Po długim oczekiwaniu zbliża się lato, a ponieważ dni stają się coraz gorętsze, a noce wydłużają się, nadszedł czas, aby wielu z nas odpocząć i cieszyć się zasłużonym odpoczynkiem.

Ale jeśli jeszcze nigdzie nie lecisz, teraz może być dobry moment, aby upewnić się, że wszystkie Twoje urządzenia są bezpieczne, ponieważ hakerzy często wykorzystują okres świąteczny do atakowania ofiar, które mogą stracić czujność.

Ponieważ wielu z nas dzieli teraz pracę między dom i biuro, teraz może być dobry moment na zwiększenie bezpieczeństwa, więc oto kilka wskazówek, jak zabezpieczyć wszystkie swoje urządzenia.

Chroń wszystko

Po pierwsze (i trochę się powtarzamy): upewnij się, że wszystkie Twoje inteligentne urządzenia są bezpieczne.

Chociaż wielu z nas zdaje sobie sprawę z potrzeby ochrony naszych laptopów lub komputerów stacjonarnych, inne urządzenia są często pomijane. Ponieważ wielu z nas pracuje teraz przynajmniej przez pewien czas w domu, zapewnienie bezpieczeństwa tabletów i smartfonów, a także innych urządzeń, zarówno osobistych, jak i biznesowych, takich jak drukarki, a nawet routery internetowe, nigdy nie było ważniejsze.

Bitdefender Total Security (otwiera się w nowej karcie) działa na wielu platformach i wersjach oprogramowania i może być używany na maksymalnie 15 urządzeniach na gospodarstwo domowe, czy to Windows, macOS, Android czy iOS. Oferuje również ocenę podatności, która może skanować w poszukiwaniu wszystkich luk, takich jak brakujące łatki bezpieczeństwa i potencjalnie niebezpieczne konfiguracje systemu, a następnie wskazać najlepszą poprawkę.

Nie daj się złapać na wiadomości phishingowe

Wiadomości phishingowe, w których oszuści atakują ofiary za pomocą legalnie wyglądających wiadomości e-mail, które ukrywają złośliwe linki, istnieją już od jakiegoś czasu, ale często nadal są skuteczne.

Często, nawet gdy prawdziwe marki i obrazy firmy są używane do nakłaniania użytkowników do kliknięcia, wiadomości phishingowe nadal stanowią poważne zagrożenie, ale Bitdefender Total Security (otwiera się w nowej karcie) zawiera wiele narzędzi, które chronią Cię przed najnowszymi osiągnięciami. groźby i upewnij się, że nie dasz się oszukać.

Obejmuje to zaawansowaną ochronę przed phishingiem, która pomaga wykrywać i blokować wszelkie złośliwe strony internetowe próbujące ukraść Twoje dane finansowe, hasła lub numery kart kredytowych, a także zaawansowany system filtrowania, który ostrzega, jeśli odwiedzasz strony internetowe, które mogą próbować Cię oszukać, z nadzieją aby zapewnić Ci bezpieczeństwo.

Chroń swoje dane osobowe

Zapewnienie ochrony Twojej tożsamości i danych osobowych w Internecie zawsze było ważne, ponieważ często to właśnie te dane są najbardziej potrzebne hakerom.

Zawsze upewnij się, że każda wiadomość e-mail lub strona internetowa, która prosi o Twoje dane osobowe, jest legalna, aby nieświadomie nie ujawnić cennych danych.

Bitdefender Total Security (otwiera się w nowej karcie) jest dostarczany z różnymi narzędziami, które zapewniają, że nie padniesz ofiarą kradzieży tożsamości, w tym potężną zaporę prywatności, a także specjalistyczną ochronę mediów społecznościowych. Zapewnia również najwyższej klasy systemy wykrywania zagrożeń, które zatrzymują wyrafinowane złośliwe oprogramowanie, a także wielowarstwową ochronę przed oprogramowaniem ransomware i technologie ataków typu zero-day, które chronią Twoje pliki.

Zaktualizuj te hasła

A jeśli chodzi o bezpieczeństwo, posiadanie silnych i unikalnych haseł to kolejny świetny sposób na zapewnienie dodatkowego poziomu bezpieczeństwa.

Posiadanie trudnych do złamania haseł do wszystkich kont powinno teraz być standardową praktyką, ponieważ hakerzy muszą uzyskać dostęp tylko do jednego z kont, aby potencjalnie uzyskać dostęp do wszystkich, jeśli ponownie użyjesz haseł.

Chociaż może się to wydawać trudne, Bitdefender Total Security (Otwiera się w nowej karcie) ma wbudowane narzędzie do zarządzania hasłami, aby śledzić wszystkie dane logowania, chroniąc wszystkie ważne informacje i dając ci jedną rzecz mniej do zmartwień . o co się martwić

Udostępnij to