy jest chłodno, kolonia umiera. Jeśli znajdziesz stare gniazdo os w swoim domu, posprzątaj je jak najszybciej. Po drugiej nocy ważne jest, aby umieścić gniazdo w zamrażarce na 48 godzin. Będzie bezpiecznie przechowywany w zamrażarce przez całą zimę.

Chociaż szerszenie są w większości nieszkodliwe i nieagresywne, stwarzają ryzyko zaatakowania ludzi. W przeciwieństwie do os, szerszenie zazwyczaj budują gniazda w opuszczonych norach, dostępnych na obszarach o dużym natężeniu ruchu pieszego. Jeśli zobaczysz gniazdo os na swoim podwórku, jesteś narażony na duże ryzyko ataku os. Z drugiej strony gniazdo os jest zrobione z przeżutego drewna i wygląda jak papier. Czy to w okiennicy zewnętrznej, pod dachem czy pod podsufitką, gniazdo może być niedostępne.

Gdy już masz gniazdo os, musisz się go odpowiednio pozbyć. Pszczoły są ważną częścią ekosystemu, dostarczając pokarm i białko przyszłym królowym. Dostarczają również miód, który szerszenie uwielbiają. Gniazdo może być fascynującym początkiem rozmowy! Istnieje wiele sposobów na pozbycie się gniazda os w ogrodzie. Jednak usunięcie go będzie wymagało znacznego nakładu pracy.

Udostępnij to