Do czasu, gdy to czytasz, Twitter jest najprawdopodobniej martwy w wodzie. Technicznie rzecz biorąc, istnieje wiele powodów, dla których mogę bezpiecznie przewidzieć następną awarię, ale nie jestem tutaj, aby rozmawiać o zdalnych wywołaniach procedur (RPC) na Twitterze lub niepowodzeniach uwierzytelniania dwuskładnikowego SMS-ów. Nie, gorsze od technicznych min lądowych czekających na Twitterze jest niegospodarność miliardera Elona Muska.

Wiem, niektórzy z was mówią: „Piżmo jest geniuszem! Po prostu nie rozumiesz! W rzeczywistości tak. Musk jest genialny… w niektórych rzeczach. Ma wielką wizję inżynierii. On ma pasję. Dlatego jest w dużej mierze odpowiedzialny za komercjalizację przestrzeni kosmicznej ze SpaceX i ożywienie samochodu elektrycznego za pomocą Tesli. Ale, i to jest duże ale, tylko dlatego, że jesteś dobry w jednej rzeczy, nie oznacza, że ​​jesteś dobry w innych rzeczach.

Jestem całkiem niezłym pisarzem, ale tylko głupiec zatrudniłby mnie do napisania arii operowej albo nawet do prostej stolarki. Wiem, jakie są moje granice. piżmo nie.

Po miesiącach walki z zarządem Twittera Musk w końcu przepłacił za potęgę mediów społecznościowych. Więc jaka jest pierwsza rzecz, którą robisz? Próbuje zaoszczędzić pieniądze, zwalniając połowę personelu.

Po miesiącach niepewności morale pracowników Twittera było już na najniższym poziomie. Nawet jeśli zachowałeś pracę, idziesz do pracy czując się jak gówno. Poza tym do kogo się teraz zgłaszasz? Jaka jest twoja praca dzisiaj? Na pewno nie może być tak samo jak dzień wcześniej.

Ale poczekaj! Jest więcej redukcji etatów. I ups! Przypadkowo zwolnił kluczowe osoby. Muszę ich ponownie zatrudnić!

Oczywiście Musk już to zrobił poprzez histerię i strach. Wiesz jednak co? Usługi oprogramowania to nie samochody ani rakiety. Nikt na Twitterze nie poleci na Marsa ani nie zrewolucjonizuje sposobu, w jaki podróżujemy.

Nie ma dominującej wizji. Nie ma czegoś takiego jak startup ze złotymi opcjami na akcje. Istnieje tylko jedna istniejąca i nierentowna sieć społecznościowa. I chociaż zwolnienia w sektorze technologicznym trafiają na pierwsze strony gazet, fakty są takie, że stopa bezrobocia w sektorze technologicznym wynosi 2,3%. Kolejna lepsza praca jest tuż pod 101 dla wielu pozostałych pracowników Twittera.

Ponadto spędzanie większej liczby godzin na tworzeniu oprogramowania nie działa. Wiemy o tym od czasu, gdy Fred Brooks opublikował w 1975 roku „The Mythical Man-Month”.

Czy ktoś się więc dziwi, że pracownicy Twittera odchodzą? Z każdym pracownikiem, który odchodzi, kolejny ekspert techniczny wychodzi z pracy.

Wielu najlepszych i najzdolniejszych już odeszło. Jak powiedział mi Will Norris, były szef open source na Twitterze: „Prawie wszyscy kluczowi ludzie, którzy pracowali nad open source na Twitterze, odeszli. Wszyscy inżynierowie, z którymi pracowałem nad open source, odeszli”. Nawiasem mówiąc, Twitter działa na oprogramowaniu open source.

Ci programiści, których Musk pokazał, że pracują o 1:30 w nocy? To tylko głupi chwyt reklamowy. Programiści, których znam, w najlepszym razie nie lubią niepotrzebnych spotkań. Ale robisz wszystko, aby zachować pracę, jeśli nie masz innego wyjścia. Nie oczekuj, że pojawi się kod wykonywalny.

Poza tym Twitter nadal musi zarabiać pieniądze, więc oprócz zwalniania kluczowych pracowników i unieszczęśliwiania ich, Twitter Muska odmawia również płacenia rachunków. W ramach swojego zwykłego poradnika Musk grozi również bankructwem pracownikom i dłużnikom Twittera.

Zawsze uważałem, że dobrze współpracuje z przyjaciółmi, partnerami i pracownikami.

Oczywiście, zawsze można, nie wiem, zwiększyć swoje dochody. W przeszłości Twitter robił to za pomocą reklam. Więc co on robi? To zraża reklamodawców.

Musk wygłasza głupie twierdzenie, że reklamodawcy są przeciwni wolności słowa. Nie, po prostu nie chcą być kojarzeni z rasizmem, Donaldem Trumpem i tandetą. Wyobraź sobie, że!

Pierwszą próbą Muska zarabiania na Twitterze w inny sposób była rebranding Twitter Blue, który dawał każdemu płacącemu użytkownikowi 8 dolarów miesięcznie dowolną nazwę. Wkrótce potem fałszywe konto Eli Lily „ogłosiło”, że „insulina jest teraz bezpłatna”. Po kilku miliardach dolarów strat kapitalizacji rynkowej, Musk wycofał tę zmianę, podczas gdy Eli Lily wycofał swoją reklamę. Nie oczekuję, że to kiedykolwiek wróci.

zrobiłbyś to?

I jak możemy zapomnieć o najpopularniejszym jak dotąd tweecie Muska, obrazie kobiety pokazującej Jezusowi swoje nagie pośladki (zakryte logo Twittera) z napisem „Trump”. Z klasą, co? Czy to jest usługa, którą ma reprezentować Twoja marka? Zdecydowanie nie.

Musk niszczy biznes Twittera. Do diabła, może chcieć zmusić go do wycofania się z interesu. Cytując F. Scotta Fitzgeralda: „Pozwól, że opowiem ci o bardzo bogatych. Są inni niż ty i ja… W głębi serca myślą, że są lepsi od nas… Nawet kiedy wchodzą w nasz świat lub schodzą poniżej nas, zawsze myślą, że są lepsi od nas, są inni.

Nie lepszy, inny.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to